2021 iPhone Serisinin Tamamı Sensör Kaydırma Stabilizasyonuna Sahip Olabilir

 Tüm 2021 iPhone serisinin sensör kaydırmalı optik görüntü sabitleme özelliğine sahip olması bekleniyor. Özellik ilk olarak geçen yılki iPhone 12 Pro Max'te tanıtıldı.

Tayvanlı yayın DigiTimes'ın yeni bir raporu, Apple'ın sensör kaydırmalı optik görüntü sabitleme özelliğini tüm 2021 iPhone'lara genişletmeyi planladığını iddia ediyor. DigiTimes şu anda yalnızca bir 'hikaye önizlemesi' yayınladı ve yarın 'tam kapsamı' yükleyecek. Bu makaleyi, aldığımızda ilgili bilgilerle güncelleyeceğiz.

Kore yayını ETNews ayrıca 2021 iPhone'un en az iki modelinin sensör kaydırmalı OIS özelliğine sahip olacağını iddia ediyor. Şu anda LG Innotek, yeni sensörün ana tedarikçisi konumunda. Bu yılki sözleşmenin de sadece LG Innotek'e gitmesi bekleniyor.

Sensör kaydırmalı optik görüntü sabitleme ilk olarak geçen yılki iPhone 12 Pro Max'te tanıtıldı . iFixit, yeni sensörün ne kadar büyük olduğu hakkında bize bir fikir vermek için yukarıda gösterilen resmi yükledi. Apple, bu yeni tekniğin bir görüntüyü normal OIS'de saniyede 1.000 kereye kıyasla saniyede 5.000 kereden fazla sabitleyebileceğini söylüyor. Daha büyük sensör, daha fazla ışığın girmesini sağlayarak daha iyi görüntüler sağlar.

Şimdiye kadar, yalnızca DLSR'ler sensör kaydırma stabilizasyonuna sahipti. Hatta Apple'ın web sitesi bile; 

İlk kez iPhone'a uyarlanıyor. İster çocuklarınızı parkta kovalarken video çekiyor olun, ister engebeli bir yolda iPhone'unuzu pencereden dışarıda tutuyor olun, her zamankinden daha hassas bir sabitleme elde edeceksiniz.

Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski