Xiaomi Mi Smart Speaker incelemesi: Şimdiye kadarki en iyi bütçeli Google Assistant hoparlörü

Xiaomi'yi tanımlayan bir özellik varsa, bu değerdir. Çinli üreticinin portföyünden aldığınız Xiaomi ürünü ne olursa olsun - ister 100 dolarlık giriş seviyesi bir telefon, ister 600 dolar değerinde bir amiral gemisi veya hatta 2.000 dolarlık bir lazer projektör - büyük bir değer elde ettiğinizi biliyorsunuz.

Xiaomi, bu değer odaklı yaklaşımı telefon pazarında önemli fayda sağlamak için kullandı ve şimdi aynı şeyi akıllı ev kategorisinde yapıyor. Xiaomi'nin geniş bir akıllı ürün ekosistemi var ve bu segmentte ki en son teklifi, bir süredir özellikle dört gözle beklediğim bir teklif.


Mi Smart Speaker, Sonos One , Sonos Move, JBL Link 300, Bose Home Speaker 500 ve diğerleri gibi Google Assistant entegrasyonuna sahip akıllı bir hoparlördür . Google Asistan'ın sunduğu tüm özelliklere, hoparlörü Google Home uygulamasındaki mevcut çok odalı bir yapılandırmaya ekleme yeteneğine ve çok daha fazlasına sahip olursunuz. Ve bu Xiaomi tarafından yapıldığı için, siz de inanılmaz bir değer elde ediyorsunuz.


Bu, Xiaomi'nin ilk kez akıllı bir hoparlör üretmesi değil, ancak ilk teklifleri Çin ile sınırlı ve üreticinin kendi XiaoAI asistanını içeriyor. Bu özel model , bu yılın başlarında Çin'de piyasaya sürüldü ve şu anda Hindistan'da mevcut, diğer küresel pazarlarda da bu yılın sonlarında başlayacak .


Xiaomi, Mi Smart Speaker'ı Google Home'a ​​bir alternatif olarak konumlandırıyor ve daha düşük bir maliyetle seste önemli kazançlar elde ediyor. Mi Smart Speaker Hindistan'da ₹ 3,499 (48 $) fiyatına satılıyor ve yılın ilerleyen aylarında diğer küresel pazarlara da sunulacak. Xiaomi'nin Google'ı önemli bir farkla azaltmasıyla, Mi Smart Speaker'ın neler sunabileceğine ve neden Hindistan'da ideal akıllı hoparlör olabileceğine bir göz atalım.


Mi Smart Speaker bir Google Assistant hoparlörüdür, bu nedenle işlevsellik açısından Google Home veya Nest Mini ile aynıdır. Hoparlör, 10.531 delikli metal bir ızgaraya sahip ilginç bir tasarıma sahip ve genel estetik, Sonos One'da elde ettiğinize benzer. Tasarım, Amazon ve Google'ın bu segmentte sunduklarından sıyrılmasını sağlıyor.


Üstte, herhangi bir bildirim için görsel bir gösterge sağlayan bir ışık halkası var - à la Echo - ve dört düğmeli bir kontrol yüzeyine sahip oluyorsunuz: ses kısma, oynatma / duraklatma, sessize alma ve sesi açma. Önde bir Mi logosu var ve alt kısımda kauçuk ayaklar, hoparlörün bir yüzeye yerleştirilmiş kalmasını sağlıyor.

Üstte, odanın her yerinden sesli komutlarınızı almak için harika bir iş çıkaran iki uzak alan mikrofonu vardır. Mi Smart Speaker, Google Home ve Echo'dan daha uzundur ve Google Home'dan iki kat daha ağırdır. Hoparlörün güç ünitesi muhafazanın içinde bulunur ve Wi-Fi ac bağlantısı elde edersiniz.


Mi Smart Hoparlöre güç vermek, 12 W ses sağlayan 2,5 inçlik bir sürücüdür. Ses imzası sıcak ve davetkardır ve konuşmacı Google Home ve Echo kadar iyi ses çıkarır. Mi Smart Speaker'ın Google ve Amazon'un tekliflerinin yarısından daha az maliyetini düşündüğünüzde bu çok önemli.


Mi Smart Hoparlördeki önemli bir özellik Bluetooth 4.2 bağlantısıdır. Hoparlöre, herhangi bir Bluetooth hoparlöre yaptığınız gibi bağlanabilir, bu da onu çok daha çok yönlü hale getirir. Ayrıca iki hoparlör alıp bir stereo çifti de oluşturabilirsiniz.


Mi Smart Speaker bir Google Assistant hoparlörü olduğu için Chromecast yerleşiktir ve Google Home uygulaması aracılığıyla ayarlayabilir ve ayarları yapılandırabilirsiniz . Özellikler açısından Google Home ile aynıdır: Günlük brifinginizi alabilir ve Google Asistan rutinlerini çalıştırabilir, sorgular sorabilir, zamanlayıcı ve bildirim uyarıları alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.


Mi Smart Hoparlör ayrıca mevcut çok odalı konfigürasyonunuzla sorunsuz bir şekilde bağlantı kurar. Chromecast Audio'ya bağlı üç Google Homes, bir Nest Hub ve beş hoparlörüm var ve Mi Smart Hoparlörü Ev uygulamasından herhangi bir güçlük çekmeden bu yapılandırmaya ekleyebildim. Ve Chromecast yerleşik olduğundan, Spotify ve Tidal için bir Cast hedefi olarak ortaya çıktı.


Mi Smart Speaker, Google Home ile aynı özelliklere sahip ve kullanımımda herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Xiaomi, cihaz için ürün yazılımı güncellemelerini sağlamaktan sorumlu olduğundan bahsediyor, bu nedenle Google'ın Asistan'a yeni özellikler eklemeye karar vermesi durumunda bir sorun olabilir. Xiaomi'nin aygıt yazılımını kullanmasıyla, konuşmacı yeni eklemeleri Google'ın kendi hoparlörleriyle aynı anda alamayabilir.

Bunu satın almalısın eğer...

Google Asistan entegrasyonlu akıllı bir konuşmacı istiyorsunuz


Mi Smart Speaker, Google'ın birinci taraf Google Home ve Nest Mini ile aynı işlevselliği sunar.


Uygun bir maliyetle harika bir ses istiyorsunuz


Bir Google Home veya Echo ile aynı ses kalitesini yarı fiyatına alırsınız.


Google Home uygulamasıyla sorunsuz entegrasyon istiyorsunuz


Mi Smart Hoparlörü mevcut çok odalı ses kurulumunuza eklemek ister misiniz? Bunu kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bunu satın almamalısın eğer ...

Akıllı bir hoparlör istemezsin


Henüz Google Asistan özellikli akıllı hoparlör fikrine satılmadınız mı? O halde Mi Smart Hoparlör sizin için değil.

Akıllı hoparlör satın alımlarının çoğu 25 ila 50 dolar kategorisinde yer alıyor ve Mi Smart Hoparlörü 50 doların altında sunarak Xiaomi, açıkça Echo Dot ve Nest Mini alıcılarının peşinden gidiyor. Bunu yaparken, bugün piyasadaki en iyi Google Asistan hoparlörlerinden birini sundu .


Xiaomi'nin farklılaştırıcısı, Mi Smart Hoparlör'ün istenen fiyata inanılmaz ses kalitesi sunmasıdır. Hoparlörü Google Home ve Echo ile birlikte kullandım ve ses kalitesi açısından eşit. Xiaomi, mükemmel değere sahip bir hoparlör sunarak görevlileri bir kez daha yenmeyi başardı ve bir Google Assistant akıllı hoparlörü ile başlamak istiyorsanız, Mi Smart Hoparlör, 5.000'in altındaki varsayılan seçenektir.

Mi Smart Speaker Hindistan'da satışa çıktı ve Xiaomi konuşmacıyı İngiltere, Avrupa ve diğer ülkeler de dahil olmak üzere küresel pazarlara getirecek. Ancak, ABD'de resmi bir lansman görmeyecek, bu nedenle ABD'den almak istiyorsanız, bunu Amazon İngiltere'den yapmanız gerekecek.


Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski