60'lardan En İyi Klasik Otomobil İç Mekan Tasarımları

1960'lar otomobiller ve otomobil üreticileri için harika bir zamandı. Porsche 911 ve Jaguar E-Type gibi otomotiv dünyasının ikonları ve ana hatları olacak tamamen yeni sürümler çıkmaya başladı. 
Lamborghini, Toyota ve Rolls-Royce gibi diğer şirketler ve Chevrolet, Lincoln ve hatta Studebaker gibi Amerikan markaları gerçekten kendi şirketlerine en özel tasarımı yapıyordu.

60'ların bu arabaları, kaliteli sınıf ve stile sahiptir. Başka bir yolu yok - bu iç mekanlara baktığınızda, bu arabaların her birine sahip olmanızı dileyeceksiniz. Bazıları bugün makul fiyatlar için satın alınabilirken, diğerleri nadir ve koleksiyonlanabilirlikleri nedeniyle kolayca milyon liralara satılabiliyor.

Bu arabaların iç mekanları kusursuz: şık, zengin ve çoğu zaman aşırı lüks. Ama burada ki asıl amacımız - 60'lardan arabaların en klasik 15 iç mekanı.Aston Martin DB5 Vantage Cabrio

James Bond: Aston Martin DB5 sayesinde 60'ların en ünlü arabalarından biriyle başlayacağız. Büyük performans rakamları, inanılmaz güzel bir tasarımı ve üstün işçiliği vardı. İçeride bile, araba şık deri ve analog gösterge kümeleriyle bir harikaydı. Bugün yaklaşık 500.000 ila 1 milyon dolar satan bir otomobil için iç mekanın muhteşem olacağı mantıklı.


Jaguar E-Type

Enzo Ferrari'nin kendisi tarafından “dünyanın en güzel otomobili” olarak adlandırılan bu eğimli Jaguar, 60'lı yıllarda kendini diğerlerinden ayırdı. İngiliz sofistike ve sınıfının nihai ifadesiydi ve lüksü yaydı.

Bugün, 100.000 $ karşılığında iyi bir E-Type alabilirsiniz, bu da dürüstçe çalmaktır. Bu kiraz kırmızısı iç mekan, özellikle sırlı ceviz direksiyon simidi ile inanılmaz derecede şık görünüyor.


Lamborghini Miura

Bir noktada, maksimum hıza ve ilk gerçek süper otomobile sahip olan dünyanın en hızlı otomobili olan Lamborghini Miura başka bir ikon. Düşük üretim sayıları nedeniyle, bugün Miuras 4-500.000 $'a satıyor, ancak ünlü birisine ait olsaydı bu altı rakama hızla ulaşabilir.

Miura, Lamborghini'yi Ferrari'nin yanında prömiyer süper otomobil üreticisi olmaya hazırladı ve buradaki bej iç mekan, bir spor otomobil için şaşırtıcı derecede şık ve şık.


Porsche 911

1963'ten beri Porsche 911, birçok insanın gözünde dünyanın en iyi spor otomobili oldu. Hala güçlü oluyor, ama ilk 60'ların 911'lerinde her zaman zamansız ve klasik olacak bir şey var. V-6 motorlu coupe 901 olarak başladı ve yenilemeyen özelleştirilebilir bir iç mekana sahipti. Burada, siyah dış cepheye iyi uyan turuncu bir şema var.


Chrysler 300G Coupe

Chrysler bu listede şaşırtıcı bir şirket olabilir, ancak kirlenmeden önce oldukça klas otomobiller yaparlardı. Özellikle 300G Coupe oldukça tatlıydı.

Görünüşte bir Ford Thunderbird'e benzer şekilde, m1955-1965'ten, daha sonra yine bir Hurst olarak 1970'de inşa edildi. Burada parlak kırmızı renkle gösterilen iç mekan, tonlarca kadran ve şık bir kaplama ile Amerikan yaratıcılığının bir nakavtıydı.Ford Thunderbird

Ford Thunderbird'den bahsetmişken, bu tam boyutlu araba bir zamanlar Amerika'nın ikonik kişisel lüks otomobiliydi - kelimenin tam anlamıyla “kişisel lüks otomobil” olarak adlandırılan pazar segmentini yarattı, böylece iç mekanının kusursuz olacağını hayal edebilirsiniz. Tabii ki, çıkıntılı gösterge paneli ve temiz görünümü ile bu kırmızı-beyaz-kırmızı-beyaz iç ve dış kombinasyonuna göz atın.


Studebaker Avanti

Studebaker, 60'lı yıllarda Amerika'nın son bağımsız otomobil üreticilerinden biriydi ve şimdi gitti, bu da tüm lüks arabalarını daha da aranıyor. Bu fiberglas gövdeli Avanti, dışarıdan tuhaf görünümlü bir otomobildi, ancak içeride ayırt edici, şık ve saygındı ve bu bordo ve soluk bej karışım, aynı zamanda çok Amerikan ve lüks görünen güzel bir otomobildi.


Rolls-Royce Phantom VI

Şimdi lüks açısından büyük çocuklara gidiyoruz. Rolls-Royce Phantom VI 1968'den 1990'a kadar inşa edildi ve bu 1968'den çok eski bir model. Phantom V 1959-68'den yapıldı, ancak bu inanılmaz iç mekanın daha iyi göründüğünü düşündük, ortada tam bir çubuk vardı , yolcuları ve sürücüleri ayrı tutmak için bir merkez bölücü ve her zaman zamansız görünecek olan tüm mermer ahşap. Bu otomobilin üstü açık bir araba olması ve bir araba şovunda öne çıkmasının bir nedeni var.


Bentley S2 Flying Spur

Bentley diğer büyük İngiliz lüks otomobil üreticisi ve eskiden Rolls-Royces kadar popüler olmasalar da, bugün büyük bir sıçrama yapıyorlar.

Bu S2 Flying Spur, 1959-1962'den inşa edilen ve sadece 2.300 üretilen bir hayal arabası. Bugün, bu otomobiller 6.2 litrelik Bentley V8'e güç vererek iyi bir otomobil için yaklaşık 300.000 $ 'a gidiyor. İç kısım, yukarıdaki Rulolarda kullanılan aynı parlak ahşap ve bej dikişle atlanacak bir şey değildir.


Studebaker Gran Turismo Hawk

Listeyi yapan bir başka Studebaker, bir süper otomobil gibi görünen ancak daha sportif bir lüks coupe olan Gran Turismo Hawk'tur. 1962-1964'ten satıldı ve 1956'da Golden Hawk ile başlayan Studebaker'ın Hawk serisindeki son gelişmeydi. Bu rafine spor otomobil, arabanın dışına güzelce uyan muhteşem temiz bir iç mekana sahip.Maserati 3500 GT Spyder Vignale

Maserati, Ferrari ve Lamborghini lehine unutulan İtalyan otomobil üreticilerinden biridir. Ancak 3500 GT Spider Vignale neredeyse rakipsiz bir güzellikti. Bir Aston Martin DB5'e benziyordu ve 232 hp yakıt enjeksiyonlu I6 motor ve ölmek üzere olan bir iç mekan ile bir Corvette gibi sürdü. Sadece bu analog kümeleri, kaygan siyah çizgiyi ve orangey oturma düzenini kontrol edin.


Lincoln Continental

Lincoln Continental eskiden Amerikan yapımı en lüks otomobillerden biriydi. Ayrıca 1939'da üretime başlayan en uzun süren araçlardan biri olan bu otomobil, Ford Thunderbird tarafından “yaratılan” kişisel lüks otomobil ”segmentinin zirvesine damgasını vurdu. 1948'de fabrikada üretilen bir V12 motor, son dört kapılı Cabrio (1967) ve direksiyonda yumuşak koltuk oturmaları ve tutamaklar içeren konforlu bir iç mekan olan son Amerikan aracıydı!


Alfa Romeo Giulia 1600 Spider

Her destansı lüks otomobil üreticisini bu listeye dahil etmeye çalışıyoruz ve İtalya'dan Alfa Romeo unutulmuyor. Giulia 1600 Spider veya Sport veya Tubolare Zagato, 1963-67 arasında inşa edilmiş bir spor otomobil ve yarış otomobiliydi. Jaguar E-Type'a benziyordu ve 1963-65'ten sadece 112 adet satıldı, bu da onu oldukça tahsil edilebilir hale getirdi.

Buradaki kırmızı-siyah iç mekan, 60'lardan kalma diğer lüks otomobillerin fırfırlarına sahip olmasa da, sonsuza kadar klas ve lüks.


Toyota 2000GT

Bugün Toyota 2000GT en değerli Toyota, yaşlanmayan güzellikleri 1 milyon doların üzerinde satılıyor çünkü 1967-70 arasında sadece 351 üretildi. Bu, E-Tipi ve karışık bir DB5 gibi görünen başka bir 60'ların simgesi. Bundan daha iyisi olamaz.

Road&Track,  "şimdiye kadar kullandıkları en heyecan verici ve eğlenceli araçlardan biri" olarak adlandırdı . Bu Toyota için bir “halo araba” idi, çünkü onları bir ev ismi yaptı. Tüm gösterge kümelerine sahip iç mekan da oldukça çekici.


Chevrolet Corvette

Amerikan yapımı en ikonik otomobili 60'lı yıllardan (belki de Ford Mustang'ı yasaklayan) Chevrolet Corvette'den çıkarmamız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Süper otomobil olmadan önce, bugün kişisel bir kompakt lüks otomobil ve daha sonra bir spor otomobildi.

Bu 1960 'Vette, kırmızı ve beyaz iç mekanı kırmızı araba, çelik direksiyon simidi, dev hızölçer ve basitçe “Corvette” yazan yolcu panosuyla eşleştiren iki koltuklu için inanılmaz derecede canlı bir iç mekana sahip.


Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski