Oppo ve Vodafone Avrupa Pazarı İçin Ortak Oldu

Oppo ve Vodafone Avrupa Pazarı İçin Ortak Oldu
Huawei, yurtdışı pazarında zorlu bir sorunla karşı karşıyadır, çünkü yaklaşmakta olan cihazları tam olarak Google uygulamaları ve hizmetlerinden yoksundur. Bu, Çinli rakiplerinin yabancı tüketicilerin peşine düşmesi için geniş bir alan bırakıyor.
Oppo ve Vodafone Avrupa Pazarı İçin Ortak Oldu
Buna Oppo,Vivo'nun Dongguan merkezli elektronik holding şirketi BBK'nın kardeş markası. Pazartesi günü yapılan bir açıklamada, Çinli firma Vodafone ile akıllı telefonlarını mobil operatörün Avrupa pazarlarına getirmek için bir ortaklık yaptığını duyurdu. Anlaşma Mayıs ayında başlayacak ve Oppo'nun gelişmiş 5G cep telefonu portföyünün yanı sıra İngiltere, Almanya, Hollanda, İspanya, Portekiz, Romanya ve Türkiye'ye paranızın karşılığını veren modeller de satacak.

Vodafone Huawei telefonlarını geçen yıl ABD'nin belirli Android hizmetlerinin Huawei modellerini çıkaran ihracat yasağının ardından İngiltere 5G ağından çekti, İngiliz operatör şimdi 5G müşterilerini kaydetmek için Oppo'nun geniş mobil ürün yelpazesine ısıtılmış bir yarışta dokunabilir. Ortaklar, COVID-19 nedeniyle Avrupa'nın fiziksel tesislerinin birçoğu kapalı kaldığı için çevrimiçi satış kanallarını birlikte keşfedecekler.Şu anda Huawei'den sonra kendi ülkesinde ikinci büyük akıllı telefon satıcısı olan Oppo, 2018'in ortalarında pazara girdiğinden bu yana Avrupa çapında satışlarda artış gösterdi. Araştırma şirketi Canalys'in araştırmasına göre, şirket geçtiğimiz yıl Avrupa'da piyasada bulunan 5G telefonlarını piyasaya süren ilk şirketlerden biri oldu ve şimdi% 2'lik bir payla kıtada beşinci sırada yer alıyor.

Counterpoint Research araştırma direktörü Peter Richardson, TechCrunch'a şunları söyledi: “Oppo, Huawei ile aynı segmentlerin çoğunu vurabilecek ve Huawei pahasına pazar payı elde edebilecek bir ürün yelpazesine sahip. “Oppo, ürün tasarımında her zaman oldukça Avrupa bir lezzet kullandı. Bu, renk seçimi, paketleme ve reklam malzemeleri gibi şeyleri de kapsar. Bu, Avrupalı ​​tüketiciler için kabul edilebilir olmasını sağlıyor. ”
Oppo ve Vodafone Avrupa Pazarı İçin Ortak Oldu
İlginç bir şekilde, Richardson, yerli rakipleri Xiaomi ve Huawei'den daha az “Çince sondaj” adı taşıyan Oppo'nun, şu anda Çin'i çevreleyen bazı olumsuz medyaları atlatmaya yardımcı olacağını belirtti - ilk Huawei'nin güvenlik tehditleri ve daha yakın zamanda Kovid19 pandemisi."

Makale, 18 Mayıs 2020'de Oppo'dan İtalya'nın Vodafone dağıtım ortaklığı altında hedeflediği pazarlar listesinde yer almadığına dair güncellenmiş bir bildiriyi yansıtacak şekilde güncellendi.


Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski