Facebook, Giphy'i 400 Milyon Dolara Satın Aldı

Facebook, Giphy'i 400 Milyon Dolara Satın Aldı
Facebook, popüler GIF paylaşım platformu Giphy'i satın aldığını açıkladı.
Facebook, Giphy'i 400 Milyon Dolara Satın Aldı
Bildirildiğine göre, anlaşma Facebook'a 400 milyon dolara mal oldu ve planı Giphy kütüphanesini Instagram'a ve Facebook'a ait diğer hizmetlere entegre etmek.

GIF paylaşmak, düzenlemek ve eğlendirmek için kullanılan Giphy'nin entegrasyonu uzun zaman önce Facebook, Messenger, WhatsApp ve Instagram'ın kütüphanesiyle çalıştığı için değerlendi. Facebook, Giphy trafiğinin yaklaşık %50'sinin şirketin hizmetlerinden geldiğini bile söylüyor.

Daha spesifik olarak, Giphy Instagram ekibinin bir parçası olacak ve kullanıcıların GIF'leri hikayelerde ve özel mesajlarda paylaşmasını kolaylaştıracak. Ve Giphy kullanıcılarına gelince, işler şimdilik olduğu gibi kalacak. Platformun kendisinde hiçbir değişiklik yapılmayacak.

5 Yorumlar

 1. Muhtemelen fark etmediniz, ancak listelediğiniz şirketler gerçekten bir şey satmadı. Evet, kaybettiler. Ve umursamadılar. Neden? Fikir, karlı bir iş bulmak değil, bazı pazarların değerini artırmak.

  YanıtlaSil
 2. FB onları satın aldıktan sonra Instagram çöpe döndü, şimdi her şey için bir hesaba ihtiyacınız var. FB'nin daha fazla şirket satın alması durdurulmalı, zaten yeterince büyük.

  YanıtlaSil
 3. Her yerde tekel. Bu yüzden FB, x şirketini satın aldıktan sonra kalitesini düşürüyor. Tamamen yetenekli bir şirket değil. Parası olduğu için ürünlerini yükseltebilir. Fb'den yenilik eksikliği görüyorum. Her yükseltme, diğer şirketin taklitçi bir yeniliğidir. Örneğin, son Messenger Odalarına bakın. Fikir, rezil Zoom'dan geliyor.

  FB bu anlamda saygısını yitiriyor.

  YanıtlaSil
 4. Av. Burcu Yaman16 Mayıs 2020 22:21

  Cidden, bu hizmetlerin kendilerini bu gizlilik saygısızlık ile işleyen teknoloji devlerine satmak çok kötü. Önce Instagram, sonra WhatsApp ve şimdi de Giphy. Kayıplar mıydı? Neden kendilerini sattılar? Neden kendilerini kanıtlamaya çalışmadılar? Giphy farklı bir şey ama WhatsApp ve Instagram, Facebook'u ele geçirmiş olabilir ve İnternet'i rekabet için sağlıklı bir yer haline getirmiş olabilirlerdi.

  YanıtlaSil
 5. Bu açgözlü şirket her şeyi satın alıyor ve tüm bu verileri entegre ediyor.
  Facebook'tan uzak durmak için daha fazla nedenimiz oluştu.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorum

Daha yeni Daha eski