Uzay Çağı Teknolojisine Sahip 3.000 HP "Chaos" Yunan Hiper Aracı

Uzay Çağı Teknolojisine Sahip 3.000 HP "Chaos" Yunan Hiper Aracı
CHAOS, 3.000 beygir gücü üreten 4.0 litrelik çift turbo V10 ile güçlendirilecek. Aynı zamanda NASA ve F1 teknolojisinden üretilecek.
Uzay Çağı Teknolojisine Sahip 3.000 HP "Chaos" Yunan Hiper Aracı
Spyros Panopoulos Automotive bir süredir yeni hiper otomobili üzerinde çalışıyor ve projenin çoğu gizemde kalırken, birkaç yeni ayrıntı sızdırıldı. “Kaos” olarak adlandırılan otomobilin 3.000 beygir gücü üreteceğini zaten biliyorduk, ancak aracın şasisinin NASA ve Formula 1 yarışçıları tarafından kullanılan bir malzemeden üretileceğini öğrendik.Bu şey gerçekten bir araç iskeletine yerleştirilmiş saf kaos. E85 yakıtla çalışırken 3.000 beygir gücü üreten 4.0 litrelik çift turbo V10 ile güçlendirilecek. Bu güç dört tekerleğin hepsine sekiz noktadan çift kavramalı şanzıman ile gönderilecek ve otomobili iki saniyenin altında 0-100 km/saat hıza çıkaracak. Bu nedenle devir saati, 12.000 rpm'ye kadar yeniden çizilecektir. Bunun çok fazla güç olduğunu düşünen, ancak yine de bu Yunan hiper otomobilini satın alma ihtiyacı hissedenler için 2.000 beygir gücü versiyonu da mevcut olacak.
Uzay Çağı Teknolojisine Sahip 3.000 HP "Chaos" Yunan Hiper Aracı
Kaos gerçekten türünün ilk örneği ve uzay çağı teknolojisine sahip ilk araç olacak. Dünyanın en güçlü insan yapımı elyafı olan Zylon katıdan oluşturulan bir şasi monokokuna sahip dünyanın ilk Zylon şasi üretim arabası olacak. Bu delice güçlü malzemeyi başka kimin kullandığını merak ediyorsanız, her ikisi de düşük ağırlığı, yüksek gerilme mukavemeti ve termal özellikleri nedeniyle kullanan NASA ve Formula One'a bakın.

Ne yazık ki, Spyros Panopoulos Automotive's Chaos'un birkaç ay daha neye benzediğini bile göremeyeceğiz. Otomobil şu anda 2021 Cenevre Otomobil Fuarı'nda görücüye hazırlanıyor. Fiyata gelince, aşırı yüksek olacağından eminiz, ancak kesin rakamlar henüz açıklanmadı.


2 Yorumlar

  1. Hocam daha önce paylaştığın 67 milyonluk bugattiden daha pahalı olur mu sence?

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Net bir şey söylemem şuan için imkansız. Fakat daha yüksek bir fiyat etiketine sahip olacağını düşünmüyorum.

      Sil

Yorum Gönder

Yorum

Daha yeni Daha eski