Huawei Mate X Lansman Tarihi Ertelendi

Samsung'un Galaxy Fold katlanabilir telefonunun ardından lansman hazırlığını Mate X ile yapmaya hazırlanan Huawei, aksaklıklar sebebi ile lansman tarihini kasım ayına erteledi.
Şirket, Mate X'in yıl sonundan önce piyasaya sürüleceğinden ve 2020 yılının başlarında Çin Bahar Festivali'nden önce tatil alışveriş penceresi için yetişeceğine emin.

Çinli şirket, telefonun çıkış tarihini Eylül ayında Galaxy Fold ile rekabet etmesini beklediğini belirtti. Huawei gecikmenin sebebi hakkında yorumda bulunmadı, ancak raporlara dayanarak, şirketin mühendisleri telefon tasarımının çoğunu yeniden incelediler. Mate X ekibinin, ağırlığı azaltmak ve ekran işlevselliklerinin bir kısmını değiştirmek için çelik bir kasadan alüminyuma geçiş yaptıklarını söylediler.

Son versiyonun lansman sırasında gördüğümüzden ne kadar farklı olacağı açık değil, ancak şu ana kadar değiştiği doğrulanan tek şey kilitleme düğmesinin profili ve menteşedeki fonksiyonel değişiklikler.

Huawei Mate X Fiyatı

Fiyat henüz teyit edilmedi. Bununla birlikte, Huawei MWC2019'da katlanabilir telefonların yapılmasının ucuz olmadığını belirtti. Yani en kısa sürede tasarruf etmeye başlasanız iyi olur.Endüstri uzmanları, Huawei Mate X'in yaklaşık 2929 € fiyat etiketine sahip olacağını tahmin ediyor.

3 Yorumlar

Yorum Gönder

Yorum

Daha yeni Daha eski