2020 Yılının En İyi Antivirüs Yazılımları: Artıları ve Eksileri

 

İşte şu anda mevcut olan en iyi sekiz virüsten koruma yazılımı çözümü. Bitdefender Antivirus Plus bu yıl en iyi oyumu alıyor, ancak kapsamlı bir şekilde test ettim ve bu programların her birini önermekle ilgili hiçbir sorunum yok. 

Yazılımı beş yıl önce ilk kez test ettiğimde, Bitdefender'ın kötü amaçlı yazılımları ne kadar hızlı tanıdığından ve indirmeye bile başlamadan önce onu durdurduğundan çok etkilendim. Ayrıca, otomatik olarak karantinaya almak yerine Bitdefender, çoğu tehdidi algılandıkları anda sisteminizden tamamen kaldırır.


En İyi Genel: Bitdefender Antivirus Plus

Başka Bir İyi Seçenek: Kaspersky Total Security

En İyi Temel Antivirüs: VIPRE Gelişmiş Güvenlik

En İyi Ücretsiz Antivirüs: Avast Ücretsiz Antivirüs

Bir VPN ile en iyisi: McAfee Total Security

Kimlik Koruması ile en iyisi: LifeLock özellikli Norton 360

Bankacılık için en iyisi: Trend Micro Antivirus+Security

Mevcut Enfeksiyonlar İçin En İyisi: Malwarebytes

Genel Olarak En İyi Antivirüs: Bitdefender Antivirus Plus

Bitdefender, çeşitli üçüncü taraf test laboratuarlarından ve kendi testlerimden kötü amaçlı yazılım koruması için sürekli olarak yüksek veya mükemmel puanlar alıyor. En iyi antivirüs yazılımı için birinci sırayı hak ediyor. Truva atlarını, rootkit'leri, fidye yazılımlarını ve solucanları durdurur ve güvenli tarayıcı uzantısı etkinleştirildiğinde, bu tehditlerin internet üzerinden bilgisayarınıza girmesini engeller. Bitdefender ayrıca kimlik avı düzenlerini tanır ve sizi bunlara karşı uyarır. Güvenli göz atma etkinleştirildiğinde, arama sonuçlarını tıklamanın güvenli olup olmadığını da etiketler. Bitdefender'ı test ettiğimde, kötü amaçlı dosyalar ve bağlantılar barındırdığı bilinen web sitelerini tanıdı ve tüm web sitesine erişilmesini engelliyordu.


Antivirus Plus, Bitdefender'ın temel çözümü olmasına rağmen, yine de bir şifre yöneticisi ve güvenli dosya parçalayıcı ile birlikte gelir. Ayrıca, sosyal medya sayfalarındaki etkinlikleri izleyen ve paylaşılan kötü niyetli bir bağlantı olup olmadığını size bildiren sosyal ağ korumalarına da sahiptir. Antivirus Plus ayrıca, tüm sisteminizdeki zayıf noktaları arayan ve bunları bilgisayar korsanlarına ve fidye yazılımlarına karşı korumanıza yardımcı olan bir güvenlik açığı tarayıcısına sahiptir. Bu güvenlik açıklarından bazıları bozuk sürücüler ve eski yazılım programlarını içerir. Bitdefender size yamaları ve yazılımın yeni sürümlerini indirebileceğiniz güvenli bağlantılar sunar, böylece çevrimiçi bulunan bağlantıların yasal olup olmadığını tahmin etmenize gerek kalmaz.


Bitdefender Antivirus Plus'ta bulunmayan en büyük araç kişisel bir güvenlik duvarıdır. İşletim sisteminiz büyük olasılıkla bir işletim sistemiyle gelirken, test sırasında ikinci bir koruma katmanına sahip olmanın hayati önem taşıdığını gördüm. Standart güvenlik duvarlarından geçen çok fazla tehdit var ve antivirüs yazılımına dahil olanlar genel olarak daha iyi bir iş çıkarıyor. Bitdefender'ın daha yüksek katmanlı programı Bitdefender Total Security, ebeveyn denetimleri ve bir cihaz iyileştirici ile birlikte bir güvenlik duvarı içerir.


Bitdefender'ın diğer bir dezavantajı, hem güvenlik açığı hem de virüs taramaları olmak üzere taramaların tamamlanmasının ne kadar sürdüğüdür. Diğer programların birkaç dakika sürdüğü durumlarda, Bitdefender'ın bazı taramalar için 40 dakikaya kadar, diğer çoğu antivirüs yazılımından %50-80 daha uzun sürmesi alışılmadık bir durum değildir.


Artıları:

 • Gerçek zamanlı koruma
 • Tehditlerin otomatik olarak kaldırılması
 • Sosyal medya korumaları
 • Güvenli tarama uzantısı


Eksileri:

 • Uzun taramalar
 • Güvenlik duvarı yok


Başka Bir İyi Seçenek: Kaspersky Total Security

Kaspersky Total Security, kişisel bilgisayarıma yüklediğim programdır. O kadar hafif ki arka planda çalıştırdığımı hatırlamıyorum ve aldığım koruma neredeyse mükemmel. Web'e güvenle göz atıyorum ve dosyaları indiriyorum çünkü tehlikeli bir şey olup olmadığını biliyorum, Kaspersky indirmeyi engelleyecek veya devam etmemem için beni uyaracak. Bir şey geçerse, Kaspersky onu toplar ve bulaştırma şansı bulamadan sistemimden kaldırır. Hafif bir çözüm arıyorsanız, Kaspersky kesinlikle en iyi antivirüs yazılımı çözümlerinden biridir.


Kaspersky araçlarından biri, diğer antivirüs programlarının sanal klavye olmamasıdır. Aktif olduğunda, bu, herhangi bir şey yazmanıza ve tuş kaydediciler, izleyiciler ve meraklılara karşı korumanızı sağlar. Bir arama çubuğuna yazarsanız, bilgiler kaydedilmez ve oturum açma bilgilerini veya kredi kartı numaralarını girerken bu sanal klavyeyi kullanırsanız, bunlar da korunacaktır.


Kaspersky'nin hem bilgisayarlar hem de mobil cihazlar için ebeveyn denetimlerinden de etkilendim. Cihazları uzaktan kilitleyebilir, web sitelerini ve uygulamaları engelleyebilir ve çocuklarımın çevrimiçi olup olamayacağı zamanlar için zaman sınırları ayarlayabilirim. Günde kaç saat çevrimiçi olabileceklerine de karar verebiliyorum ve bu sınır ne zaman dolduğunda Kaspersky kötü adamdır ve herhangi bir cihazda internet erişimini engelliyor. Kaspersky Total Protection ayrıca dosyaları fidye yazılımlarından korumak için şifreli bir kasa ve internet bağlantınızı ve tehlikeli web siteleri ile kimlik avı düzenlerini uyaran güvenli gezinmeyi gözeten bir güvenlik duvarı içerir.


Birçoğu, antivirüs programlarını ABD devlet kurumlarından ve çalışanlarının cihazlarından gizli bilgileri toplamak için kullandığı ve ardından bu bilgileri Rus hükümetine aktardığı yönündeki suçlamalar nedeniyle Kaspersky'ye güvenmek istemiyor. ABD hükümeti artık bilgisayarlarında Kaspersky güvenlik programları kullanmasa da, tüketicilerin bunu kullanması güvenlidir. Kaspersky, iyi niyetle hareket ederek, tüm operasyonlarını Rusya dışına ve gizlilik yasalarına ve üçüncü taraf denetimlerine tabi oldukları İngiltere, ABD ve Türkiye dahil diğer ülkelere taşıdı.


Artıları:

 • Sanal klavye
 • Ebeveyn Denetimleri
 • Yüksek kötü amaçlı yazılım koruma puanları
 • Güvenlik duvarı dahil


Eksileri:

 • Devlet çalışanları için tavsiye edilmez


En İyi Temel Antivirüs: VIPRE Gelişmiş Güvenlik

Çok fazla kaynak kullanmayan veya çok fazla ekstra özellik barındırmayan temel bir virüsten koruma yazılımı programı için VIPRE'yi öneririm. Bu program, indirme işlemi sırasında kötü amaçlı dosyaları durdurarak ve bilgisayarınıza bulaşma şansı olmadan tehdidi karantinaya alarak harika bir iş çıkarır. VIPRE ayrıca e-postalarınızı izler ve kötü niyetli bağlantılara veya eklere sahip olduğundan şüphelendiği iletileri karantinaya alır. Bu, mesajları güvenli bir ortamda açmanıza ve ardından saklamaya veya atmaya karar vermenize olanak tanır.


VIPRE'den etkilenmemin bir başka nedeni de bir güvenlik duvarı içermesi. Bu, genel sistem güvenliğinizin bir parçası olarak dahil edilmesi gereken kötü amaçlı yazılım korumasından sonraki en önemli araçtır. VIPRE'nin güvenlik duvarı internet bağlantınızı ve gelen ve giden tüm iletişimlerinizi izler. Bu, bilgisayar korsanlarının ve diğer meraklıların, özellikle ev veya iş ağlarından daha az güvenli olan halka açık Wi-Fi üzerinden gizlice girmesini önlemenin mükemmel bir yoludur.


VIPRE çok basit olduğu için kaynağınızın çoğunu kullanmaz. VIPRE'yi test ederken, gözle görülür bir yavaşlama olmadan internette gezinmeye, çevrimiçi videolar izlemeye, oyun oynamaya, dosya indirmeye ve e-posta göndermeye kolayca devam edebildim.


VIPRE, kontrol panelinde gezinmek için biraz öğrenme gerektirir. Diğer çözümlerin çoğu gibi düzenlenmemiştir ve bazı araçların bulunması zordur. Ancak, güvenli tarayıcı uzantılarının etkinleştirilmesi dahil, etkinleştirmeniz gereken her şey kontrol panelinden yapılabilir.


Artıları:

 • Güvenilir kötü amaçlı yazılım koruması
 • Bir güvenlik duvarı içerir
 • Yavaşlama yaratmaz


Eksileri:

 • Gelişmiş araç yok
 • Öğrenmek için zaman alır


En İyi Ücretsiz Antivirüs: Avast Ücretsiz Antivirüs

Birkaç virüsten koruma programı ücretsiz çözümler sunar, ancak Avast bu alanda açık ara en iyisidir. Avast Free Antivirus, şifre yöneticisi ve ev ağı güvenliği gibi ekstra özelliklerle dolu. Çevrimiçi kimliğinizi reklam yazılımlarından ve izleyicilerden gizlemek için bir VPN bile içerir. Avast'ın kontrol panelinde gezinmek kolaydır ve her bir aracın nerede olduğunu ve bunları kişisel tercihlerinize nasıl ayarlayacağınızı anlamak uzun sürmez.


Avast'ın en sevdiğim özelliği ve çocuklarımın bazı cihazlarına yüklenmesinin nedeni, otomatik oyun modu. Bu araç, çevrimiçi bir oyun sitesini ziyaret ettiğinizde algılar ve bazı kaynakları otomatik olarak kritik olmayan işlevlerden uzaklaştırır, böylece yavaşlama yaşamadan veya açılır pencere bildirimleriyle kesintiye uğramadan oynayabilirsiniz. Avast yine de bilgisayarınıza göz kulak olacak ve tehditleri durduracak ve bir oyunu indirmeye veya tehlikeli bir web sitesini ziyaret etmeye çalıştığınızda sizi bilgilendirecektir.


Avast'ı test ederken, bu programın tehdidi kapıp karantinaya almadan önce kötü amaçlı dosyaların neredeyse indirilmesini beklediğini gözlemledim. Bu, indirme işleminin başlamasına bile izin vermeyen Bitdefender ve Kaspersky'den farklıdır, ancak tehditlerin saldırıya uğramasını engelleme konusunda hala çok etkilidir. Avast, hem kitabımda hem de diğer üçüncü taraf laboratuvarlarda kötü amaçlı yazılım koruması için ortalamanın üzerinde puanlar kazanıyor.


Ücretsiz bir program olduğu için Avast, bilgisayarınızı her başlattığınızda, kontrol panelini açtığınızda ve arada birkaç kez önünüze çıkacak birkaç pop-up reklamına sahiptir. Bu reklamlardan kaçınmanın tek yolu, oyun modunu etkinleştirmek veya Avast'tan ücretli bir program satın almaktır. Avast'ın Premium Güvenliği, kötü amaçlı yazılımların bilgisayarlarınıza bulaşmasını önlemede bir o kadar iyidir, ancak bu korumayı akıllı TV'ler, oyun konsolları ve hatta internet yönlendiriciniz dahil ev ağınıza bağlı diğer cihazlara da genişletir. Premium Güvenlik, web kamerası izlemeyi de içerir.


Artıları:

 • Bedava
 • Otomatik oyun modu
 • Yerleşik VPN
 • Parola yöneticisi gibi ekstra özellikler


Eksileri:

 • Popup reklamlar


VPN ile en iyisi: McAfee Total Security

McAfee, son birkaç yıldır bazı önemli aksaklıkların üstesinden gelmek için çok çalıştı. Uzun yıllar boyunca harika bir program olarak bilinmedi. Sinir bozucu bir gecikme yaratan tonlarca kaynak kullandı. Şimdi McAfee o kadar iyi ki, kendini en iyi, en verimli antivirüs çözümlerinden biri olarak genellikle en üst noktada buluyor. McAfee'yi test eden son birkaç yılda, McAfee'nin her seferinde kötü amaçlı yazılım koruması için mükemmel veya mükemmele yakın puanlar kazandığını gördüm. Biraz yavaşlama yaratsa da çoğu işleve müdahale etmek yeterli değildir. PC veya Mac bilgisayarlara kıyasla mobil cihazlara yüklendiğinde gözle görülür şekilde daha fazla yavaşlama oluyor.


Şifrelenmiş çevrimiçi depolama ve kripto para birimi hesapları için korumalar dahil olmak üzere, kendinizi ve ailenizin cihazlarını güvence altına almak için ihtiyacınız olan her şey bu programa dahildir. Bu virüsten koruma programı, çevrimiçi kimliğinizi engelleyen güvenli bir VPN'e sahiptir, bu nedenle çevrimiçi etkinliklerinizin izlenmesi veya dijital kimliğinizin çalınması daha zordur. Ayrıca, güvenlik açıklarını ve sisteminizi optimize etmenin yollarını arayan bir güvenlik duvarı ve bir sistem tarayıcısı içerir, böylece daha hızlı çalışır.


McAfee Total Protection, aileler için yararlı olan birçok araca sahiptir. Web kamerası izleme, hiç kimsenin veya programın bilgisayarınıza izinsiz girmesini sağlar. Ayrıca, uygunsuz içeriği engellemeyi kolaylaştırmak için içerik filtrelerine sahip mükemmel ebeveyn kontrollerine sahiptir. Çocuğunuzu ekran süresi dolduktan sonra veya akşam yemeği gibi günün kritik zamanlarında veya çocukların uykuya dalması gereken zamanlarda internetten başlatacak zaman kontrolleri de ayarlayabilirsiniz.


Artıları:

 • Dahil edilen VPN
 • Ebeveyn Denetimleri
 • Web kamerası izleme
 • Kripto para birimi hesapları için korumalar
 • Dahil olan güvenlik duvarı


Eksileri:

 • Bazı cihazlarda yavaşlama


Kimlik Korumasıyla En İyisi: LifeLock ile Norton 360

Norton, antivirüs endüstrisinde çok uzun süredir temel bir üründür, bu yüzden bu bir sürpriz değil. En iyi antivirüs çözümleri arasında listelenmiştir. Norton 360'ı paha biçilmez kılan, kimliğinizi korumaya yardımcı olmak için LifeLock ile ortaklığıdır. LifeLock kara piyasaları izler ve e-posta adresiniz, doğum tarihiniz, sosyal güvenlik numaranız ve hatta çevrimiçi hesap oturum açma kimlik bilgileriniz yasa dışı olarak satılırsa sizi uyarır. Ayrıca tıbbi kayıtlar ve sabıka kayıtları gibi kimlik hırsızlığıyla yaygın olarak ilişkilendirilmeyen yerlere de bakar. Kimliğiniz çalınırsa LifeLock, IRS ve kredi raporlama kurumlarıyla iletişime geçmenize yardımcı olmak dahil olmak üzere kimliğinizi kurtarmanıza yardımcı olacaktır.


Norton 360, üzerlerinde gizli bağlantılar ve kimlik avı düzenleri olduğu bilinen kötü amaçlı siteleri etiketleyen güvenli tarama araçlarına sahiptir. Bir site kaldırıldıktan sonra bile, URL'yi ziyaret etmek bazen kötü amaçlı bir dosyanın indirilmesini tetikler. Norton, test ettiğim bu tehditleri yakalayan birkaç virüsten koruma programından biridir.


Bu virüsten koruma yazılımı, cihazlarınızın IP adresi ve konumu dahil olmak üzere çevrimiçi kimliğinizi gizlemeye yardımcı olmak için bir VPN ile birlikte gelir. Bu, sizi reklam yazılımlarından ve izleyicilerden koruduğu için hedeflenen reklamları azaltır. Norton ayrıca, bankacılık işlemleri yaparken ve çevrimiçi alışveriş yaparken kişisel ve finansal bilgilerinizin ekstra güvenli olmasını sağlamak için özel bankacılık araçlarına sahiptir. Örneğin, oturum açma kimlik bilgileri ve kredi kartı bilgileri tuş kaydedicilerden korunur.


Norton'u kullanmamamın en büyük nedeni, indirdiğim tüm kişisel cihazlarda çok belirgin bir yavaşlamaya neden olması. Bu, çok sayıda programın veya uygulamanın yüklü olmadığı laboratuvar testleri sırasında olmadı, ancak ev bilgisayarlarında ve cep telefonlarında sürükleme acı verici bir şekilde yavaştı.


Artıları:

 • LifeLock ID koruması
 • Mükemmel kötü amaçlı yazılım koruması
 • Güvenli bankacılık araçları
 • Dahil edilen VPN


Eksileri:

 • Tüm cihazlarda fark edilir derecede yavaşlama
 • Pahalı


Bankacılık için En İyisi: Trend Micro Antivirus+Security

Trend Micro, başlangıçtan itibaren ağır bir program gibi görünüyor ve nasıl kullanılacağını anlamakta zorlandığım tek program. Ancak, kurulduktan ve araçlar yerleştirildikten sonra, Trend Micro çok iyi bir antivirüs çözümü olduğunu kanıtladı. Bu, antivirüs yazılımını test ettiğim tüm yıllar boyunca, testlerimde her seferinde% 100 puan alan tek programdır. Yavaşlama yaratsa da, en iyi antivirüs yazılımı listeme eklememek benim için yeterli değil.


Bu virüsten koruma yazılımı, web itibar teknolojisine sahiptir, bu nedenle yasal veya sahte bir web sitesindeyseniz hemen devreye girer. Sizi meşru bir site gibi görünen bir siteye yeniden yönlendirmesi amaçlanan bir bağlantıya tıklarsanız, Trend Micro bu bağlantıyı engeller ve sizi kötü niyet konusunda uyarır. Trend Micro ayrıca kimlik avı düzenlerini ve tehlikeli web sitelerini tanımada çok iyidir.


Buradaki en iyi araçlardan biri Pay Guard. Bu, özellikle çevrimiçi bankacılık işlemleri yaparken ve alışveriş yaparken kişisel, finansal ve hesap bilgilerinizi korumak için tasarlanmıştır. Pay Guard, kredi kartı ve banka hesap numaralarınızı güvenli bir kasada saklar, böylece check-out sırasında bu bilgileri çekip girmeniz gerekmez. Ancak Pay Guard, tarayıcınızın etrafına ekstra koruma sağlar, bu nedenle bu bilgiler yakalanamaz veya çalınamaz.


Artıları:

 • Mükemmel koruma puanları
 • Pay Guard
 • Web itibar teknolojisi


Eksileri:

 • Kurması zor
 • Dikkat çekici sürükleme oluşturur


Mevcut Enfeksiyonlar İçin En İyisi: Malwarebytes

Bazen bir virüsten koruma programı yüklemek çok fazla iş ya da yatırım yapmak istediğinizden daha maliyetli gibi gelir. İOS'unuzda muhtemelen bazı antivirüs korumaları bulunsa da, bunlar kusursuz değildir ve virüsler ve diğer tehditler, sisteminize saldırmak için gizlice girebilir ve yapar. Bilgisayarınız daha yavaş çalışıyorsa, tarayıcıları ve programları önceden haber vermeden kapatıyorsa veya sizi ulaşmaya çalışmadığınız web sayfalarına yönlendiriyorsa, büyük olasılıkla virüs bulaşmışsınızdır. Kötü amaçlı yazılım, virüsten koruma programlarını tanıyacak kadar akıllıdır ve bunların büyük bir bölümünü indirmenize izin vermekten kaçınmaya çalışır. Ancak, Malwarebytes, virüsleri alt etmek ve indirmenize izin vermek için özel olarak tasarlanmış bir programdır.


Malwarebytes size hiçbir maliyeti yoktur ve kurulduğu dakika sisteminizdeki herhangi bir tehdidi aramaya başlar. Web sitelerinde ücretsiz kötü amaçlı yazılım bulma araçları bulunan diğer programların aksine, Malwarebytes yalnızca tehditleri bulup kaldırmayı size bırakmaz. Malwarebytes ayrıca tehditleri toplar, karantinaya alır ve onları kalıcı olarak kaldırır, böylece kirli işlerin hiçbirini yapmanız gerekmez.


Bu program gerçek zamanlı korumaya sahip olmadığından gelecekteki tehditleri durduramaz. Bunun için Bitdefender gibi bir antivirüs programı satın almanız gerekecek. Ayrıca, Malwarebytes çoğu fidye yazılımı enfeksiyonunu tanımaz veya durdurmaz. Ancak genel olarak, zaten indirilmiş tehditlerden kurtulmak ve bilgisayarınıza zarar vermek için en iyi çözümdür.


Artıları:

 • Zaten cihazınızda bulunan tehditleri toplar
 • Bu program için ücret yok


Eksileri:

 • Gerçek zamanlı koruma yok
 • Fidye yazılımını durdurmaz

İşte Bitdefender'ın en iyisi olmasının nedeni

Genel olarak Bitdefender Antivirus Plus , kötü amaçlı yazılımları ne kadar hızlı ve kapsamlı bir şekilde engellediğinden dolayı en iyi antivirüs yazılımı programıdır. Kötü amaçlı dosyaların indirme işlemini başlatmasını bile durdurur. Ayrıca tehlikeli web sitelerini işaretler, kimlik avı düzenlerini engeller ve sosyal medya sayfalarına gönderilen kötü amaçlı yazılım bağlantılarını ve indirmeleri uyaran VPN ve sosyal medya korumaları gibi birkaç ekstra güvenlik aracı ile birlikte gelir.


Bitdefender aynı zamanda iyi bir değerdir ve size diğer antivirüs programlarından biri ile yaklaşık aynı maliyete birkaç kullanıcı lisansı verir. Ayrıca birkaç farklı cihazda çalışır, böylece bilgisayarları ve cep telefonlarını korumak için tek bir programı kullanabilirsiniz. Bitdefender'ın temel antivirüs programı bir güvenlik duvarı ile gelmez ve tüm virüs taramalarının tamamlanması uzun zaman alır. Ancak, bu program kaynakları tüketmediğinden, yavaşlama yaşamadan taramalar sırasında cihazınızda çalışmaya devam edebilirsiniz.


Antivirüs ve veri paylaşımı

Avast kısa süre önce ortakları ve diğer tüketici şirketleriyle kullanıcı bilgilerini yakaladığını ve paylaştığını hatta sattığını itiraf etti. Bu, çoğu insan için, özellikle bilgilerinizi güvence altına alması gereken bir şirketten gelmekle birlikte, bunu yapan tek şirket Avast değil. Aslında, ister PC'de, Mac'te veya bir mobil cihazda olsun, her virüsten koruma programı, ilk kurulum ve kurulum sürecinin bir parçası olarak verilerinizi toplamak ve bir tür veri paylaşım programına katılmak için izin ister.


Virüsten koruma programları aracılığıyla veri toplamanın en büyük nedeni, yeni ve ortaya çıkan virüsler hakkında bilgi toplamaktır. Bu bilgiler, kötü amaçlı yazılım veritabanlarında tanımlanmamış ve kataloglanmamış yeni tehditleri durdurmak için kullanılır, böylece daha fazla bilgisayara bulaşmadan önce hızla durdurulabilirler. Bu, kötü niyetli tehditlerin, özellikle fidye yazılımının kontrolden çıkmasını önlemenin hayati bir parçasıdır. Ayrıca, virüsten koruma programlarının bir bilgisayara bulaşmadan önce sıfır gün tehditleri olarak da bilinen yeni tehditleri durdurabilmeleri için yaygın davranışları "öğrenmelerine" yardımcı olur. Herkes veri paylaşımından vazgeçerse, kötü amaçlı yazılımların yaygınlaşması uzun sürmez.


Veri toplamanın bir başka nedeni de araştırma amaçlıdır. Antivirüs endüstrisi, birkaç mükemmel çözümle oldukça rekabetçidir. Virüsten koruma yazılımı kullanıcıları hakkında bilgi topladıkça, tüketicilere daha iyi uyan ve onlara hizmet eden daha iyi sürümler oluşturabilir. Ne yazık ki, bu bilgileri kar için satan şirketler her zaman olacaktır. Antivirüs programlarının iyi yanı, katılmama seçeneğinizin olmasıdır.


1 Yorumlar

 1. ücretsiz antivirüslerin şu an 2020 itibarıyla en iyisi kaspersky security cloud…kaspersky free de var ama nasıl oluyorsa pc yi kasıyor…avira eskiden iyidi şimdi bozmuşlar…avast ve avg yaramaz…panda dome güzel…eğer ücret vermeği düşünüyorsanız malwarebytes öneririm…ödediğiniz parayı hakeder…norton bitdefender mcafee vs bunlardan uzak durun…

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Yorum

Daha yeni Daha eski