Samsung Galaxy S21 Ultra vs. iPhone 12 Pro Max: Hangisini satın almalısınız?

 Galaxy S21 Ultra ve iPhone 12 Pro Max, 2021'de satın alabileceğiniz en büyük, en kötü ve en pahalı akıllı telefonlardan ikisidir. 

Her ikisinde de inanılmaz işlemciler, son teknoloji kameralar, devasa piller ve hatta daha büyük ekranlar bulunur. Her cihaz için ana kartta güçlü ve zayıf yönler bulacaksınız, ancak her ikisinin de ne kadar iyi olduğu göz önüne alındığında, bu sonuçta hangi işletim sistemini tercih ettiğiniz ve 100 ABD doları tasarruf etmek isteyip istemediğinize bağlı.

Galaxy S21 Ultra ve iPhone 12 Pro Max arasındaki en büyük farklardan biri şu anda kullanılabilir olmalarıdır. İPhone, 13 Kasım'dan beri satışa sunulurken, Samsung'un en son Galaxy'si hala sadece ön siparişlerle satılıyor.

Galaxy S21 Ultra ve iPhone 12 Pro Max'i karşılaştırırken birçok teknik farklılık olsa da, bunlar aynı nihai hedefi paylaşan iki telefon - sırasıyla Samsung ve Apple'ın en iyi amiral gemisi olmak.

Önce hangi telefonu satın alırsanız alın harika olan ekranla başlayalım. Her ikisi de büyük AMOLED/OLED panellere ve keskin çözünürlüklere sahiptir, ancak S21 daha yumuşak 120 Hz yenileme hızıyla öne çıkar. Bu, S21 Ultra'nın zaman zaman iPhone'dan biraz daha hızlı ve daha duyarlı hissetmesini sağlıyor, ancak her telefonun son teknoloji bir işlemci ile donatıldığı göz önüne alındığında, hız her ikisi için de sorun değil. İPhone 12 Pro Max'te ki A14 Bionic, şu anda bir mobil cihazda bulunan en iyi yonga seti ve Snapdragon 888 teknik olarak etkileyici olmasa da, neredeyse her görev söz konusu olduğunda mutlak bir canavar.

Hangi telefondan bahsediyor olursak olalım pil performansı da birinci sınıf. İPhone 12 Pro Max, bir dayanıklılık şampiyonu olduğunu kanıtladı ve Galaxy S21 Ultra'nın içindeki 5.000 mAh'lık devasa pil sayesinde, depoda kalan bol miktarda gazla tam gün (veya daha fazla) yoğun kullanımdan geçiyor bir esinti olmalı.

Her iki telefonun da gerçekten öne çıktığı yer kamera bölümündedir. Galaxy S21 Ultra'nın en önemli özelliği 108MP birincil kamerasıdır ve ne fotoğrafını çekerseniz çekin inanılmaz derecede keskin ve ayrıntılı fotoğraflar çekmenizi sağlar. Bu, 10x ve 3x optik yakınlaştırma özellikleri sunan iki telefoto sensörle eşleştirilir ve dijital yakınlaştırmayı hesaba kattığınızda, 100x'e kadar gidebilirsiniz. Bunların hepsini 12 MP ultra geniş kamera, 40 MP selfie kamera, 8K video desteği ve çeşitli farklı çekim modlarıyla birleştirin ve Samsung, S21 Ultra'nın kamera yetenekleriyle büyük bir iddiaya giriyor.

İPhone 12 Pro Max'in kamera durumu kağıt üzerinde neredeyse etkileyici görünmüyor ve birincil, telefoto ve ultra geniş kameraları için 12MP sensörleri kullanıyor. Ancak teknik özellikler hikayenin sadece küçük bir bölümünü anlatıyor. İPhone 12 Pro Max, düşük ışıklı fotoğrafçılık ve eşsiz video kaydından gelen güçlü kıyafetleri ile şu anda mevcut olan en iyi akıllı telefon kameralarından biri olarak kabul edildi.

Son olarak, her telefon için bazı küçük avantajlar vardır. Galaxy S21 Ultra, S Pen ile uyumludur ve maksimum hassasiyetle çizim yapmanızı, el yazısı notları almanızı ve belgelere açıklama eklemenizi sağlar. İPhone 12 Pro Max, Apple'ın yeni MagSafe sistemini destekleyerek daha rahat şarj ve çok çeşitli yeni aksesuarlar sağlar.

Bunların hepsi Galaxy S21 Ultra ve iPhone 12 Pro Max'in her ikisinin de çok iyi telefonlar olduğunu söylemek. Bu nedenle, en büyük çekişme noktası yazılımdır.

Galaxy S21 Ultra, Android tarafından desteklenmektedir (özellikle, Samsung'un One UI 3.1 arayüzüne sahip Android 11) ve iPhone 12 Pro Max, iOS 14'e sahiptir. Söyleyeceğimiz şey, her platformun bir izleyici kitlesi olduğudur.

Telefonunuzun görünümü ve çalışması üzerinde mutlak en yüksek kontrole sahip olmak istiyorsanız, Android'in daha fazla özgürlüğü yenmek zor. Ana ekran başlatıcınızı değiştirmekten varsayılan uygulamalar üzerinde daha derin denetimlere kadar, kullanıcı deneyimini tam olarak istediğiniz gibi ayarlamanıza olanak tanır.

iOS, kıyaslandığında biraz daha kısıtlayıcıdır, ancak tüm bu özelleştirme özelliklerini umursamıyorsanız, iMessage, AirDrop, kullanım kolaylığı ve Apple'ın yazılım güncellemelerine olan rakipsiz taahhüdü dahil olmak üzere birçok avantaja sahiptir.

Bir işletim sistemi diğerinden mutlaka daha iyi değildir. Bunun yerine, kişisel bir tercih meselesi. Bazı insanlar Android'i daha çok seviyor, diğerleri iOS'ta olmayı tercih ediyor ve hem Galaxy S21 Ultra hem de iPhone 12 Pro Max bu gruplara inanılmaz derecede iyi hitap ediyor.

Galaxy S21 Ultra, satın alabileceğiniz en iyi Android telefonlardan biridir , iPhone 12 Pro Max şu anda mevcut olan en iyi iPhone ve gerçekten bilmeniz gereken tek şey bu. Gerçekten bu karşılaştırmanın geldiği nokta budur.

Evet, kamera, performans vb. Şeyler söz konusu olduğunda bazı farklılıklar var, ancak her ikisi de 2021'de şimdiye kadarki en yüksek akıllı telefon deneyimlerinden ikisi. Android veya iOS'u tercih etmeniz fark etmez, bunlar size yıllarca hizmet edecek harika iki telefon.

Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski