2021'in En İyi Avrupa Otomobilleri: Şaşırtan modellerde mevcut

Dünya otomotiv pazarları, portföyü müşteri tercihleri ​​kadar yönlendiren düzenlemelerle her zamanki kadar çeşitlidir. Avrupa, elektrifikasyonun gayretli bir itici gücü oldu ve ultra sert yakıt ekonomisi gereksinimleri, ABD müşterilerinin bakmaya çalışacağından daha küçük arabaları tercih etmeye devam etti. Aşağıda, 2021 model yılında Avrupa'da piyasaya sürülecek en ilginç otomobillere genel bir bakış sunulmuştur.

Audi SQ2

Avrupalı ​​alıcıların birkaç yeni seçeneği var: ilk Audi'nin Q2'si sonbaharda makyajlandı ve şimdi Şubat 2021 bu güncellenmiş SQ2'yi görecek. Güzel, hatta 300 beygirlik bir güç sağlayan 2.0 litrelik bir TFSI ile donatılmış, isteğe bağlı bir Bang & Olufsen ses sistemi de dahil olmak üzere kompakt crossover gövde stiline olabildiğince fazla lüks ve performans sığdırıyor. Sevimli, göze çarpmayan küçük Audi, otobanda bütün gün (yönetilen) 155 mil hızla şarj edebilir.


Citroën C4

Fransız otomobil üreticisi Citroën, tüm görkemli tuhaflığıyla geri döndü ve en son örnek, herhangi bir geleneksel tekliften çok farklı görünen kompakt bir crossover olan C4. Kesik çizgiler, cam yüzeyler, dijital efektler ve 80'lerden ilham alan koltuk desenleriyle ultra fütüristik bir iç mekanı gizler. Önden çekişli bu araba, benzinli, dizel veya elektrikli güç aktarma organları seçenekleriyle birlikte gelir; manuel şanzıman bile alabilirsiniz.


DS 9

Fransız lüksü geri döndü: Lüks Citroën yan ürünü DS, Fransız hükümet yetkilileri için mükemmel bir otomobil olan DS 9 adlı bir sedanı piyasaya sürüyor. Geleneksel veya hibrit bir güç aktarım mekanizması ile birlikte gelir ve iç mekanda harika sanat dekoru unsurları bulunur. Büyük sedanların yüksek güçlü istasyon vagonları tarafından çok daha fazla satıldığı Almanya gibi pazarlarda fazla ileri gitmeyecek.


Dacia Sandero

Romen yan kuruluşu Renault'nun bu "süper mini" si pek de havalı bir araba değil. Ancak satış vergisinden önce 7000 avronun biraz üzerinde (yaklaşık 8600 $) yepyeni, düzgün bir araba almak oldukça harika. Bu tür bir parayla, 65 beygirlik üç banger, klima ve radyo alamazsınız. Birkaç bin eklerseniz, bu ekstraları ve 90 beygir gücüne sahip turboşarjlı üç silindiri elde edebilirsiniz. Ve boyasız kaplama ve biraz daha fazla yerden yükseklik ekleyen bir çapraz versiyon var. Avrupa'da temel mobilite hala ucuzdur, ancak bu şekilde kalmayabilir: Bir EV'nin pil paketi, bir Dacia Sandero'nun tamamından daha pahalı.


Genesis G70 Shooting Brake

Genesis G70, favori spor sedanlarımızdan biridir. Hyundai'nin premium markası 2021'in sonlarında Avrupa'da piyasaya sürüldüğünde, Eski Dünya özellikle ilginç bir modelle işlenecek: G70 Shooting Brake . Audi A4 Avant ve BMW 3 serisi Touring'e meşru bir alternatif, ancak ikisinden de daha sportif görünüyor. Bir kaybın da yasını tutuyoruz: Görünüşe göre manuel şanzıman G70'in makyajıyla gitmiş. Yani mükemmel olan, bir manuel Shooting Brake asla inşa edilmeyecek.

Hyundai i30 N

Agresif ve uygun fiyatlı Hyundai i30 N , kapsamlı bir makyaj ve yeni, isteğe bağlı sekiz vitesli çift kavramalı şanzıman ile bir sonraki seviyeye geçiyor. Güç 280 beygir gücüne yükselir. Biz tahrik önceki i30 N ve eski BMW M honcho Albert Biermann onun üzerinde tüm el yazısı vardır. Birkaç yıl önce Hyundai'ye taşındı ve hızla ilerleyerek küresel mühendislik başkanı oldu ve i30 N, onun evcil hayvan projelerinden biri. Bu araba Volkswagen GTI kadar iyi - belki bazı açılardan daha iyi.


Land Rover Defender 90 Turbo-Dizel

Dizel skandalı olsun ya da olmasın, petrol yakıcı Avrupa'da çılgınca popüler olmaya devam ediyor ve faydaları hiçbir yerde ağır bir arazi aracı kadar hissedilmiyor. Muazzam tork ve çok makul içme alışkanlıkları, 3.0 litrelik sıralı altıyı, dört silindirli benzinli motordan veya Defender serisindeki karmaşık ve ağır hibrit düz altılı motordan çok daha iyi bir seçim haline getiriyor . Dizel 200, 249 veya 300 beygir gücünde mevcuttur; bizimkini çelik jantlar ve altı yolcu konfigürasyonu ile yapın lütfen.


Peugeot 508 PSE

Zarif Peugeot 508 , hem sedan hem de station wagon olarak mevcut olan PSE ile sınıfının en iyisi bir model kazanıyor. Toplamda 360 beygir gücünde bir güç çıkışı için 1.6 litrelik bir turbo ve plug-in hibridizasyon ile donatılmış ve otomobilin karakteri kesinlikle sportif. M3 değil, ancak elektrikli motor 508'in modern çekiciliğine fazlasıyla uyuyor.


Suzuki Jimny

Sevimli ve yetenekli Suzuki Jimny , araba tabanlı bir SUV'dan çok uzak, dünyanın en küçük gerçek arazi aracıdır. Avrupa yakıt ekonomisi düzenlemesi, talep tavan yapmasına rağmen onu öldürdü, bu nedenle 2021'de ticari bir araç olarak geri döndü. Neredeyse hiçbir şey değişmiyor, ancak arka koltuk daha büyük bir bagajın lehine kayboluyor. Ve Jimny, Avrupa'nın "e-Çağrı" çerezini alıyor; bu izleme cihazı olmadan yapmayı tercih ederiz.


Volkswagen Arteon Shooting Brake

VW'nin amiral gemisi Arteon, Avrupa'da ABD'de sunulmayacak iki güncellemeye sahip: yükseltilmiş 320 hp motor ve Arteon R gibi sportif geliştirmelerle gelecek ve bunun üzerine VW bir Shooting Brake sunuyor pratiklik ve stil katan sürüm . Arteon R Shooting Brake harika görünüyor ve 168 mph terminal hızıyla sol şeridi yönetiyor.

Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski