Jaguar'dan Rakiplerini Korkutan Yeni SUV: F-Pace

Jaguar'ın şimdiye kadarki en hızlı SUV'si şu anda Güney Afrika'da resmen satışta ve markanın dört çekişli araçların algısını değiştireceği kesin.
Uzun zamandır makam ve limuzin tarzı araçlar üreterek büyük kar payı elde eden marka, listesine bu kez bir SUV ekledi. Rakiplerinin gözünü korkutan Jaguar, yeni serisi F-Pace ile SUV'ların hakkını verecek gibi geliyor. Lansmana mavi renk ile giren Jaguar ince detayları ve agresif görünümüyle tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.Söz konusu araç Jaguar'ın F-Pace SUV, Porsche Macan'ın tek rakibi olarak görüldü. Macan'a göre daha çok güvenlik donanımına sahip olan F-Pace pazarda ki yerini de almış durumda.
5 litre V8 motora sahip olan F-Pace gelmiş geçmiş en gergin motora sahip. Yani onu sadece SUV olarak değil bir pist aracı olarak kullanmakta mümkün. Supercharging, V8 ile 405kW ve 680Nm üreten motor performansı artırıyor. 2 tonun üzerinde bir ağırlığı olsa da bu motor onu çok atik hale getiriyor.

Benchmark hızlanma testinde, 285 beygir güç ile 0-100 km hıza 4 saniyede ulaşarak rekor kırdı. Aynı zamanda yüksek güçlü hidrolik ile dengelenen frenler kısa mesafede tutabiliyor. Viraja göre kendinin ayarlayan süspansiyonlar ise aracı daha konforu hale getiriyor. Ayrıca ek hava girişi, 22 inç alaşımlı jant ve 84 mm egzoz çıkışları aracın yolda akıcı bir şekilde ilerlemesini sağlıyor.
Türkiye'ye gelip gelmeyeceği merak konusu iken, aldığımız bilgilere göre boş donanımlı olan V6 motor F-Pace 591 bin TL'ye satılabilir. Ancak daha güçlü olan V8 F-Pace'in fiyatı henüz belirlenmedi.

Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski