En İyi 15 iPhone SE (2020) İpuçları

En İyi 15 iPhone SE (2020) İpuçları
2020 iPhone SE bugünden itibaren 40'tan fazla ülkede satışa sunuldu. 399 dolarlık bir iPhone için cihaz çok fazla yumruk atıyor ve para için bol değer sunuyor, bu yüzden onu çevreleyen çok fazla hype var. Yeni iPhone SE satın almayı planlıyorsanız veya daha önce satın aldıysanız, en iyi şekilde yararlanmak için en iyi ipuçları ve püf noktaları listemizden haberdar olun.
En İyi 15 iPhone SE (2020) İpuçları
Aşağıdaki püf noktaları iPhone SE'nizi daha iyi tanımanıza, gizli özelliklerinden bazılarını keşfetmenize ve daha pek çok şey yapmanıza yardımcı olacaktır.

En iyi 2020 iPhone SE İpuçları1. Doğrudan Eski iPhone Veri Aktarımı

Eski bir iPhone'dan mı geliyorsunuz? Eski iPhone'unuz ile 2020 iPhone SE arasında veri aktarmak için iTunes veya iCloud'u kullanmanız gerekmez. Bunun yerine, iPhone SE'nizi kurarken eski iPhone'unuzu yakınlarda tutmanız yeterlidir ve otomatik olarak tüm verileri doğrudan aktarma seçeneğine sahip olursunuz.


2. Dokunsal Dokunuş Hakkında Bilgi Edinin

2020 iPhone SE, uzun basın için sadece süslü bir terim olan Haptic Touch'a sahiptir. Bir öğeye uzun basışınızda, içerik menüsü görüntülenir. İPhone SE'den veya 3D Touch'a sahip başka bir eski iPhone'dan geliyorsanız, Haptic Touch'a alışmak için birkaç dakika harcamalısınız. Daha fazla bilgi için bir menü, bağlantı veya uygulama simgesine uzun dokunun.


3. QuickTake

İPhone 11 ve iPhone 11 Pro serisine benzer şekilde, 2020 iPhone SE'de kamera uygulamasında QuickTake bulunuyor. Bu, Snapchat'te nasıl çalıştığına benzer şekilde bir video çekmeye anında başlamak için deklanşöre dokunup basılı tutacaktır. Video, aynı çerçevede kalacak ve fotoğrafla çekilecek, bu da çok etkileyici.

Videoyu daha uzun süre kaydetmeye devam etmek istiyorsanız, video kayıt moduna kilitlemek için deklanşöre sağa doğru hızlıca kaydırabilirsiniz.


4. Hareketle Yazmayı deneyin

İOS 13 ile Apple nihayet stok iOS klavyesine jest yazma desteği ekledi. İPhone SE'nin küçük 4.7 inç ekranında, jestle yazma daha da kullanışlı. Özellik, SwiftKey ve Gboard'un nasıl çalıştığıyla aynı şekilde çalışır.


5. Hızlı Şarj Aleti Alın

2020 iPhone SE, 18W hızlı kablolu şarjı destekliyor, ancak Apple cihazı bir 5W USB-A şarj cihazı ile birlikte gönderiyor. İPhone SE gerçekten en iyi pil ömrüne sahip olmadığından, bir USB-C hızlı şarj cihazına ve Lightning-USB-C kablosuna yatırım yapmalısınız. Bu, iPhone SE'nizi sadece 30 dakika içinde% 0-50 arasında şarj etmenizi sağlar.6. Kablosuz Şarj Aleti Alın

Cam arka kısmı sayesinde iPhone SE, Qi kablosuz şarjı destekliyor. Apple kutuda bir kablosuz şarj pedi göndermese veya resmi bir seçeneğe sahip olsa da, kablosuz bir şarj cihazı almalısınız. Bu şekilde iPhone SE'nizi şarj cihazına takarak şarj edebilirsiniz. Birden fazla kablosuz şarj cihazı alın ve başucunuzda ve ofis masanızın yanına koyun, böylece iPhone'unuz çalışırken veya uykudayken şarj olur. Ve sonra asla pil kaygınız olmayacak.


7. Kısayolları Kullanarak Görevleri Otomatikleştirin

İPhone SE'niz oldukça akıllı. Tekrarlanan görevleri otomatikleştirmek veya birden fazla görevi birlikte kulüplemek için yeni Kısayollar uygulamasını kullanabilirsiniz. Kısayollar uygulamasını kullanarak, Rahatsız Etmeyin modunu kapatmak, birine mesaj göndermek, en son başlıkları okumak ve ışıkları tek bir komutla açmak için bir kısayol oluşturabilirsiniz.


8. Portre Aydınlatması

Tek bir arka kamerayla gelmesine rağmen, iPhone SE, Portre fotoğrafları çekmenizi sağlar. Ayrıca, Portre Modu fotoğrafının arka planını değiştirmenizi sağlayan Portre Aydınlatma özelliği de vardır. Sahne Işığı efekti ile Stüdyo Işığını Kontur ışığına tamamen siyah bir arka plana geçirebilirsiniz. Ve bu gerçekten harika görünüyor. Toplamda, aralarından seçim yapabileceğiniz altı efekt vardır. 2020 iPhone SE'de ki Portre modunun evcil hayvanlarla ve diğer nesnelerle çalışmadığını unutmayın.

En iyi şey, deklanşör düğmesine tıklamadan önce tüm bu efektleri canlı olarak önizleyebilmenizdir. Portre moduna geçin, aşağıda bir karusel göreceksiniz. Farklı Portre Aydınlatma modları arasında geçiş yapmak için kullanın.


9. 4K 60FPS Videolar kaydedin

Küçük boyutuna rağmen, 2020 iPhone SE, 60 fps'de 4K videolar kaydedebilir. Bu elbette çok yer kaplayacak. Ama aynı zamanda inanılmaz derecede pürüzsüz çekimler yapacak. Ayarlar'dan bu biçime geçmeniz gerekir. Kamera bölümüne gidin ve Video Kaydet'i seçin. Burada, 60 fps'de 4K'ya geçin.
En İyi 15 iPhone SE (2020) İpuçları

10. Metni Kolayca Kes, Kopyala ve Yapıştır

Bu daha çok bir iOS 13 özelliğidir, ancak hala bahsetmeye değer bir özelliktir. İOS'ta metni kolayca kesmenizi, kopyalamanızı ve yapıştırmanızı sağlayan yeni hareketler var. Metni kopyalamak için üç parmakla sıkıştırma hareketini, metni kesmek için üç parmakla çift sıkıştırma hareketini ve metni yapıştırmak için üç parmakla genişletme hareketini kullanın.11. iPhone'unuza Birden Çok AirPod Bağlayın

2020 iPhone SE, AirPod'larınız da çaldığınız her sesi başka bir AirPod'la paylaşmanızı sağlayan Ses Paylaşımını destekler. Kontrol Merkezi'nden AirPlay bölümünü açmanız ve bağlanmak ve kendi AirPod'larınızla birlikte kullanmak için ikinci AirPod çiftini açmanız yeterlidir.


12. Pil Şarjını Optimize Edin

İPhone SE'nizi önümüzdeki birkaç yıl boyunca kullanmayı planlıyorsanız, üzerinde Pil Şarjını Optimize Et özelliğini etkinleştirmelisiniz. Bu şekilde, işletim sistemi günlük kullanım alışkanlığınızı görecek ve iPhone'unuzu buna göre şarj edecektir. Yavaşlayacak veya kullanmanız gerekene kadar% 80'i geçmesini bekleyecektir. Bu, pilin ömrünü uzatmaya yardımcı olacaktır.


13. Ana Ekran Düğmesinin Yoğunluğunu Ayarlayın

2020 iPhone SE'deki Ana Sayfa düğmesi gerçekten fiziksel bir düğme değil. Bunun yerine, kapasitif bir düğmedir ve MacBook'larda ki Force Touch izleme dörtgeninin çalışmasına benzer şekilde çalışır. İyi olan şey, geri bildirimlerinin yoğunluğunu beğeninize göre özelleştirebilmenizdir. Ayarlar -> Genel ”-> Ana Ekran'a gidin ve istediğiniz seçeneği belirleyin.


14. Bilinmeyen Arayanları Susturma

İPhone'unuzda ki Kişiler uygulamasında saklanmayan bilinmeyen numaralardan gelen tüm aramaları otomatik olarak susturun. Ayarlar -> Mesajlar'a gidin ve Bilinmeyen Aramaları Sustur seçeneğini etkinleştirin. Bu çağrıları kullanıyorsanız doğrudan sesli mesajınıza yönlendirirsiniz.


15. Güç Rezervine Sahip Ekspres Kart

2020 iPhone SE, güç rezervli Express Kart desteğine sahiptir. Güç rezervinin eklenmesi yeni ve pil bitmiş olsa bile metro yolculuğunuz için ödeme yapmak için iPhone'unuzu kullanmaya devam edebileceğiniz anlamına geliyor. Özellik, Express Transit'i destekleyen herhangi bir toplu taşıma kartı veya ödeme kartıyla çalışır.


İkinci nesil iPhone SE için en sevdiğiniz ipuçları ve püf noktaları nelerdir? Bir yorum bırakın ve okuyucularımızla paylaşın!


Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski