Intel, Apple'ın Üstünlüğünü Kabul Etti: Yeni CEO görevden alınacak mı?

 Teknoloji devi Intel'in yeni CEO'su yakın zamanda gerçekleştirdikleri iş toplantısında, çalışanlarına Apple'dan daha güçlü teknoloji üretmeleri gerektiğini belirtti.

Markalar arasında gerçekleşen bu tür rekabetler aslında kullanıcılara fayda sağlıyor. Her geçen gün daha güçlü olarak pazara çıkan teknoloji müşteriyi sevindirse de fiyat artışları da maalesef bir o kadar üzüyor. Ancak teknoloji devlerinin işlerinde ne kadar ciddi olmalarını gerektirdiği asıl neden de bu.

Markaların bu konuda ki laf yarışları da hem kendilerini hem de kullanıcılarını bazen gülümsetiyor. Bu kez Intel CEO'sunun Apple markasına yaptığı iğneleme dikkat çekti; 

Cupertino'da ki bir "yaşam tarzı markası"ndan daha güçlü teknoloji üretmeliyiz.

CEO Pat Gelsinger, bu toplantıda özellikle bilgisayar teknolojisi üzerinde kafa yormaları gerektiğini ve Cupertino'da ki Apple'ın devasa merkezinden daha iyi ve yoğun çalışmaları gerektiğini dile getirdi. Şirket genelinde son durumun ne olduğu bilinmese de yeni CEO ilk günden işten atılacak gibi. Toplantı sonucuna bakılırsa Apple'ın Intel'den daha iyi olduğunu savunmuş.

3 Yorumlar

  1. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

    YanıtlaSil
  2. farkında mısınız bilmiyorum ama apple,google,amazon,microsft dışındaki markalar(samsung,xioami,oppo,oneplus,intel vb) hep birilerine sallıyor demek mi trilyon dolarlık devasa şirketler değerli gibi büyükçe hareketler sergiliyor

    YanıtlaSil
  3. X86'da AMD'nin , ARM'da da Apple'ın gerisinde kalan Intel bakalım önümüzdeki süreçte neler yapacak.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorum

Daha yeni Daha eski