Samsung Galaxy Tab S7 İncelemesi: En iyi premium Android tablet

Galaxy Tab S7'nin yazılım durumuna daha sonra biraz daha derine dalacağız, ancak önce donanımı hakkında konuşmak istiyorum. 2020'de Samsung'un piyasadaki en güzel ve en güçlü akıllı telefonlardan bazılarını ürettiği ve bu hünerin Tab S7 ile tam ekran olduğu veriliyor.

Tasarım açısından şikayet edecek pek bir şey yok. Tamamen alüminyum yapı sağlam ve çekici olup Tab S7'ye anında bir lüks duygusu verir. Herhangi bir gıcırdama veya esneme yok, olağanüstü derecede ince ve dörtlü hoparlörler inanılmaz derecede yüksek stereo sese izin veriyor. Ayrıca güç düğmesi veya ses kısıcı ile ilgili herhangi bir sorun yaşamadım ve Samsung'un telefonlarının çoğunda kullandığı ekran içi parmak izi sensörüne dayanamıyorsanız, şirketin onu terk ettiğini görmekten mutlu olacaksınız. Tab S7 ve parmak izi sensörünü bunun yerine güç düğmesine yerleştirdi. Her parçası isteyebileceğim kadar hızlı ve güvenilir, bu yüzden her yerde büyük sahne donanımı var.


Ayrıca Galaxy Tab S7'nin neredeyse mükemmel olan boyutuna da bir not vermek istiyorum. Nerede masif 12.4 inçlik Sekme S7+ hala yönetmek kolay olurken, düzenli S7 teklifler bol bol yer kullanımı zor olacak şekilde büyük.


Bunların hepsi harika, ancak herhangi bir tablette olduğu gibi, gösterinin yıldızı ekrandır. Samsung, Tab S7'yi 2560x1600 çözünürlük ve pürüzsüz 120Hz yenileme hızı sunan 11 inç LCD panel ile donattı. Hemen hemen, LCD teknolojisinin daha pahalı Tab S7+'da aldığınız AMOLED kurulumu kadar etkileyici olmadığını söyleyeceğim. Renkler o kadar canlı değil ve siyahlar ezici derecede derin değil, ancak yine de teknoloji için sınıfının en iyisi. Demek istediğim, bu bir Samsung.


Tab S7'nin renkleri ve görüş açıları iyi, her şey mükemmel netlikte ve bu hızlı yenileme hızı mutlak bir keyif. Twitter'da gezinirken, e-postalarda gezinirken veya sadece ana ekranlarınızda gezinirken, Tab S7'deki her şeye bağımlılık yaratan bir akışkanlık verir - bir Tab S6'ya veya daha yavaş bir 60Hz ekrana sahip başka bir tablete geri dönmeyi zorlaştırır .

Ayrıca Galaxy Tab S7'nin hızına katkıda bulunan şey dahili bileşenleridir. Tablet, Qualcomm'un Snapdragon 865+ ile ve seçtiğiniz depolama yapılandırmasına bağlı olarak 6 veya 8 GB RAM ile güçlendirilmiştir. Test ettiğim model 128 GB depolama alanı ve 6 GB RAM ile geliyor ve performans açısından sıfır sorun yaşadım. Çalıştırdığım tüm uygulamalar ve oyunlar, daha düşük RAM miktarıyla bile hızlı ve duyarlı.


Pil ömrü ile ilgili olarak, bu bölümde de herhangi bir sorun yaşamamalısınız. Samsung, Tab S7'de 15 saate kadar video oynatma bekleyebileceğinizi söylüyor ve bunun doğru bir iddia olduğunu söyleyebilirim. Onunla geçirdiğim süre boyunca sürekli tablette değildim, ancak onu YouTube videolarını izlemek, oyun oynamak ve uzun bir iş gününün ardından akılsız sosyal medyada gezinmek için başvurulan makinem yapmaya çalıştım. Bu tür ara sıra kullanımla, muhtemelen şarj etmeniz gerekmeden birkaç gün önce geçebilirsiniz. Kilometreniz, hangi uygulamaları çalıştırdığınıza ve Tab S7'yi nasıl kullandığınıza bağlı olarak kesinlikle değişecektir, ancak bunun endişe nedeni olacağını düşünmüyorum. Ayrıca, yakıt ikmali yapma zamanı geldiğinde 45 W kablolu şarjdan yararlanabilirsiniz .


Bahsetmek istediğim iki ana şey daha var ve bu S Pen ve yazılım.


Tab S6'da olduğu gibi, Samsung S Pen'i Tab S7 ile ekstra ücret ödemeden içerir. Çizim ve not alma için beklediğiniz gibi çalışır, ancak bu sürüm Galaxy Note 20 Ultra'da tanıtılan aynı 9ms gecikmeye sahiptir . Sıradan S Pen kullanıcıları büyük olasılıkla bu kadar büyük bir fark görmeyecekler , ancak S7'yi ciddi yaratıcı işler için kullanmak istiyorsanız, bu çok önemli.

Yazılıma gelince, Samsung için söyleyeceğim bazı övgülerim var. Özünde Android, tabletlerde harika değil, ancak Samsung deneyimi olabildiğince düzeltmek için çok şey yaptı. Galaxy telefonunuzdan gelen aramalar ve metinler Tab S7'de görünecek , tableti şarj olurken geçici bir akıllı ekrana dönüştüren bir Günlük Pano Kullanıcı Arayüzü ve tabii ki Samsung DeX var .


Samsung DeX, geleneksel Android arayüzünü alıp Windows'a çok benzeyen bir şeye dönüştürerek Tab S7'yi üretkenlik çalışması için çok daha elverişli hale getiriyor. Özellikle tablet için alabileceğiniz resmi klavye kapağıyla eşleştirildiğinde, tonlarca potansiyele sahip bir kombinasyon. Mükemmel bir kurulum olmaktan çok uzak, ancak Samsung'a bu özelliği her yıl sunmaya ve geliştirmeye devam etmesi için bir ipucu vermem gerekiyor. Yaparsan


Sanırım bu, incelemenin bu sonraki parçasına mükemmel bir bölüm ve işlerin riskli olmaya başladığı yer burası. Samsung'un DeX ile yapmaya çalıştığı şey için büyük bir takdirim olsa da, bu, düzenli olarak kullanmak istediğim tamamen dışlanmış bir şey olmakla aynı şey değil.


Pek çok Android uygulaması, DeX'te çalıştırmaları istendiğinde ne yapacaklarını bilmez. Spotify ve Twitter gibi bazıları, tamamen yeniden boyutlandırılabilir pencerelerde veya aksamadan tam ekran modunda çalıştırılabilir. Instagram gibi diğerleri, ayarlama seçeneği olmadan yalnızca belirli bir pencere boyutunda gösterilebilir. Ve sonra Tab S7 DeX olarak ayarlandığında çalışmayı reddeden 1Password gibi uygulamalarınız var.

Bu gerçekten utanç verici, çünkü özünde DeX, Android'in tabletlerde ihtiyaç duyduğu tasarruf zarafeti olma potansiyeline sahip. DeX'ten çıktığınızda ve Tab S7'yi normal tablet modunda çalıştırdığınızda - peki, uzatılmış bir Galaxy telefonu gibi hissediyor. Bu, Android tabletlerin on yıl önceki başlangıcından beri yaşadığı bir sorundur ve bugüne kadar devam eden bir sorundur.


Bunun suçlusu uygulama desteğinden yoksun çünkü günün sonunda, geliştiricilerin uygulamalarını durgun bir form faktörü için optimize etmek için zaman ve para harcamaları için gerçek bir teşvik yok. Çoğu zaman, bu, herhangi bir ekstra işlevsellik eklemeden tüm ekranı dolduracak şekilde genişletilmiş telefon uygulamalarını kullandığınız anlamına gelir. İlk etapta büyük ekranlı bir cihaza sahip olma amacını bir nevi bozuyor ve ne yazık ki Samsung için bu, bir gecede sihirli bir şekilde daha iyi olacak bir şey değil.


Bu kesinlikle her Android uygulaması için geçerli değildir ve Galaxy Z Fold 2 gibi katlanabilir özelliklerin yükselişi sayesinde, Android uygulamalarının ihtiyaç duydukları büyük ekran muamelesini gördükleri bir geleceğe doğru ilerliyor olabilirdik. . Şimdilik, yine de farkında olmanız gereken çok gerçek bir konu.


Galaxy Tab S7'nin rekabetine bakıldığında, konuşmaya değer birkaç alternatif var - en çekici olanlardan biri yeni iPad Air . Bu Ekim ayına kadar satışa çıkmayacak, ancak çoğu müşteri için şimdiden yeni en iyi tablet gibi görünüyor. İPad Pro'ya benzer, Apple'ın 5nm A14 Bionic işlemcisine, güç düğmesine yerleşik Touch ID'ye benzer bir tam ekran tasarıma sahip ve 599 dolardan başlıyor . Daha az etkileyici bir 60Hz ekran ve sadece 64GB temel depolama alanı elde ediyorsunuz, ancak iPadOS tarafından sunulan kullanıcı deneyimi, tabletler için Android'in şu anda bulunduğu yerden çok daha keyifli.


Bir Android tablete sahip olmaktan memnunsanız ancak daha etkileyici bir şey istiyorsanız, Galaxy Tab S7 + 'ı da almayı düşünebilirsiniz . Genel bir değer kadar iyi değil, ancak daha büyük bir ekran ve kesinlikle muhteşem görünen bir AMOLED panel alıyorsunuz. Tab S7'deki LCD ekran iyidir, ancak Tab S7 + üzerindeki ekran başka bir seviyededir.

Son olarak, bu tür bir parayı bir Android tablete harcamaya hazırlanıyorsanız, bunun yerine harika bir Chromebook , özellikle de ASUS Chromebook Flip C434 düşünmeye değer . İstediğiniz zaman tablet gibi kullanmanıza izin veren 2'si 1 arada bir tasarıma sahiptir ve ciddi işler yapma zamanı geldiğinde, tam teşekküllü bir dizüstü bilgisayardır. Ayrıca, Android uygulama desteğine ek olarak size her iki dünyanın da en iyisini sunan tam bir masaüstü sınıfı Chrome tarayıcısı elde edersiniz.


Samsung Galaxy Tab S7 Satın Almalı mısınız?


120 Hz ekrana sahip bir tablet istiyorsunuz


Hızlı yenileme hızları, akıllı telefonlarda olduğu kadar tabletlerde de büyülü. Galaxy Tab S7, 120Hz ekrana sahip birkaç tabletten biridir ve birçok rakibinde bulamayacağınız benzersiz bir avantaj sağlar. Sağladığı daha akıcı animasyonlar harika ve tablette yaptığınız her şeyin çok daha hızlı hissetmesini sağlıyor.


Çok fazla çizim veya not alıyorsun


Galaxy Tab S7, S Pen'i ekstra ücret ödemeden içerdiğinden, medya tüketimi ve yaratıcı çalışma için bir tablet istiyorsanız gerçekten ilginç bir seçenek haline geliyor. Rahatlamak istediğinizde oyunlar ve filmler için Tab S7'yi kullanabilirsiniz ve okul için not alma veya en son projenizi çizme zamanı geldiğinde, S Pen'in yüksek kaliteli yapısı ve düşük gecikme süresi onu güçlü bir araç haline getirir.


Tek bir cihazda bir tablet ve masaüstü kullanıcı arayüzü istiyorsunuz


Samsung DeX ne kadar kusurlu olsa da, onu kullanmanın iki farklı yolu olan bir cihaza sahip olma fikri gerçekten benzersizdir. Tab S7, hangi modda çalıştırdığınıza bağlı olarak çok farklı çalışır ve her ikisinden de yararlanabileceğinizi düşünüyorsanız, bu tabletin büyük bir avantajıdır.

Tab S7 Almamanız için Nedenler...


Uygulamaların geniş ekran için optimize edilmesini istiyorsunuz


Android uygulamaları genellikle büyük ekranlarda pek iyi değildir ve bu, uzun süre sorun olmaya devam edecek bir şeydir. Büyük ekranından yararlanan bir dizi yüksek kaliteli uygulamaya sahip bir tablet istiyorsanız, Android'i çalıştırmayan bir şey almanız daha iyi.


Yazılım hatalarına katlanmak istemiyorsunuz


Benzer şekilde, Tab S7'yi almaya karar verirseniz, bazı yazılım tutarsızlıklarına hazırlıklı olmalısınız. Samsung DeX ne kadar iddialı olsa da, kullanıcı deneyimi mükemmel olmaktan uzak ve yine de yapılması gereken çok fazla cilalama var.


İPad satın almakta rahatsınız


Bazı insanlar Android tabletleri gerçekten severler, ancak bir iPad alma fikrine açıksanız, bunun yerine bunu yapmayı kesinlikle düşünmelisiniz. İster iPad, iPad Air veya iPad Pro olsun, büyük ekranları anlayan ve takdir eden bir yazılım ekosistemine erişim elde edersiniz.


Bu inceleme boyunca bahsedildiği gibi, Samsung, Galaxy Tab S7'nin neredeyse her yönünü kesinlikle çiviledi. Mükemmel bir tasarıma, ekrana, performansa, pil ömrüne sahiptir ve kutunun içinde güçlü bir kalemle birlikte gelir. Ucuz olduğunu düşündüğüm bir tablet değil, ancak paketlediği tüm özellikleri ve özellikleri göz önünde bulundurduğunuzda gerçekten sağlam bir değer.


Bunların hepsi yazılım durumunu çok daha sinir bozucu hale getiriyor. Tüm parçalar harika bir cihaz için burada, ancak çekirdek yazılım size verilen ekran alanından yararlanmak için mücadele ettiğinde, boşa harcanmış bir potansiyel gibi geliyor.


Bununla birlikte, Android uygulamasının durumundan herkesin benim kadar rahatsız olmadığını anlıyor ve kabul ediyorum. Bu size benziyorsa, Galaxy Tab S7 gerçekten harika bir satın alma. İnanılmaz donanımlar alıyorsunuz ve teknik özellikler makul bir fiyat ve bunu içerik tüketimi, sanat eseri veya üretkenlik için kullanmayı planlıyor olun, tüm parçalar bunların hepsini yapmak için yerinde.


Yeni bir tablet için pazardaysanız yine de bir iPad'e bakmanızı tavsiye ederim, ancak Android çalıştıran bir tane almaya kararlıysanız, bu 2020'de alabileceğiniz en iyisidir.


Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski