ZTE Axon 20 5G Tanıtıldı: İlk ekran altı kameralı telefon

Arada bir, akıllı telefon tasarımının sınırlarını zorlamaya çalışan bir cihaz alıyoruz. Devrim niteliğindeki teknolojiyi düşündüğünüzde akla gelen marka Hardy, ZTE, Axon 20 5G'sini , ekran altı kameralı ilk ticari olarak temin edilebilen cihaz olarak Eylül ayında sahneye çıkardı ve şimdi elimizde bir ünite var.

Uzun süredir bir ZTE cihazına dokunmadık, ancak Axon 20, alüminyum bir çerçeve ile bir arada tutulan değirmen cam levha sandviçini çalıştırdığınız gibi hissediyor ve görünüyor. Ardından ekrana bir bakarsınız ve hiçbir engel, hareketli açılır pencere veya çevirme mekanizması yoktur, sadece cam vardır.


32MP selfie sensörü, üst ekranın üst çerçevesinin yanında ekranın altında bulunur ve ekran kapalıyken orada bir sensör olduğunu gerçekten söyleyemezsiniz. Ancak açıldıktan sonra piksel düzenlemesinde özellikle daha açık arka plan renklerinde açıkça bir fark görürsünüz.

En üst ortada yer alan gizlenmiş bir selfie kamerasıdır.

Özçekim kamerasını çalıştırdığınızda, gerçek sensörü ortaya çıkaran anında buğu çözme etkisi vardır. Özçekimler ilk bakışta etkileyici bir şey değiller, oldukça yumuşak çıkıyorlar ve tuhaf sisli / ışıltılı bir dokuya sahipler. Daha ayrıntılı inceleme için tam incelememize tekrar bakın.


Axon 20'deki ekran, FHD + çözünürlüğe ve 90Hz yenileme hızına sahip 6,92 inç OLED paneldir. Ayrıca bir ekran altı parmak izi tarayıcısı içerir. Alttaki çene, daha yeni cihazlardan belirgin şekilde daha büyüktür ve etkileyici alt ekran kamerası, üstte geleneksel bir hoparlör ızgarası için yer bırakmaz, bu da tüm sesin aşağıya bakan tek hoparlörden çıktığı anlamına gelir.

Arka tarafta, 8 MP ultra geniş modülün yanı sıra 64 MP birincil atıcı ve makro çekimler ve derinlik verileri için iki 2 MP birimimiz var. Ana kameradan alınan fotoğraflar iyi görünüyordu ve iyi aydınlatılmış ortamlarda bol miktarda ayrıntı sunuyordu. Axon 20'ye güç veren Snapdragon 765G, diğer telefonlarda olduğu kadar hızlı hissetti ve Android 10'un üstündeki ZTE'nin Mifavor 10.5'i, stok hissine yakın kullanıcı arayüzünden etkilendi.


Axon 20, 198 gram ağırlığında oldukça devasa ve çoğu insan için kesinlikle iki elli bir telefon. 4.200 mAh pil, Quick Charge 4+ standardını destekleyen 30W'lık bir şarj tuğlası ile birlikte gelir. Axon 20'nin bu hızlı ilk izlenimi için bu kadar, şimdi size bilmeniz gereken her şeyi birkaç gün içinde anlatacak olan inceleme ekibimizin ellerinde.

Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski