Samsung'un S Pen'i nasıl bu kadar iyi çalışıyor?

Galaxy Note sadece büyük bir telefon değil, Samsung'un mahsulü kremasıdır. Her zaman Samsung'un sunduğu en iyi donanım ve yazılımla birlikte gelir ve en son Galaxy Note 20 bir istisna değildir. Not, hepsini isteyen veya alabildikleri kadar "her şeye" yakın olan kişiler için Galaxy telefonu. Bunun bir kısmı - çoğu için önemli olan - S Pen.

"Kimsenin kalem kullanmak istemediği" fikrini unutun, çünkü bu açıkça yanlış. Birçok kullanıcı, gittikleri cihazlarında bir tür kalem kullanmak istiyor ve Microsoft, Apple ve Google'ın, Notun görünmesinden bu yana amiral gemisi cihazlarında bir tür kalem giriş cihazı sunduğunu gördük . Not almak için uygun olabilir veya bir sunumda ek açıklama için kullanılabilir veya hatta sadece karalama için kullanılabilir - ve gerçekten iyi çalışır.


Ve başarısının sırrı budur; gerçekten iyi çalışıyor . S Pen'i hiç kullanmadıysanız, bunun Amazon'dan satın alabileceğiniz bir satış sonrası kalemi kullanmak gibi olduğunu düşünebilirsiniz ve kesinlikle yanılıyorsunuz. S Pen süper akıcıdır ve tam olarak kağıt üzerine çizim veya boyama gibi hissettirmese de oldukça yakındır. Bunun nedeni, yalnızca bir eklenti değil, tamamen Galaxy Note'a entegre olmasıdır.


Satın aldığınız normal bir kalem, kapasitif bir giriş cihazıdır. Telefonunuzdaki ekran, aynı zamanda sert dış yüzey görevi de gören bir yalıtıcıdan (çoğu durumda cam) yapılmıştır. Bu yalıtkan, şeffaf bir elektrik iletkeni ile kaplanmıştır. Parmağınız, "normal" bir kalemle birlikte aynı zamanda bir elektrik iletkenidir ve ekrana dokunduğunuzda elektrostatik alanı değişir. Telefonunuzdaki işlemci ve işletim sistemi bu verileri alır ve bir dokunma, uzun basma, sürükleme eylemi veya parmağınızla veya kalemle yaptığınız başka her şeye dönüştürür.


S Pen, endüktif bir kalemdir. Nottaki ekran , camın altında aktif bir sayısallaştırıcıya sahiptir . S Pen ekrana yaklaştığında, aktif sayısallaştırıcının manyetik alanı dahili devresine güç veren bir akımı indükler . Güç buradan tıpkı bir kablosuz şarj matı gibi geçirilir, sadece neredeyse o kadar güç üretmez.

S Pen'e enerji verildiğinde, içindeki minik devre yazarken veya çizerken işin çoğunu yapar. Telefonunuzdaki sayısallaştırıcı katmanının yalnızca bir görevi vardır - S Pen'in ucunun nerede olduğunu takip edin. Bunun olması için Kalemin ekrana dokunmasına gerek yoktur, çünkü dokunma eylemi, yazılımın ekrana yazmasını veya çizmesini tetikleyen şeydir. Ekran, Kalemin nereye dokunduğunu bilir ve hareketlerini izler ve Kalemin kendisi yazılıma bir çizgi çizdiğini söyler. Yazılım ekranınıza bir çizgi çizer ve ne çizdiğinizi veya ne yazdığınızı anında görürsünüz.


Bu, kapasitif bir kalemin olabileceğinden çok daha doğru. S Pen'in başka bir telefonda kalem olarak çalışmamasının nedeni budur - elektrik iletkeni değildir. Ayrıca S Pen, Apple Pencil veya Pixel Pen veya Surface Pen, vb .'nin "normal" bir kalemden çok daha iyi çalışmasının nedeni de budur.


Not 9 Bluetooth üzerinden eşleştirerek S Pen ile bazı yeni işlevler eklenmiş ve bu özellikler bir fotoğraf çekmek veya bir geliştirici hayal ne olursa olsun bir slayt grubu veya tetiği sunmak için yan düğmesini kullanabilirsiniz Not 20'de kadar devam etmiştir yukarı. Ancak bu, S Pen'in ekranda çizim yapma şeklini değiştirmez veya engellemez. Sadece daha iyi hale getiriyor.


Amazon'da olduğu gibi kapasitif bir ekran kalemi faydalı olabilir. Bunlardan bir çiftim var ve bunları arada bir telefonda kaba çizim yapmak veya karalamak için kullanıyorum ve küçük ekranlı bir telefonda metin seçmeye çalışırken faydalı olabilirler. Onlar hakkında iyi olan şey, dokunmatik ekranı olan herhangi bir cihazda, hatta Galaxy Note üzerinde çalışacak olmalarıdır.

Ancak herhangi bir güzel çizim yapmak istiyorsanız veya yapacak çok şeyiniz varsa, Galaxy Note serisinde olduğu gibi iyi bir endüktif kalem kurulumuna hiçbir şey yaklaşamaz. S Pen'in yaptığı gibi hareketi denemek ve izlemek için Bluetooth aracılığıyla eşleştirilen kapasitif prob uçları bulabilirsiniz (bunlara aktif kalem denir ve Android bunları tam olarak destekler), ancak yine de kesin veya doğru değiller. Uzun bir atışla değil.


Galaxy Note istemenin başka nedenleri de var, ancak iyi bir Pen deneyimi istiyorsanız , gerçekten elde edilecek en iyi telefon. Bunun nedeni, Samsung'un hem donanım hem de yazılım aracılığıyla Kalemi telefonun bir parçası haline getirmesidir.


Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski