iPhone 11, oyun oynarken iPhone 12 Pro'nun pil ömrünü ikiye katladı

Geçenlerde örtülü haberleri o iPhone 12 ve iPhone 12 Pro önceki nesle göre kullanım aynı büyüklükteki piller (2,815mAh)-neredeyse yüzde 10 daha küçük iPhone 11 . Ancak, Apple'ın yeni 5nm A14 Bionic çipinin güç konusunda daha verimli olması gerekiyordu, ya da öyle görünüyordu. Phone Arena'da insanlar tarafından yapılan yeni pil ömrü testleri bazı şaşırtıcı rakamlar ortaya çıkardı - özellikle ağır bir mobil oyuncuysanız.

Telefonları 3D oyun testleriyle çalıştırırken, iPhone 12 ve 12 Pro yalnızca üç saat bir dakika dayandı. Sonuçları "şok edici derecede kötü" olarak tanımlayan test uzmanları, Call of Duty Mobile ve Minecraft gibi bir dizi popüler mobil oyunu oynatmak için yeni iPhone'ları kullandı. Test sırasında, iPhone'lar büyük ölçüde ısındı ve pil "inanılmaz derecede hızlı erimeye" başladı.


Testçiler herhangi bir oyunu çalıştırmayı bıraktıkları anda ısınma sorunu ortadan kalktı ve test uzmanları A14 Bionic çipin 3D oyunları iyi çalıştırmadığını özetledi ("ciddi bir sorun var"). Oyun oynamak için yeni, güçlü bir cihaz arıyorsanız (ve Apple ekosisteminde kalmak istiyorsanız), bunun yerine iPhone 11 Pro'yu şimdilik almak isteyebilirsiniz.


Yine de hepsi kötü değil. İPhone 12 Pro, iPhone 11 Pro'ya göre dört saatlik bir gelişme olan 12 saat 35 dakika süren tarama testlerinde oldukça başarılı. Bu arada, Google Pixel 5 gibi Android rakipleri aşağı yukarı aynı rakamlara sahip, bu da kaputun altındaki A14 Bionic çipin verimliliğinin kanıtı.


Ya YouTube? İPhone 12 ve 12 Pro bazı iyi sonuçlarla geldi ve iPhone 12 Pro, iPhone 11 Pro'yu tek bir şarjla 21 dakika geride bıraktı. Bununla birlikte, iPhone 12, selefi iPhone 11 ile en iyisiydi. Standart iPhone 12 ve 12 Pro aynı ekranlara ve aynı yonga setlerine (ve daha önce bahsedildiği gibi aynı pillere) sahip olmasına rağmen, iPhone 11 daha düşük çözünürlüklü bir ekran kullanıyor. Bu, yeni iPhone 12 (ve 12 Pro) ile karşılaştırıldığında eski temel model iPhone için daha iyi pil ömrü ile sonuçlandı.


Çok hayal kırıklığına uğramış? Bu ikimiz yapar. Günümüzde genel olarak akıllı telefonlar medya tüketim cihazları olarak görülmekte ve birçok kullanıcı mobil cihazlarında günlük / saatlik bazda bol miktarda medya tüketmektedir. İPhone 12 Pro ve bazı şaşırtıcı zayıf pil testi figürleri ile iPhone 12 düşebilir yolu bu konuda eteğine.


Telefonunuzda çok fazla oyun oynamıyorsanız veya çok fazla Netflix veya YouTube yapmak niyetinde değilseniz, belki de sizin için bir sakıncası olmayacaktır - sonuçta internette gezinirken pil ömrü eşittir. Veya Apple'ın sorunu çözmek için bir güncelleme gönderip göndermediğini bekleyebilir ve görebilirsiniz.

Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski