Golf 8 R Variant(Station Wagon) Kamuflajsız Görüntülendi

 Şu anda hot hatch'ler oldukça tatlı olsa da, bir vagon muadilinin daha da tatlı olduğunu iddia edebilirsiniz. Golf R'den isteyebileceğiniz her şeyi bagaja kadar alanla birleştiren Golf R Variant, hızlı vagon severler için geri dönüş yapıyor.

Buradaki test arabası şok edici bir şekilde gizlenmemiş (neden zahmet edelim, sanırım) ve VW'nin yaklaşmakta olan Variant'a eklediği sportif dokunuşları net bir şekilde görmemizi sağlıyor . Ön panjurun yanında daha büyük hava girişleri, daha büyük tekerlekler, mavi kaliperli daha güçlü frenler ve yan aynaların yanındaki özellik çizgisi boyunca bir kaplama ile yaklaşan Golf R Variant uygun bir şekilde R-ified görünüyor.

Yine de bu arabadan pek çok sürpriz beklemiyoruz. Tarihsel olarak, ekstra uzunluk dışında, Varyantlar Golf R kardeşleriyle hemen hemen aynı  olmuştur.

Bu , VW'nin dört tekerlekten çekiş ve çift kavramalı şanzımana eşleştirilmiş 2.0L turboşarjlı sıralı dört motorundan 315 HP ve 310 lb-ft tork ve ayrıca en yeni şasi iyileştirmelerinin çoğu anlamına gelir. Süspansiyon ayarı, ekstra uzunluğu hesaba katmak için kapaktan biraz değişebilir, bu nedenle bunun 'normal' Golf R'ye kıyasla nasıl olduğunu görmek ilginç olacak.

Mk8 R, sadece birkaç beygir gücü üretmesine rağmen Nürburgring'i Mk7'den 20 saniye daha hızlı çalıştırabilir. Bu, büyük ölçüde VW'nin arabanın beyni olarak adlandırdığı araç dinamikleri yöneticisine bağlı. Kavram o ABS, çekiş kontrol, tork teslimat ve daha fazlası gibi sürüş sistemleri aracılığıyla tüm aracın sensörlerinden gelen bilgiler, sürüş koşulları hakkında bir karar verir alır ve sonra tepki olmasıdır. Bu, sürüş sistemlerinin tümü bağımsız olarak çalışan önceki sistemlerin aksine.

Teorik olarak, araca daha uyumlu bir his verir ve sürücünün daha fazla güven ve hıza sahip olmasını sağlar.

Volkswagen henüz Golf R Variant için resmi bir açılış tarihi belirlemedi, ancak çok daha fazla beklemelerini beklemiyoruz.

Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski