Apple'dan Yeni iPhone SE 2020

Apple, sadece çevrimiçi bir gösterişli etkinlik olmasa bile, sadece bir basın bülteni olsa bile, söylentilerle dolu yeni iPhone SE'yi tanıttı.
Yeni iPhone SE, iPhone 8'in orijinal SE'den daha fazla yenilenmiş halidir. Bunu en yeni yonga seti ve daha iyi bir kameraya sahip bir iPhone 8 olarak düşünebilirsiniz ve pratikte hiçbir şeyi kaybetmezsiniz. Bu arada, yeni renkler de var.

Yeni iPhone SE, iPhone 8'in Gerçek Tonlu ve Dolby Vision ve HDR10 oynatma desteğine sahip 4.7 inç "Retina HD" ekranına sahip. Bu büyük çerçevelerle çevrilidir ve aşağıda iPhone 8'de olduğu gibi safir kristal kaplı kapasitif bir Touch ID parmak izi sensörü var. Tıpkı iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max gibi A13 SoC tarafından destekleniyor.
Kamerası yeni yonga setinden de yararlandı. Arkada, çipin içinde ki ham güç sayesinde gelişmiş Akıllı HDR fotoğrafçılığı sunan bir adet 12 MP f/1.8 atıcıya sahip. Portre çekimleri için, ikincil bir kamera yerine Apple, derinliği ve yüzleri algılamak için yapay zeka kullanan "monoküler derinlik algılama" adı verilen bir ürün geliştirdi.Kamerada "sinematik" video sabitleme özelliği vardır ve stereo ses ile 60 fps'de 4K'ya kadar kayıt yapabilirsiniz. Öne bakan selfie kamerası hala 7 MP'lik bir ünite ve bunun da bazı portre modu efektleri var.
Aksi takdirde, bu bir iPhone 8, kutuda aynı ölçülü 5W şarj cihazıyla birlikte geliyor. Bununla birlikte, yeni iPhone SE 18W şarjı destekliyor, sadece başka bir adaptör satın almanız gerekiyor (veya evin etrafında sahip olabileceğiniz daha yalın bir adaptör kullanmanız).

iPhone SE (2020), hızlı kablosuz şarjı da (30 dakikada %0 ila %50 arasında), Wi-Fi 6, LTE-A ve çift SIM'leri destekliyor. Gone, artık Haptic Touch ile değiştirilen 3D Touch teknolojisi de beraber geliyor. IP67 su ve toza dayanıklılık derecesine sahiptir, yani 30 dakikaya kadar 1 m'ye kadar suya daldırılabilir.

2020 iPhone SE, 17 Nisan Cuma günü ön siparişe geçiyor ve 24 Nisan'da gönderilmeye başlayacak. ABD'de, 64GB depolama alanı ile 399$ karşılığında bir tane alabilirsiniz. Yani, en azından fiyat açısından, seçilen ismine uyuyor.

Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski