Samsung'dan Çarpıcı Teknoloji: Telefonlarımızı araba anahtarı olarak kullanabileceğiz

 Yakın zamanda Samsung Electronics tarafından gerçekleştirilen Unpacked tanıtım etkinliğinde şirket oldukça ilgi çeken bir gelişmeden bahsetti.

Gelişen çağda her şey dijital bedene bürünürken otomobillerde bundan geri kalmıyor. Çoğu model kendine özel bilgi eğlence sistemi ile piyasaya sürülürken, Samsung'da kendine bir rol biçmek istiyor.

14 Ocak'ta gerçekleşen etkinlikte Samsung, üst düzey otomobil şirketleri ile beraber dijital kontak teknolojisi hakkında çalışma başlattıklarını belirtti. Kısacası artık telefonlarımızı araba anahtarı olarak kullanmaya başlayacağız. 

Tabi bu ilk aşamada Milyon dolarlık arabalar üzerinde test amaçlı geliştirilecek. Onay sonrası C ve D segmenti otomobillere kadar dokunabilecek.

Bu teknoloji aracınızla belli bir yakınlaşmaya geldiğinde UWB üzerinden kısa sinyaller ile eşleşecek. Araca yaklaşınca kapı kilitleri otomatik olarak açılacak. Aslında bu sistem günümüzde çoğu araçlarda var ve KeyLessGo olarak biliniyor. KLG'yi cep telefonunuz da taşıdığınızı varsayın.

Fakat KeyLessGo'dan en büyük farkı, Dijital anahtarınızı internet üzerinden paylaşabileceksiniz. Bu teknolojiye ayak uydurması beklenen ilk cihaz ise Galaxy Note 20 Ultra olacak.

1 Yorumlar

  1. Sorun şu ki, arabasimizi anahtarsiz calistirmayi birak araba alamiyoruz. Bu teknoloji bize yaramaz. He alabildiklerimiz zaten anahtarla bile zor calisiyor o ayri

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorum

Daha yeni Daha eski