Renault 5 EV Orijinali İle Aynı Fabrikada Üretilecek

 Elektrikli 5 hatchback ile ikonik bir ismi yeniden canlandıran Renault, yaklaşmakta olan EV'sini de orijinal Renault 5'in yapıldığı yerde inşa etmeye karar verdi.

Konseptin tanıtımı sırasında Renault Grubu patronu Luca de Meo, hedefin üretim varyantının Fransa'da inşa edilmesi olduğunu söyledi. Şirket başkanı Jean-Dominique Sénard şimdi söz konusu site göre, kuzey Fransa'daki mevcut Douai bitki olacağını teyit Autocar .

Fransız televizyon kanalı BFM Business ile konuşurken, "Bu bir taahhüt, bunu başaracağımız yer" dedi. 

Bu Kuzey Kutbu'nu [EV'ler için] Maubeuge-Douai fabrikası ile geliştirmeyi planlıyoruz. Bu fabrikalar, onları tamamen kullanma meselesi; yumurta kadar dolu olmalıdır.

Senard, Grubun Fransa'da, çoğu kuzeyde olmak üzere yılda 400.000 EV inşa etmek istediğini , ancak böyle bir başarının yakınlarda bir pil fabrikası inşa etmeye bağlı olacağını söyledi.

İlk modellerden biri, Renault Megane eVision konseptinin CMF-EV platformunu temel alacak bir üretim versiyonu olacak. 2022'de satışa çıkacak ve bir yıl sonra CMF-B platformunun elektrikli bir versiyonunu kullanacak olan Renault 5 EV gelecek.

Gelince Renault 5 orijinal , bu 1981 yılına kadar 1974 den Douai fabrikasında inşa edilmiştir ayrıca Renault 14 imal aynı tesis, Fuego, Renault 9, 11, 21, 19 ve sonraki Megane üzerinde. Şu anda fabrikanın yaklaşık 3.000 çalışanı var ve Talisman, Scenic ve Espace üretiyor.

Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski