Apple, İtalya ve Portekiz'den Açılan İki Yeni Dava ile Karşı Karşıya

 Apple, 2017 yılının sonunda pili biten iPhone'ları yavaşlattığını ve hemen davalarla vurulduğunu itiraf etti. 

"Batterygate" efsanesi sona ermiyor - İtalyan bir tüketici koruma kurumu olan Altroconsumo, cihaz başına 60 € (toplam 60 milyon €) tazminat talep ederek şirket aleyhine dava açtı.

Yalnız değil, bu sadece geçen ay Belçika ve İspanya'da açılan benzer davaların bir devamı . Bir tane daha geliyor, önümüzdeki birkaç hafta içinde Portekiz'de bir dava açılacak. Dört vakanın tümü aşağıdaki modelleri hedeflemektedir: iPhone 6 ve 6 Plus , 6s ve 6s Plus.

İşte, Belçika, İtalya, Portekiz, İspanya ve Brezilya'dan bu dört davanın arkasında bulunan tüketici koruma kurumlarının bir araya geldiği Euroconsumers grubuna odaklanan olayların kısmi bir zaman çizelgesi . Zaman çizelgesi, Fransa'daki 25 milyon Euro'luk cezayı bile içermiyor.

Tüm bunlar, Apple'ın ABD'de ödemek zorunda olduğu 113 milyon dolar ve 310-500 milyon doların (telefon başına yaklaşık 25 dolar) üstünde . ABD ve Fransa'da sadece 6 / 6s değil, iPhone 7, 7 Plus ve SE'nin de dahil edildiğini unutmayın. Brezilya'daki bir mahkeme, pil ile ilgili kısıtlama nedeniyle Apple'a karşı benzer bir davayı engelledi.

Pil ile ilgisi olmayan, Kasım ayında İtalya, Apple'a iPhone'ların suya dayanıklılığıyla ilgili yanıltıcı iddialar nedeniyle 10 milyon Euro para cezası verdi.

Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski