Huawei, Google'a Alternatif Olarak Qwant ile Ortaklık Kuracak

Huawei, şirketin Google Hizmetlerini kullanmasına izin verilmediğinden cihazlarını daha çekici ve kullanılabilir hale getirmenin yeni yollarını buluyor. 
Şirket, son birkaç aydır Fransız arama motoru Qwant ile ortaklık kuruyor ve sonunda Avrupa'daki bazı kullanıcılar için bir çözüm sunabiliyor.

Fransa, İtalya ve Almanya'da ki tüm Huawei P40, Huawei P40 Pro ve Huawei P40 Pro+ cihazlarında Qwant araması önceden yüklenmiş olurken, herkes uygulamayı Huawei AppGallery'den indirebilir.Ortaklık, “kullanıcıların veri gizliliğini ve güvenliğini korumaya yönelik ortak taahhütten kaynaklanmaktadır”. Basın açıklamasına göre Huawei ve Qwant mühendislik ekipleri, özelleştirilmiş mobil arama hizmetleri, akıllı bağlam farkındalığı ve senaryoya dayalı öneriler sunmak için birlikte çalıştılar. Avrupalı ​​kullanıcılara da daha verimli uygulama aramaları sağlamak için uyarlanmıştır.

Qwant, GPDR gizlilik standartlarına uygundur ve arama motoru, kullanıcıların kişisel verilerini izlemez veya analiz etmez. Ayrıca içerik telif hakkı adına çalışıyor ve orijinal makaleleri ve malzemeleri her zaman sonuçlarında daha yüksek hale getirecek.

Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski