iOS 15, iPhone 6s ve iPhone SE için Desteği Bırakabilir

 İOS 15'e yalnızca birkaç ay kala Apple'ın iPhone 6s, 6s Plus ve iPhone SE desteğini bırakabileceğini iddia eden yeni raporlar çıktı.

Apple genellikle her yıl WWDC'de iOS ve iPadOS'un yeni bir sürümünü duyurur ve Eylül ayında yeni iPhone'ların lansmanıyla birlikte piyasaya sürer. Apple'ın iOS 14'ü piyasaya sürmesinden bu yana gerçekten sadece dört ay geçti, ancak iOS'un bir sonraki sürümü olan iOS 15 ile ilgili söylentiler internette çoktan yayıldı.

Fransız yayın iPhoneSoft'tan yeni bir rapor, Apple'ın iPhone 6s, iPhone 6s Plus ve orijinal iPhone SE'de iOS 15 desteğini bırakacağını iddia ediyor.

Önümüzdeki Haziran ayında iOS 15 beta'yı barındıracak olan Apple cihazlarının ilk listesi, yine Apple'da ki geliştirici arkadaşımızdan ve özellikle Planlar uygulamasında görev yapanlardan derlendi.

Apple'ın 2015'te bu telefonları piyasaya sürdüğünü düşünürsek, geleceğini görebiliriz. Yine de Apple bu telefonları beş yıldan fazla bir süredir güncelledi. Bu, Cupertino merkezli şirketin, Android meslektaşlarının telefonlarını yalnızca en fazla iki yıl için güncellediği düşünüldüğünde, övgüye değer bir başka çabadır.

Doğrulayıcı da geçen yıl aynı şeyi bildirdi ve aynı iddiada bulunan başka bir yayınla, Apple bu iPhone'lardan vazgeçiyor gibi görünüyor.

iOS 15 ve iPadOS 15 için desteği bırakabilecek iPhone'lar ve iPad'ler şunlardır:

  • iPhone 6s
  • iPhone 6s Plus
  • iPhone SE 2016
  • iPad mini 4
  • iPad Air 2
  • iPad 5

Apple bugün, iOS 14.4 ve iPadOS 14.4'ün 'sürüm adayı' sürümlerini geliştiricilere yayınladı. Güncelleme, bazı uygulamalarda yaşanan gecikmeli iOS klavyesini düzeltir.

Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski