Apple Watch SE ve Samsung Galaxy Watch Active 2: Hangisini satın almalısınız?

Apple Watch SE ve Samsung Galaxy Watch Active 2 arasında karar verirken, göz önünde bulundurulması gereken ana faktör, olabildiğince çok özellik isteyip istemediğiniz veya sadece çok fazla puan almaktan daha mutlu olup olmayacağınızdır. En iyi akıllı saati seçerken bir diğer önemli faktör de elbette bir Android veya iOS kullanıcısı olmanızdır. Sonuçta, Android kullanıcıları pek kullanışlı bir Apple Watch bulamayacaklar. Kapak tarafında, iOS kullanıcıları bir Apple Watch ile daha sorunsuz ve daha sorunsuz bir deneyime sahip olacaklar.

Fiyat etiketleri de çok benzer, bu nedenle ekstra özelliklere sahip bir akıllı saate sahip olmak ilginizi çekiyorsa, Samsung Galaxy Watch Active 2 ile gitmek mantıklıdır. Düzensiz kalp atışlarını algılamak için bir elektrokardiyogram (EKG) sensörünüz olacak, kan oksijen (SpO2) izleme ve her zaman açık ekran. Bu özelliklerin hiçbiri Apple Watch SE'de mevcut değil, ancak bu aynı zamanda şirketin en uygun fiyatlı yeni giyilebilir ürünü. Sahip olmadığı özellikler olmadan yaşayabilirseniz, bu rakipsiz bir anlaşma.


Galaxy Watch Active 2, selefinden büyük bir yükseltmedir. EKG, kan basıncı izleme, isteğe bağlı LTE, Koşu Analizi, kalp atış hızı izleme ve daha fazlasına sahip olacaksınız. İyileştirilmiş sensörleri ve daha iyi GPS doğruluğunu unutmayalım! Bu akıllı saatin bu kadar popüler olmasına şaşmamalı.


Apple Watch, bir süredir giyilebilir cihaz sektöründe en iyi rakiplerden biri. Yine de herkes yüksek fiyat etiketini ödemeye istekli değil. İyi haber şu ki, Apple Watch SE daha uygun fiyatlı ve hala aktivite/uyku takibi, GPS ve kalp atış hızı izleme gibi bazı harika özelliklere sahip.


Samsung Galaxy Watch Active 2

Şirketin mevcut serisine bakarsanız, Galaxy Watch Active 2'nin en iyi Samsung akıllı saatlerinden biri olduğunu hemen göreceksiniz . Bir spor saatinden bekleyebileceğiniz her şey mevcut. Bazı örnekler arasında yerleşik GPS, aktivite / uyku takibi, kalp atış hızı izleme, otomatik egzersiz tanıma ve 5 ATM su direnci bulunur. Sağlıklarına ve zindeliklerine gerçekten dalmak isteyenler için yararlanabileceğiniz daha gelişmiş özellikler var, bunları ele alacağız.


Temel özelliklerden başlayarak, Samsung Galaxy Watch Active 2 , kullanmak istiyorsanız kullanışlı bir her zaman açık seçeneği ile cesur ve parlak bir AMOLED ekrana sahiptir. Kullanımınıza bağlı olarak, pil ömrü yaklaşık iki gün kadar değişecektir.


Bu saat ya alüminyum ya da daha pahalı bir paslanmaz çelik kasa içinde gelir. Ayrıca 40 mm ve 44 mm kasa boyutları arasında seçim yapabilirsiniz. Her iki model de hızlı çıkarılabilen bir bağlantı sistemine sahiptir, bu nedenle işleri değiştirmek istediğinizde seçebileceğiniz çok sayıda Samsung Galaxy Watch Active 2 kordonu vardır.


Galaxy Watch Active ve Galaxy Watch Active'i karşılaştırdıktan sonra , bazı önemli yükseltmeler olduğunu göreceksiniz. Yeni model, gelişmiş GPS doğruluğu, daha doğru bir LED tabanlı kalp atış hızı monitörü ve gelişmiş bir ivme ölçer sunuyor. Ek olarak, Koşu Koçu artık gerçek zamanlı hız ölçümleri sunuyor. Bu, başlamadan önce antrenmanınızdan ne bekleyeceğinize dair bir döküm sağlar. Koşarken, koşarken veya yürürken, bu özellik size sesli ipuçlarıyla koçluk yapar. Bunları doğrudan saatin hoparlöründen veya Bluetooth kulaklıkla dinleyebilirsiniz.


Daha da önemlisi, yakın zamanda yapılan bir güncelleme , en iyi Samsung Galaxy Watch 3 özelliklerinden bazılarını Watch Active 2'ye getiriyor . Koşu Analizi özelliği, formunuzu iyileştirmenize, yaralanmaları önlemenize ve genel olarak daha iyi bir koşucu olmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Kullanıcılar ayrıca yoğun egzersiz sırasında kullanabileceğiniz maksimum oksijen miktarını gösteren VO2 max ölçebilir.


Bu güncelleme ayrıca özellikler listesine düşme tespiti de ekler. Bu, olası bir düşüş algılandığında, önceden belirlenmiş kişilerinize derhal bir SOS bildirimi gönderebileceğiniz anlamına gelir. İletişim kurmak için saatlerini kullanmaya büyük ölçüde güvenenler, bilekten iletişimin daha iyi olduğunu bilmekten mutluluk duyacaktır. Örneğin, bir bildirim aldığınızda telefonunuzu çıkarmanız gerekmeyecek. Saatten fotoğrafları ve ifadeleri görüntüleyebilirsiniz. Elbette LTE bağlantısıyla daha da iyi olacak.


Apple Watch SE

Basitçe söylemek gerekirse, Apple Watch SE , temelde Apple Watch Series 4 ve 5'teki özellikleri çeken daha düşük maliyetli bir modeldir, ancak birkaç istisna vardır. Series 5 daha büyük ekrana sahip, ancak her zaman açık özelliğinden yoksun. Ayrıca EKG sensörüne veya kan oksijen izlemesine erişiminiz olmayacak. Bununla birlikte, Seri 6'da piyasaya sürülen her zaman açık altimetre ile kalp atış hızı ve düzensiz kalp atışı uyarıları için destek alacaksınız. Bildirimler ve egzersiz takibi ile standart bir giyilebilir deneyim yaşamak için bir akıllı saat satın alıyorsanız, bu mükemmel bir fırsattır.


Apple Watch SE , S5 işlemcili watchOS 7'de çalışır . Apple Watch Series 6'da bulacağınız daha yeni ve daha hızlı S6 işlemci olmayabilir, ancak yine de gözle görülür bir fark var. Menüler arasında gezinmek ve uygulamaları başlatmak gibi günlük gerçekleştirdiğiniz basit görevler, Apple Watch SE'de hızlı ve sorunsuzdur.


Bu modele özel olmayan ancak tanınmayı hak eden bir özellik, Apple Fitness+'ın piyasaya sürülmesidir.


Bu modele özel olmayan ancak tanınmayı hak eden bir özellik, Apple Fitness+' ın piyasaya sürülmesidir. Şirketin rekabete ayak uydurmaya çalıştığını görmek güzel. Apple Watch SE incelemesinde belirtildiği gibi, bu uygulamanın ana ekranınızda olması oldukça motivasyon aracıdır.


Yeni abonelik hizmeti, neredeyse tüm Apple cihazlarından erişilebilen egzersiz programları sunar. Egzersiz yaparken gerçek zamanlı ölçümlerinizi ekranda görüntüleyebilirsiniz, böylece saatinize bakmaya devam etmek zorunda kalmazsınız. Apple, bir Apple Watch (daha doğrusu Series 3 veya daha yenisi) satın aldığınızda yeni hizmetin üç ayını ücretsiz olarak sunuyor.


İlk uygulamamızda belirtildiği gibi , bazı insanlar bu model için değerin ne kadar büyük olduğunu merak ediyor olabilir. Neden biraz para biriktirip bunun yerine bir Apple Watch Series 3 almıyorsunuz ? Daha büyük ve daha parlak ekran, iyileştirilmiş performans ve yeni sensörler gerçekten buna değer mi? Series 3'ün zaten birkaç yaşında olduğu düşünüldüğünde, watchOS güncellemelerini daha uzun süre almaya devam etmeyebilir. Ödeyebiliyorsanız, Apple Watch SE üzerinde savurganlık yapmak faydalı olacaktır. Ayrıca daha yüksek bir hoparlör, Aile Kurulumu desteği ve düşme algılaması alacaksınız.

Apple Watch SE ve Samsung Galaxy Watch Active 2 Hangisini satın almalısınız?


Son kararınızı verirken, hangi işletim sisteminin size en uygun olduğunu ve kaç özelliğe sahip olmanız gerektiğini düşünmek isteyeceksiniz. Genel sağlık ve zindeliğinize daha yakından bakmak için Samsung Galaxy Watch Active 2 daha iyi bir seçenektir. Özetlemek gerekirse, Apple Watch SE'nin sağlayamayacağı birkaç temel özellik sunar: EKG, kan oksijen izleme ve her zaman açık ekran. Doğal olarak bu, Android kullanıcıları için en iyi seçimdir.


Galaxy Watch Active 2 ile bir iPhone kullanmaya devam edebiliyorsanız, birçok kullanıcı Apple Watch SE'nin avantajlarını tercih edecek. Yalnızca Apple'ın en uygun fiyatlı yeni sürümlerinden biri değil, aynı zamanda onu değerli bir satın alma haline getiren çok sayıda kullanışlı özelliğe de sahip. Avantajlar arasında isteğe bağlı LTE bağlantısı, GPS, düşük/yüksek uyarılarla kalp atış hızı izleme, aktivite/uyku takibi, bildirimler ve Apple Fitness+ bulunur.


Birkaç nedenden dolayı Samsung Galaxy Watch Active 2'ye kısmi olabiliriz, ancak Apple Watch SE'den neden yararlanmak isteyebileceğini anlamak zor değil.


Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski