Huawei Mate 40 Serisi Hakkında Bilgi Sızdı

Uluslararası analist Guo Mingji, Huawei'nin yaklaşmakta olan Mate 40 cep telefonu ailesi hakkında birkaç olası tahmin ortaya koydu. 
Devam eden küresel sağlık krizi göz önüne alındığında, Eylül ayından daha sonra gelmesi bekleniyor. Ne olursa olsun, önerilen tüm bilgiler oldukça inandırıcı geliyor ve sert bir kanıtla desteklenmese bile en azından biraz ilgiyi hak ediyor.

Yonga setinden başlayarak, görünüşe göre “Baltimore” kod adıyla da bilinen bir Kirin 1020'yi sabırsızlıkla bekliyoruz. Kaynak, TSMC'lerin 5nm üretim düğümünden yararlanacağını iddia ediyor. 

Bununla birlikte, bunun 7nm'den %15 daha yüksek performans vaat eden N5 sürecini veya %30 ekstra güç verimliliği ile birlikte üstün N5P sürecini veya güç tüketimini yaklaşık %15 oranında düşüren üstün N5P sürecini ifade edip etmediği biraz belirsiz.Yonga setinde kullanılacak tam ARM referans çekirdekleri veya konfigürasyonları hala büyük ölçüde bir sırdır. Kaynak bir Cortex-A77 veya Cortex-A78'e işaret ediyor, ancak bunlar yine de uygulanabilir tek seçenek. Zaman dilimleri kadar, analist yeni Kirin 1020'nin Ağustos ayı boyunca büyük ölçekte teslim edilebileceğini iddia ediyor. Son zamanlarda sızdırmalar söz konusu olduğundan Huawei, özellikle Kirin 820 5G'yi detaylandırarak ve bazı büyük Kirin 985'in çatlaklardan sızmasına izin verdiğinden bu konuya uyluk çekmedi. Kirin 1020'de detay almadan önce muhtemelen çok uzun sürmeyecek, yakın zamanda açıklanacaktır.
Ana yeni bilgilerin beklenen serbest biçimli bir lens tasarımı olduğu kamera bölümüne. Analist, bunun Mate 40 serisindeki ultra geniş kameraya fayda sağlayacağını, bozulmaları ve sapmaları en aza indireceğini açıklıyor. Görünüşe göre, belirli tasarım Huawei tarafından patentlenecek ve böylece kendi ürünlerine özel olacak.

Serbest lens tasarımı biraz belirsiz bir terimdir, ancak optikte tipik olarak ne anlama geldiğine dair oldukça iyi bir fikrimiz var. Dijital yüzeyli, cilalama ve doğrudan yüzeye çıkma gibi alternatif atamalarının bazıları tartışmalı olarak biraz daha açıklayıcıdır. Aşırı basitleştirilmiş terimlerle, serbest biçimli mercek tasarımı, mercek yüzeyinin her tarafında gelişmiş yazılım ve çok noktalı karmaşık matematiksel kırılma ve optik hesaplamaları yoluyla mercek şekli ve materyalleri üzerindeki ön çalışmalardan oluşan gelişmiş bir süreci ifade eder. 

Son olarak, son derece hassas bir şekilde çalışabilen makineler ve üretim süreçlerinde doruk noktası. 1 mikron veya 1/25,400 inç kadar küçük ölçümlerden bahsediyoruz. Etkileyici şeyler, ancak Huawei'nin sonunda sunumlarında teknolojiyi geliştirecek çok daha iyi bir iş yapacağından eminiz.

Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski