PTT, DRONE İLE KARGO DAĞITACAK

PTT'de yaygınlaşan drone cihazları ile kargo ve posta dağıtımına başlayacak. Bu süreç Ankara'da başlayacak ve İstanbul İzmir gibi illerimiz de yaygınlaşacak.

PTT'nin Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Bozgeyik, PTT’nin her geçen gün daha da geliştiğini ayrıca 2019'da çok daha umutlu olduklarını belirtti.

Teşkilatın paradigma değişimine girerek kargoyu vatandaşın ayağına getireceklerini belirten kurul başkanı Bozgeyik,

 “Bunu yaparken de öncelikle mobil araçlarımızı sahaya çıkarttık. Mobil araçlarımızla bir tarafta ulaşamadığımız, erişemediğimiz noktalar varsa oralara gitmeyi hedefliyoruz.” 

dedi.

İnsanların postalarını istedikleri yerde, istedikleri zamanda, kişiye özel olarak ayarlanan şifre ile alabileceğini belirten Genel Müdür Bozgeyik, yerli ve milli Kargomatik makinelerinden 100 tanesinin pilot il olarak Ankara’ya yerleştirildiğini söylerken, İstanbul ve İzmir’de de bu projenin yaygınlaştırıldığını dile getirdi.  

PTT’nin her geçen gün geliştiğini söyleyen Bozgeyik, sözlerine şunları da ekledi: 

“2019'dan çok umutluyuz. Büyüme trendimiz son yıllarda her yıl rekor kırarak gerçekleşiyor. PTT'nin büyüme sürecinin bu yıl da başka bir rekorla sonuçlanacağına PTT ailesi olarak inancımız tamdır. İnşallah drone ile kargo taşımacılığını bu yıl başlatmış olacağız.”

2 Yorumlar

  1. muhteşem bir hizmet bence.umarım kayseriye de gelir

    YanıtlaSil
  2. Cok iyi bir hizmet olacak gibi. Destekliyoruz.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorum

Daha yeni Daha eski