İlk Tam Elektrikli BMW M Otomobilini 2021 Sonunda Göreceğiz

 BMW Group'un yıllık satış rakamlarıyla ilgili esnemeye neden olan basın açıklamasının ortasında, Bavyeralılar, sırf dikkatimizi verdiğimizden emin olmak için birkaç parça ilginç bilgi serpiştirdiler. Bunlardan biri , markanın tamamen elektrikli ilk M otomobili olan orijinal M5'ten bu yana BMW'nin M Bölümü için en büyük an olan şeyle ilgiliydi.

"2021 yılı boyunca, BMW M GmbH ilk kez elektrikle çalışan bir performans otomobili sunacak." BMW son basın açıklamasında söyledi. İlk “elektrikle çalışan performans” otomobilinin tam olarak ne olacağını bilmiyoruz, ancak muhtemelen yakında çıkacak BMW i4 olacak. Mümkün olmasa da, BMW X8 de olabilir, X8'in hibrit olacağını biliyoruz ve "elektrikle çalışan" tamamen elektrikli bir güç aktarma organı öneriyor gibi görünüyor. Bu nedenle, i4 daha olası bir seçimdir.

Uzun zamandır görmeyi beklediğimiz bir otomobil olduğu için BMW i4'ün yıl sonunda tanıtılacağını düşünmek heyecan verici. Aynı zamanda marka için son derece önemli bir otomobil çünkü sadece M Division'ın ilk elektrikli otomobili değil, aynı zamanda BMW'nin ilk gerçek tamamen elektrikli performans otomobili olacak. Tesla Model 3 Performance ve Porsche Taycan gibi otomobillerin popülaritesi ile BMW i4, markanın gelecekteki başarısı için çok önemli olacak.

BMW i4 bu yılın sonlarında piyasaya çıktığında, eğer aslında i4 BMW'den bahsediyorsa, muhtemelen çift motor ve yaklaşık 300 mil menzil ile yaklaşık 500 beygir gücü ile zirveye çıkacak. Ya da en azından BMW'nin söylediği şey bu. Üst düzey BMW iX ile yaklaşık aynı güce ve pil boyutuna sahip olmalı, yalnızca daha az ağırlıkla ve daha düşük, daha aerodinamik bir pakette olmalı. Bu yüzden sadece SUV kardeşinden daha hızlı olmayacak, aynı zamanda daha fazla menzile sahip olacak ve sürmesi çok daha keyifli olacaktır.

Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski