Corsair Dark Core RGB Pro Oyuncu Mouse İnceleme: Alınır mı?


Corsair, oyun klavyeleri için yeni bir standart belirleyen en son K100 RGB klavyesiyle tüm oyun aksesuarları gamını kapsar . Bugün, oyun kurulumumda somut bir fark yaratan başka bir yeni katılımcıya göz atıyorum: Dark Core RGB Pro oyun faresi.

Oyun faresi sıkıntısı yok ve Dark Core RGB Pro, Razer ve Logitech'in şu anda sunduğu en iyilere karşı kendine ait. Fare, 2.4GHz üzerinde 1ms'nin altında kablosuz gecikme süresi için Corsair'in Slipstream teknolojisine, 18.000 DPI'a kadar çıkan bir PixArt sensörüne, 30 saatin üzerinde pil ömrüne ve USB-C bağlantısına sahiptir.


Kısacası, Dark Core RGB Pro, aradığınız her şeye kablosuz bir oyun faresinde sahiptir. Fareyi birkaç aydır kullandım ve işte onu harika bir seçenek yapan şey.


Dark Core RGB Pro, etraftaki en iyi oyun farelerinden biridir ve kablolu muadillerine karşı kendine hakim olması, Corsair'in Slipstream teknolojisinin günlük kullanımda ne kadar etkili olduğunu göstermektedir. Fareyi birkaç aydır kullanıyorum ve yalnızca haftada bir şarj etmem gerektiğinde kablosuz olduğunu anlıyorum.


Kablosuz üzerinden güvenilir performans, onu kullanım durumum için göze çarpan bir seçenek yapan şeydir. Slipstream teknolojisi, 2.4GHz kablosuz üzerinden kararlı bir 1ms altı bağlantı sunuyor ve ilk hafta boyunca bazı bağlantı sorunlarım olsa da, bir ürün yazılımı güncellemesi bunları çözdü.


Burada ki performans, kablolu bir oyun faresinden ayırt edilemez.

Elbette, fareyi kablosuz olarak kullanmak istemiyorsanız, her zaman takabilirsiniz; fare USB-C üzerinden bağlanır ve Corsair, fareyi makinenize bağlamak için kutuda 6ft örgülü USB-C - USB-A kablosu içerir. Ayrıca Bluetooth bağlantısı da var ve farenin alt tarafında 2,4 GHz kablosuz veya Bluetooth bağlantısı arasında geçiş yapmanıza izin veren bir geçiş var.


Bluetooth'ta gecikme 7,5 ms'ye kadar çıkıyor, bu nedenle bu belirli mod oyun oynamak için uygun olmasa da, günlük görevler için kullanmak istiyorsanız kullanışlı oluyor. Sonunda yaptığım şey bu; MacBook'umla fareyi kullanmam gerektiğinde Bluetooth moduna geçtim.


Dark Core RGB Pro, özellikle avuç içi tutuşlu oyuncular için çok uygun olan konturlu bir tasarıma sahiptir ve dokulu tasarım, uzun oyun seansları için mükemmeldir. Ayrıca kutuda iki yan tutamak bulacaksınız ve bunlar farenin sol tarafına manyetik olarak tutturulur. Sağ tarafta 2,4 GHz dongle'ı muhafaza etmek için bir yuva vardır - takılı olmadığında kaybetmemenizi sağlar.


Farenin programlanabilir sekiz düğmesi vardır ve düğmeleri Corsair'in iCUE yazılımı aracılığıyla kolayca özelleştirebilirsiniz. Düğmeler dokunsaldır ve harika geri bildirime sahiptir ve Omron anahtarları 50 milyon tıklama dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Ortada kaydırma tekerleği, DPI yukarı / aşağı düğmeleri, profili değiştirmek için bir düğme ve yan tarafa monte edilmiş geri / ileri düğmeleri olan bir sol ve sağ düğme bulacaksınız.

Corsair, Dark Core RGB Pro'yu üç profili depolamak için yerleşik depolama ile donattı ve yerleşik profillere makroları veya donanım aydınlatma efektlerini kaydedebilir ve herhangi bir ek sürücüye ihtiyaç duymadan bunlara erişebilirsiniz. İCUE'deki şık bir yardımcı program, fareyi belirli bir yüzey için kalibre etme yeteneğidir; kutudan çıkar çıkmaz fare, Corsair'in çeşitli yüzeyleriyle çalışır.


Kullanılmadığında pil ömrünü korumak için fareyi de kapatabilirsiniz, ancak 15 dakika kullanılmadığında otomatik olarak kapanır. Pil ömrüne gelince, 2.4GHz kablosuz üzerinden sürekli olarak 30 saatlik kullanımım var. RGB aydınlatması kapalıyken; aydınlatma etkinken bu rakam 15 saate iniyor.


Fareyle ilgili özellikle sevdiğim şey, USB-C üzerinden şarj olması. USB-C bağlantı noktasına sahip sayısız cihazım var, bu yüzden standartta giderek daha fazla aksesuarın yer aldığını görmek harika. Dark Core RGB Pro'nun 1000mAh bataryası var ve bataryayı tamamen şarj etmek iki saat sürüyor.


Oyun performansına gelince, Dark Core RGB Pro, bugün piyasadaki en iyi oyun farelerinin yanı sıra ayakta kalıyor. Son iki aydır sayısız saatlerce Valorant ve Assassin's Creed Odyssey ve Valhalla oynadım ve farenin performansı baştan sona mükemmeldi.


Özelleştirilebilir makrolar, onu AC Valhalla gibi oyunlar için harika bir seçenek haline getirir ve DPI'yı 100'den 18.000'e kadar ayarlama ve anında DPI'ı değiştirme yeteneği, Valorant gibi FPS oyunları için özellikle kullanışlıdır. Dark Core RGB Pro'da kullanılan PixArt PAW3392 sensörü, etrafındaki en iyi optik modüllerden biridir ve bu, oyun oynarken açıkça görülmektedir.


Açıkçası, Dark Core RGB Pro'da çok az yanlış var. RGB arka aydınlatma ile daha iyi pil ömrü görmek isterdim, ancak yine de gün boyunca çalışırken aydınlatmayı genellikle açmam, bu yüzden büyük bir sorun değildi.


Tasarım hem avuç içi hem de pençe tutuşlu oyunculara yönelik olsa da, eskisi için ideal olarak uygundur. Yani pençe tutuşunuz varsa, konturlu tasarımı beğenmeyebilirsiniz.

Para bir nesne değilse, Logitech G502 Lightspeed, Dark Core RGB Pro'nun bariz alternatifidir. Logitech'in kablosuz oyun mouse'unda 11 özelleştirilebilir düğme, 25.000 DPI'ya kadar çıkan bir sensör, ayarlanabilir ağırlık, RGB aydınlatma ve 1ms kablosuz bağlantı bulunur. Şu anda 100 dolara satılıyor, ancak genellikle 150 dolara satılıyor.


Razer DeathAdder V2, on yıldan uzun bir süre önce çıkan ilk nesil modeli ile bu kategoride bir yiğit. Güvenilir bir kablolu oyun faresi istiyorsanız, Razer'ın burada sunduklarını seveceksiniz. Canlı RGB arka aydınlatması, sekiz düğme, tüm gün kullanımı hedefleyen çok yönlü bir tasarım, yerleşik depolama ve 20.000 DPI sensör elde edersiniz. Fare 69 dolara satılıyor ve bu kablolu bir oyun faresi için çok fazla olsa da, etraftaki en iyi farelerden birini alıyorsunuz.


Bunu satın almalısın eğer...


Güvenilir bir kablosuz oyun faresi istiyorsunuz


Dark Core RGB Pro, oyunlar ve diğer günlük görevler için kablolu bir fare kadar mükemmeldir. Şarj etmeniz gerekene kadar kablosuz bir fare kullandığınızı fark etmeyeceksiniz.


Özellik dolu bir oyun faresi arıyorsunuz


Dokuz bölgeli RGB aydınlatma, sekiz özelleştirilebilir düğme ve 2,4 GHz, Bluetooth veya kablolu modlar arasında seçim yapabilme özelliği ile Dark Mode RGB Pro, özelliklerle doludur.


Tüm gün kullanım için harika bir oyun faresine ihtiyacınız var


Dark Core RGB Pro'yu her gün 12 veya daha fazla saat düzenli olarak kullanıyorum ve bunu birkaç aydır yapıyorum. Konturlu tasarım ve dokulu yüzey, bunu harika bir fare haline getirir ve sunulan çok yönlülük, göze çarpmasını sağlar.


Bunu satın almamalısın eğer...


Kablolu bir oyun faresi istiyorsunuz


Dark Core RGB Pro'yu kablolu modda kullanabilmenize rağmen, kablolu bir oyun faresi istiyorsanız çok daha uygun fiyatlı seçenekler bulacaksınız.


Dark Core RGB Pro, aradığınız her şeyi kablosuz bir oyun faresinde sunar. Hem 2,4 GHz hem de Bluetooth üzerinden sağlam bir bağlantıya sahiptir ve ayrıca takıp kablolu bir fare olarak kullanma seçeneğiniz de vardır. RGB arka aydınlatma olmadan 30 saatlik pil ömrü vardır, bu nedenle haftada yalnızca bir kez şarj etmeniz gerekir.

Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski