iPhone 13 Ekran İçi Parmak İzi Okuyucuya Sahip Olacak

 Bloomberg'e göre , bu yılın sonlarında piyasaya çıkan iPhone 13 büyük değişikliklerle gelmeyecek, ancak Apple'ın 2021 için önemli bir yükseltme olarak test etmeye başladığından beri yedekte bir ekran içi parmak izi tarayıcısı olabilir .

İPhone X'ten başlayarak , iPhone SE (2020) dışındaki tüm iPhone'lar , Dokunmatik Kimlik parmak izi okuyucusu olmadan geldi ve biyometrik kimlik doğrulama için Yüz Kimliği yüz tanıma kullandı.

Bununla birlikte, Face ID, süregelen salgının ortasında daha az pratik bir çözüm olarak ortaya çıktı çünkü teknoloji, kullanıcı bir maske takarken genellikle telefonun kilidini açamıyor. Yani iPhone'unuzun kilidini açmak için ya maskenizi indirmeniz ya da güvenlik kodunu girmeniz gerekir.

Ancak bu, iPhone 13 serisinde bir ekran içi parmak izi tarayıcısı içeriyorsa sorun olmayacak - Android akıllı telefonlarda birkaç yıldır var olan bir özellik.

Rapor, Apple'ın Face ID'den uzaklaşmayacağını iddia ediyor, ancak bazı iPhone modellerinde şarj bağlantı noktasını kablosuz şarj lehine kaldırmayı tartıştı.

Kaynak ayrıca, Apple'ın katlanabilir ekranlı bir iPhone üzerinde çalıştığını ve dahili testler için prototip katlanabilir ekranlar geliştirdiğini iddia ediyor. Bu ekranlar, Samsung'un katlanabilir ekranlarına benzer görünmez menteşelere sahiptir ve bunlardan biri 6,7 "boyutuna açılır.

Bununla birlikte, Apple katlanabilir bir iPhone başlatma planlarını tamamlamadı ve henüz herhangi bir prototipi yok.

Bloomberg Raporda ayrıca, Apple iki yeni tablet üzerinde çalışmakta olduğunu bildiren - daha hızlı işlemci ve MiniLED ekran ve aynı tasarıma sahip bir giriş seviyesi iPad ile yeni iPad Pro iPad Air (2019).

1 Yorumlar

  1. Apple onu bunu bıraksın şu 10 senedir dönen herbiyanı camdan iphone konseptini çıkarsın artık

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorum

Daha yeni Daha eski