Xiaomi Mi Band 4 Hala Alınır mı? Detaylı İnceliyoruz

Xiaomi giyilebilir alana hükmetmeye devam ediyor ve Mi Band 4 ile önceki nesillere nazaran birkaç yükseltme sunuyor.

Xiaomi, son üç yıldır her yıl Mi Band serisine heyecan verici yeni özellikler sunuyor. Eski nesil Mi Band 3 , kalp atış hızı sensörü, 5ATM su direnci ve 0,78 inç OLED panel sunan, sadece 25 dolara satıldı. Çinli üretici, Mi Band serisinin arkasındaki giyilebilir segmente hakimdir ve nedenini görmek kolaydır - size bu kadar çok özellik sunan başka bir bütçe fitness grubu yok.

Xiaomi, Mi Band 4 ile bu trendi sürdürüyor. Genel tasarım estetiği değişmedi, ancak fitness bandını öne çıkaran birkaç önemli yükseltme var: Serinin ilk renkli AMOLED ekranı ve ekranı var. kendisi daha büyüktür ve daha yüksek bir çözünürlüğe sahiptir. Kordon ayrıca yüzme dahil daha iyi egzersiz takibine sahiptir ve selefi ile aynı haftalık pil ömrüne sahiptir.
50 doların altında gelen Mi Band 4, değerden bahsederken kendi başına bir ligde. İşte Xiaomi'nin fitness bandının etraftaki en iyi bütçe takipçisi olmasının nedeni.

En iyi bütçe fitness grubu daha iyi hale gelir.
Mi Band 4'teki göze çarpan ek, tam renkli AMOLED ekrandır: canlıdır, mükemmel kontrasta sahiptir ve güneş ışığı altında görülmesi kolaydır. Ayrıca 50 metre su geçirmezlik, daha fazla egzersiz izleme yeteneği, iki haftalık şarjlar arasında kullanım, sürekli kalp atış hızı izleme ve daha iyi uyku içgörüleri elde edersiniz. Mi Fit, tüm fitness verilerini doğrudan Google Fit ile senkronize etmenize izin verir ve genel olarak Mi Band 4'e yaklaşan 100 doların altında bir fitness grubu yoktur.

İlk bakışta Mi Band 4, selefinden neredeyse ayırt edilemez. Her ikisi de aynı tasarım estetiğine sahip ve Xiaomi birkaç ince değişiklik yapıyor. Birincisi, ekranın alt kısmında, ekranı kontrol etmek için düğme görevi gören bir girintinin olmamasıdır. Mi Band 4, aynı konumda bulunan daha küçük bir düğmeye sahiptir, ancak gövde ile aynı hizada oturur.

Anahtar yükseltme ekranın kendisidir: Mi Band 4, kesinlikle harika olan 0,95 inç tam renkli bir AMOLED ekrana sahiptir. Renkli ekran, Mi Band 4'e bu segmentteki diğer tüm fitness gruplarının üzerinde bir avantaj sağlıyor. Önceki modelde güneş ışığının okunabilirliği ile ilgili sorunlar yaşadım, ancak bu Mi Band 4'te bir sorun değildi. 400nit'in üzerinde maksimum parlaklık ile, yoğun parlama altında bile ekrandaki içeriği ayırt edebildim.
Çözünürlük de 240x120'de daha yüksektir ve ekranda lekeleri önlemek için 2.5D eğriler ve parmak izi önleyici kaplama vardır. Ve bu renkli ekran sayesinde, saat yüzlerini özelleştirmede daha fazla özgürlüğe sahip olursunuz. Mi Fit uygulamasında 50'den fazla seçenek vardır ve saat yüzünü değiştirmek basittir: sadece sevdiğiniz birini seçin ve ardından Mi Band'ınızda görünecek olan Sync saat yüzüne basın. Seçeneklerden bazıları Samsung'un Galaxy Fit serisinde bulacağınız saat yüzlerine çok benziyorsunuz ve ihtiyaçlarınıza uygun bir saat yüzü bulabilmesi için teklifte yeterince çeşit var.

Ekran, Mi Band 3'ten %33 daha büyük olsa da, Mi Band 4 sadece 22g ağırlığındadır. Başka bir yerde birkaç değişiklik var: şarj yuvasına bağlanan manyetik bağlantılar artık arkada - kalp atış hızı sensörünün hemen altında. Silikon kayış, önceki versiyonlardan farklı değildir ve tarzı eksikliğini rahatlıkla telafi eder.

Hava durumu bilgilerini, günlük kondisyon istatistiklerinizi, okunmamış bildirimleri görmek, kalp atış hızı ölçümü almak ve bir antrenmanı manuel olarak başlatmak için ekranda yukarı kaydırabilirsiniz. Mi Band 4, 50 metre su geçirmezliğe ve 6 eksenli bir ivmeölçere sahip ve Xiaomi, grubun aktivite takibine bir dizi yeni egzersiz ekledi. Artık açık havada koşu, koşu bandı, bisiklete binme, yürüyüş, ağırlık çalışması ve yüzmeyi takip edebiliyor. Son seçenek özellikle ilginçtir; Havuz boyutunu ayarlayabileceksiniz ve Mi Band 4 çeşitli vuruşları tanımlayabilir ve vuruş hızını, mesafeyi ve yakılan kalorileri ölçebilir.
Mi Band 4, aktivite izleme ile çok daha iyi bir iş çıkarır ve yüzmeyi izleme yeteneği hoş bir ek. Fitness bandı, gelen aramaları ve diğer bildirimleri bileğinize yansıtmada harikadır ve artık hatırlatıcılar ve alarmlar ayarlayabilirsiniz. Müzik çalmayı kontrol etme seçeneği de vardır ve bireysel uygulamalar için uyarıları özelleştirebilirsiniz. Bileğinize belirli bir uygulamadan bildirim almak istemiyorsanız, bunu ayarlardan kapatabilirsiniz.

Mi Band 4'ün iyi yaptığı bir başka şey de boşta kalma uyarılarıdır. Bir saat boyunca hareketsiz kalırsanız bant titreşir ve hatta uyarı için özel bir titreşim modeli seçebilirsiniz. Özelleştirilebilirlik diğer özelliklere de uzanır: Mi Band 4 bir kalp atış hızı sensörüne sahiptir ve algılama frekansı için aralığı ayarlayabilirsiniz. Bandı, kalp atış hızınızı her dakika kaydedecek şekilde veya bunu beş, on ve 30 dakikalık aralıklarla yapacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Aralığı 10 dakikanın altına ayarlarsanız, pasif olduğunuzda BPM 100'ün üzerine çıkarsa tetiklenecek başka bir uyarı oluşturabilirsiniz.

Daha doğru veriler elde etmek için antrenman sırasında algılama sıklığını otomatik olarak artırma seçeneği ve bileğinizden çıkardığınızda bandı kilitleyen yeni bir özellik var. Açıkçası, sunulan çok sayıda özelleştirme seçeneği, Mi Band 4'ü bu kategoride mükemmel bir ürün haline getiriyor.

Önceki modeller gibi Mi Band 4, fitness verilerini senkronize etmek ve uyku içgörülerini bir telefonla senkronize etmek için Mi Fit'e güveniyor . Uygulama aynı zamanda fitness bandındaki ayarların çoğunu nasıl değiştireceğiniz ve yeni saat yüzleri seçmenizdir. Mi Fit, bu yılın başlarında bir yeniden tasarım aldı ve arayüz çok daha modern ve gezinmesi daha kolay. Temel ayarlara kolayca erişilebilir ve kullanmaktan daha fazla özelleştirme seçeneği elde edersiniz. Hepsinden iyisi, Mi Fit, Google Fit ile senkronizasyon yapmanızı sağlar, böylece tüm kalp atış hızınızı ve günlük aktivite verilerinizi fitness bandından doğrudan Google Fit'e çekebilirsiniz.

Artık bandı yüzünüze kaldırdığınızda ekranı açan bir uyandırma seçeneği var ve bu Xiaomi olduğu için, ekran uyanmadan önce hareketin ne kadar hassas olduğunu özelleştirebiliyorsunuz. Fitbit Alta HR'deki bu özellik ile rutin olarak sorunlar yaşıyorum, ancak bunu Mi Band 4'teki hassas ayara ayarladım ve kusursuz bir şekilde çalıştı. Her şeyde olduğu gibi, özellik için bir program ayarlamalısınız.
Mi Band 4 uyku içgörülerinde de harikadır ve bandın uyurken kalp atış hızınızı kaydetmesini seçebilirsiniz. Kesintisiz kalp atış hızı izleme, pil ömrünü önemli ölçüde etkileyecektir ve gün boyunca etkinleştirilen otomatik kalp atış hızı algılama ile, hala bir haftalık pil ömrüne sahibim. Fitness grubu hafif ve derin uykuyu kaydedebilir - size 100 üzerinden bir puan verir ve daha iyi bir gece uykusunun nasıl alınacağına dair öneriler sunar, ancak bilgiler Fitbit ile elde ettiğiniz kadar ayrıntılı değildir. Bununla birlikte, Mi Band 4, Inspire HR'nin yarısı kadar maliyetlidir.

Genel olarak pil ömrü, Mi Band 3 kadar iyidir ve tam şarjla kolayca iki haftalık kullanım hakkı elde etmelisiniz.

Açıkçası, Mi Band 4'ün yanlış anladığı çok az şey var. Fitness grubu için ödediğiniz paranın karşılığını alıyorsunuz. Mi Band 4 ile ilgili ana sorunum grubun kendisi değil, şarj beşiği: önceki modeller kadar titiz ve kaybetmesi kolay. İzleyiciyi silikon banttan çıkarmanız ve yuvaya takmanız gerekir ve sıfırdan tam şarj olması iki saatten biraz fazla sürer. Bununla birlikte, onu her ay yalnızca birkaç kez kullanacaksınız, bu yüzden o kadar da büyük bir anlaşma değil.

Mi Fit'teki değişiklikler memnuniyetle karşılansa da, hala bir topluluk özelliğine sahip değil. Diğer Mi Band kullanıcılarını arkadaş olarak ekleyebilirsiniz, ancak zorluklara katılmanın veya işbirliği hedefleri belirlemenin bir yolu yoktur.

Mi Band 4, Xiaomi'nin bütçeye uygun giyilebilir segmentte yenilmesi gereken marka konumunu güçlendiriyor. Renkli AMOLED ekran, Mi Band 4'ü çok daha cazip hale getirir ve daha iyi güneş ışığı görünürlüğü ve bandı zevkinize göre özelleştirmek için daha fazla seçenek elde edersiniz. Arayüz gecikmeli değil, tonlarca yeni özellik ve daha fazla egzersiz izleme yeteneği ve sürekli kalp atış hızı izleme özelliği elde edersiniz.

Tüm bunları haftalar içinde ölçülen pil ömrü ile birleştirin ve Mi Band 4'ün neden bugün mevcut olan en iyi bütçe fitness takipçisi olduğunu anlamak kolaydır. Mi Fit ayrıca çok ihtiyaç duyulan bir revizyondan geçti ve günlük aktivitenizi görüntülemek ve Mi Band 4'ün ayarlarını yapılandırmak daha kolay. Verileri Google Fit ile senkronize etme yeteneği ek bir avantajdır.

Kordonun kendisi bütün gün takmak için rahattır ve daha şık bir alternatif için silikon kordonu değiştirmek isterseniz, geniş bir üçüncü taraf seçenekleri ekosistemi mevcuttur. Genel olarak, Mi Band 4'e yaklaşan başka bir giyilebilir cihaz yok. Buna bir sonraki nesil olan Mi Band 5'te dahil. Tabii sadece fiyat performans olarak.

Sonuca gelecek olursak eğer bir Mi Band 4'e sahipseniz 5'e geçmenize gerek yok. Eğer 3 kullanıcısıysanız kesinlikle tavsiye ederiz. Hiç birini kullanmıyorsanız ve 5'e gücünüz yetmiyorsa 4. nesli alabilirsiniz.

11 Yorumlar

 1. Daha önce 4 kullanıyordum. Geçen hafta 5 aldım. Cidden gereksiz bir seçim yapmışım. :( Ekstra birkaç spor türü daha var. Onları da ben yapmadıktan sonra neye yarar ki? Özür dilerim Mi Band 4.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Asıl biz özür dileriz. Keşke daha erken yapsaymışız bu yayını.

   Sil
 2. Karar sizin yenisi varken eskisini almam ben 4 kullanıyor olsam 5'e geçmem ama hiç yoksa 5 ile başlarım

  YanıtlaSil
 3. Arkadaşlar sizce Mi band 4 akıllı bileklik hala alınır mı mi band 5 çıktı neredeyse iki katı daha pahalı aynı özelliklere sahipler sadece mi band 5 de kanınızdaki oksijen değerini gösteriyor fazlası bu yani kimse de bunu merak etmiyor bence sorum mi band 4 hala alınır mı alayım mı ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. elinizde mi band 4 varsa 5 almanın bir anlamı yok fakat ilk defa alacaksanız veya 2 veya 3ten geçerseniz şuan 5 en mantıklı seçim. zaten baştan sona okusaydın adminde açıklamış durumu. son paragrafı oku

   Sil
  2. Benim kanaatim, siz en iyisi 4 alın.

   Sil
  3. Tamamdır hocam eyvallah.

   Sil
 4. Hepsi buradadan 180 liraya aldım. kesilikle tavsie ederim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Mi Band 5'in çıkışıyla fiyatı 180₺ oldu. Ben daha önceki HB alışverişlerimden biriken puanlar sayesinde 130₺ ödedim.

   Sil
  2. Hocam link atar mısın?

   Sil
  3. Herhangi bir satıcıdan alabilirsin. Ben puanlarım sayesinde ucuza alabildim. Şuan 160-180₺ arasında değişiyor fiyatlar.

   Sil

Yorum Gönder

Yorum

Daha yeni Daha eski