TURKCELL'E 92 MİLYON TL PARA CEZASI

Rekabet Kurumu, Turkcell'e 92 milyon TL'lik ceza faturası kesti.

Türkiye'nin en değerli operatör şirketi Turkcell, Rekabet Kurumu rakiplerinin otoritesini sarsacak haksız hamle yaptığı gerekçesiyle "91 milyon 942 bin 343 lira 31 kuruş" luk ceza yaptırımı uygulandı. Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş'ye kitlenen ceza, Rekabet Kurumu'nun sitesi aracılığı ile kamuoyuna duyuruldu.

Turkcell İletişim Hizmetleri AŞ'nin, bayii ve distrübütörlerine yönelik tekrardan satış ücretinin tespit edilmesi ve gerekçesiz uygulamaları gereği 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un ihlalini gerçekleştirip rakiplerini zor durumda bırakması nedeniyle yapılan araştırma sonuçlandı. Bu incelemede Turkcell'e, %1,125'lik oranda yüklü para cezası uygulandı.

Rekabet Kurumu'nun yaptırımı sonucu bu oran şimdiye kadar ki rekor ceza sayılabilir. Alınan kararnamede "60 gün içinde Ankara İdare Mahkemelerinde yargı yolu açık olmak üzere" ibaresinin yer alması, Turkcell'e sürekli olacak şekilde mahkeme odalarının yolunu gösteriyor. Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. hakkında çıkan kararın tam metnine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski