Katlanan Ekranlar Tabletleri Pazardan Kaldıracak mı?

Herkes her zaman tabletlerin ölümünü tahmin etmeye ve ilan etmeye çalışıyor. Orijinal Galaxy Note gibi ilk "phablet" cihazların ortaya çıkışından beri gördük ; Yeterince büyük bir telefonla, aşağı yukarı aynı özelliklere sahip daha büyük, daha az taşınabilir bir dokunmatik ekranlı cihaza kim daha fazla para harcamak zorunda ?

Bu argüman aslında biraz değer taşıyor. Galaxy Tab S7 + gibi üst düzey seçenekler de dahil olmak üzere etrafta birkaç tabletim var , neredeyse hiçbir zaman önyükleme yapmıyorum, çünkü gündelik kullanım için telefonum ve iş için dizüstü bilgisayarım arasında tüm ihtiyaçlarım sadece iki taneyle karşılanıyor cihazlar. Sırt çantamda daha fazla yer kaplayan üçüncü bir teknoloji parçasını taşımam için pek bir neden yok ve klavye ve ekran kalemi gibi ek aksesuarlarla çoğu zaman 1.000 doların üzerine çıkabiliyor.


Ancak tabletlerin, ne telefonların ne de dizüstü bilgisayarların tam olarak eşleşemeyeceği kendi avantajları vardır. Çoğu dizüstü bilgisayardan önemli ölçüde daha hafif ve incedirler ve genellikle önemli ölçüde daha iyi pil ömrü sunarlar (daha fazla ARM tabanlı bilgisayara geçiş devam ettikçe bunun değişebileceğinden şüpheleniyorum). Hareket halindeyken oyun oynamak ve film izlemek için mükemmeldirler ve çıkarılabilir klavyeler, tabletleri telefonlara göre ödevleri yazmak için çok daha iyi hale getirirken, kalem desteği de onları harika eskiz cihazları haline getirir.


Galaxy Note 20 Ultra gibi telefonlar , bu kutuların çoğunu kontrol edebilir ve aynı zamanda cebinize girebilir (en azından, nispeten derin cepleriniz olduğunu varsayarak), ancak 6,9 inç ekranlı Note bile daha büyük bir tablete kıyasla sıkışık hissedebilir. özellikle çoklu görev ve çizim gibi şeyler için.


Tabii ki, yılın en sevdiğim telefonlarından biri olan Galaxy Z Fold 2 gibi katlanabilir bir cep telefonu alarak daha da büyük bir cep ekranı elde edebilirsiniz . Gerçekten tablet benzeri bir deneyim sunan yaklaşık 5: 4 en boy oranıyla 7.6 inç ekrana (çapraz olarak ölçüldüğünde) genişleyebilen inanılmaz bir cihaz - Apple'ın iPad mini serisindeki ekranla neredeyse aynı boyutta.

Ancak Fold 2'nin ekranı geleneksel bir tabletten çok daha kırılgandır ve Samsung'un S Pen'ini desteklemiyor - bu, grafik tasarımcılarının yanı sıra bir kalemin hassas dokunmatik girişine ihtiyaç duyan kullanıcılar için bir sorun. İşin iyi tarafı, zaten Samsung'un yaklaşan doğruladı oldu Galaxy S21 hattı olacak S Pen'i destekleyen ve söylentiler düşündürmektedir Z'nin 3 irade katlayın , hem de. Bu harika bir haber ve bazı tablet kullanıcılarının sonuçta (biraz) daha küçük bir ekrana geçiş yapmasını sağlayabilir, ancak boyut yine de alabilecekleri en gayrimenkulün peşinde olanlar için bir takas olacaktır.


Z Fold 3, S Pen'i desteklese bile, fiyatlandırma yine başka bir konu olacak. 2021'de Samsung'dan en az bir tane daha uygun fiyatlı Z Fold benzeri cihazdan oluşan dört yeni katlanabilir cihaz görmeyi bekliyoruz, ancak Z serisi Samsung'un S serisi gibi bir şeyse, S Pen yalnızca en son model. Geçmiş sürümlere göre, bu muhtemelen 2.000 $ 'lık oyun parkında bir yerlerde olacak - oradaki en pahalı Android tabletlerin bile maliyetinin iki katı.


Bu fiyat düşene kadar, küçültme konusunda sorun yaşayan tablet kullanıcıları bile, en iyi Android tabletleri ve en iyi Android telefonlardan birini ayrı ayrı ücretsiz olarak bulundurmak yerine Z Fold 3 gibi bir şeyin maliyetini haklı çıkarmada zorlanabilirler .


Bir gün, nihayet tabletlerin katlanabilirler gibi daha fazla cepte taşınabilir cihazlarla değiştirildiğini görebildik veya hatta bunların, size ambalajlamak için daha küçük bir şeye katlanabilen tam boyutlu bir tablet vermek için katlanabilir teknoloji ile artırıldığını görebildik ( Sony VAIO dizüstü bilgisayarları hatırlıyor musunuz?) O gün gelene kadar, bence tabletler gayet iyi olacak.

Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski