2021 Volkswagen Arteon İncelemesi: R-Line vs. SEL R-Line

 

Avangart tasarımla gizlenmiş bir hatchback gövdesi ile 2021 Volkswagen Arteon sedan, pratik olduğu kadar güzel. Ne yazık ki, nasıl sürdüğüne gelince, dört kapının büyüleyici görünümü çeviride kayboluyor. 

Elbette, şevkli, turboşarjlı dört silindirli bir motora ve uyarıcı direksiyon tepkisine sahip, ancak BMW 3 serisi ve Genesis G70 gibi rakip spor sedanların sağladığı içgüdüsel niteliklerle eşleşemez . VW'nin kabini limuzin benzeri yolcu alanına sahip olmasına ve arka kapağının altında çok fazla kargo taşıyabilmesine rağmen, iç mekan neredeyse en klas alternatifler kadar lüks değil. Yine de 2021 Arteon, markanın ikonik logosunu taşıyan en zarif görünümlü modeldir ve binek araçların VW ile alakalı olmaya devam ettiğini gösterir - en azından şimdilik.


2021'de Yenilikler Neler?

Volkswagen, 2021 Arteon'a yeni dış detaylar ve çeşitli iç güncellemeler veriyor. İlki, yeni ön tamponlar, yeni tekerlek tasarımları, şirketin yeni logosunun benimsenmesi ve sportif R-Line için daha fazla farklılaşma içeriyor. Tüm modeller artık Kings Red metalik boyayla sunulmaktadır; R-Line, Oryx White ve Lapiz Blue ekler. Arteon'un içinde daha iyi malzemeler ve bazı şikayetlerimizi ele almak için yeniden tasarlanmış öğeler var. Öne çıkan özellikler arasında daha kalın ve daha belirgin bir direksiyon simidi, daha karmaşık hava delikleri, dokunmaya duyarlı klima kontrolleri ve ayarlanabilir iç ortam aydınlatması yer alıyor. Yeni standart bir dijital gösterge kümesidir. VW'nin bilgi-eğlence yazılımının en son sürümü de yeni bir dokunmatik ekran ve kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto'nun eklenmesiyle birlikte geliyor.


Fiyatlandırma ve Hangisi Satın Alınır

SEL R-Line'ın stil ve standart özelliklerin en iyi dengesini sağladığını düşünüyoruz. Temel model ile karşılaştırıldığında, orta seviye R-Line, ızgarada aydınlatılmış bir ışık çubuğu ve daha sportif bir tampon içeren daha belirgin bir ön kısma sahiptir. Ayrıca, soğuk ortam ışıklarına ve kablosuz şarj özelliğine sahip daha şık bir kabinle standart olarak gelir. SEL R-Line ayrıca standart şerit tutma yardımına ve trafik işareti tanıma özelliğine sahiptir. Daha gösterişli boya renklerinin eklenmesi Arteon'u eskisinden daha çekici kılıyor ve biz de bizimkini Lapiz Mavisi ile alıyoruz.


Motor, Şanzıman ve Performans

Arteon, sekiz ileri otomatik şanzımanla eşleştirilmiş 268 hp turboşarjlı 2.0 litrelik dört silindirli bir motor tarafından motive ediliyor. Çoğu versiyon, yalnızca dört tekerlekten çekişli olan SEL Premium dışında, standart önden çekiş ve isteğe bağlı dört tekerlekten çekiş sunar. Döşeme seviyesine bağlı olarak, Arteon standart olarak 18, 19 veya 20 inç jantlarla gelir. Dört tekerlekten çekişli test aracımız 6,1 saniyelik bir sprinti 60 mil / saate çıkardı , ancak bu fiyat aralığındaki rakipler daha hızlı. Dahası, güç aktarım sistemi verimlilik için ayarlandı, bu nedenle hızlanma çizgiden biraz yumuşak. Uyarlanabilir süspansiyon amortisörleri standarttır ve sürüş tarzınıza göre otomatik olarak ayarlanabilir veya manuel olarak Konfor, Normal veya Spor olarak ayarlanabilir. Ayar ne olursa olsun, sürüş pürüzsüz ve kontrollüdür. Hassas direksiyon,10En çok kazanan Golf GTI ve yol tutuşu yetkin, ancak bu büyük VW'yi bir spor sedan için karıştırmayacaksınız.


Yakıt Ekonomisi ve Gerçek Dünya MPG

EPA önden çekişli 2021 Arteon kentinde 22 mpg ve karayolu üzerinde 32 mpg kazanacağım tahmin ediyor. Dört tekerlekten çekişli versiyonlar, bu rakamların 20 mpg şehir ve 31 otoyola düştüğünü görüyor. Sonuncuyu , etkileyici bir 37 mpg elde ettiği kapsamlı test rejimimizin bir parçası olan 75 mil / saat otoyol yakıt ekonomisi rotamızda test ettik . Hala önden çekişli bir Arteon üzerinde gerçek dünya testi yapmadık.


İç Mekan, Konfor ve Kargo

İçeride, VW Arteon yüksek kaliteli malzemelerle döşenmiştir, ancak Mercedes-Benz C sınıfı ve Volvo S60'ta bulacağınız tasarım yeteneklerinden hiçbiri yoktur . Bununla birlikte, VW, büyük beş kapının eğimli profilinden bol miktarda iç alan oluşturdu. İki geniş çerçeveli altı ayaklı, dirsekleri sürtmeden öne doğru atılabilir. Arka koltuklar da benzer şekilde uyum sağlıyor ve diz mesafesinde Passat'a kıyasla gözle görülür bir artış var. Arteon'un hatchback'i, 27 metreküplük cömert bir kargo kapasitesi ortaya çıkarmak için açılıyor. Arka koltuğunun arkasına dokuz kabin bagajı ve arka koltuk istiflenmiş halde 12 (toplam 21) tane daha yerleştirmeyi başardık. Bu, Buick Regal Sportback (yedi ve 19) gibi diğer dört kapılı hatchback alternatiflerinden daha fazlası veKia Stinger (altı ve 15). Tüm Arteon'lar ısıtmalı ön koltuklarla birlikte gelir, ancak sınıfının en iyisi SEL Premium bu koltuklar için havalandırma, sürücü için bir masaj özelliği, ısıtmalı arka koltuklar ve elektrikli bagaj kapağı ekler.


Bilgi-Eğlence ve Bağlantı

8.0 inçlik dokunmatik ekranlı bilgi-eğlence sistemi her Arteon'da standarttır. Öncelikle dokunmatik girişlerle kontrol ediliyor ve artık bir ses düğmesi yok, ancak direksiyon simidinde dokunmaya duyarlı kontroller de var. İki USB bağlantı noktasıyla birlikte VW, kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto'ya sahiptir. SEL'e geçiş, navigasyon ve kablosuz şarj sağlar; Premium R-Line, güçlü bir Harman / Kardon ses sistemine sahiptir. Uzaktan araç kilit açma ve acil durum yardımı gibi ek bağlantılı özellikler Volkswagen Car-Net aboneliğiyle kullanılabilir.


Güvenlik ve Sürücü Yardımı Özellikleri

Arteon, Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi ( NHTSA ) tarafından çarpışma testine tabi tutulmadı, ancak Karayolu Güvenliği Sigorta Enstitüsü ( IIHS ), onu En İyi Güvenlik Seçimi olarak adlandırdı. Önden çarpışma uyarısı ve otomatik acil frenleme gibi bazı sürücü destek teknolojileriyle standart olarak gelir . Uyarlanabilir hız sabitleyici ve şerit takip asistanı SEL modellerinde standart olarak bulunurken, yalnızca SEL Premium otomatik uzun far kontrolüne, çevre görüş kamerası sistemine ve ön ve arka park sensörlü park yardımı özelliğine sahiptir. Temel güvenlik özellikleri şunları içerir:


  1. Standart kör nokta izleme ve çapraz trafik uyarısı
  2. Standart şeritten ayrılma uyarısı ve şerit tutma yardımı
  3. Mevcut uyarlanabilir hız sabitleyici


Garanti ve Bakım Kapsamı

Volkswagen ortalamanın üzerinde bir sınırlı garanti ve iki yıllık ücretsiz planlı bakım sunar. Bununla birlikte, çoğu rakip daha uzun bir aktarma organı garantisi sunuyor.


  1. Sınırlı garanti dört yıl veya 50.000 mili kapsar
  2. Güç aktarma organı garantisi dört yıl veya 50.000 mili kapsar
  3. İki yıl veya 20.000 mil boyunca ücretsiz bakım kapsanır

Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski