Samsung, 2021'de iki adet 'Z Flip 2' ve 'Z Fold 3' katlanabilir cihazı piyasaya sürmeyi planlıyor

 

Samsung , en başından beri katlanabilir akıllı telefon pazarında üstünlük sağlıyor. Yavaş talebe rağmen, şirketin Z ve Fold akıllı telefonlarını bugüne kadar bile iyi sattığı bildiriliyor. Galaxy Z Flip, şirketin umutlarını canlı tutacak kadar çok sattı. 

Tüm bunlar muhtemelen Samsung'un önümüzdeki yıl dört katlanabilir ürün getirmeyi planladığı için serisini genişletmesine neden oldu.


Kore medyasında yayınlanan bir habere göre , Samsung 2021'de iki Galaxy Z Fold3 ve Z Flip2 modelini piyasaya sürmeyi planlıyor. Geçici adlandırma şemasına göre Fold3 ve Flip2, sırasıyla 2020'nin Fold2 ve Flip2'nin yerini alacaktır. Rapor, tüm modellerin 5G ağ bağlantısı desteğine sahip olacağından bahsediyor.


Samsung, 2019'da Galaxy Fold ile Katlanabilir akıllı telefon segmentine girdi. Ancak, şirketin ilk denemede başarılı olmak için yeterli serveti yoktu. İlk benimseyenler birçok sorunla karşılaştı, bu da şirketin kelimenin tam anlamıyla o yıl yeniden başlatmak zorunda olduğu anlamına geliyordu . Bir anka kuşu gibi yükselen şirket, daha sonra bu yılın başlarında Galaxy Z Flip ile kapaklı akıllı telefon segmentine girdi ve kısa süre önce ikinci Fold'u ( Z Fold2 ) başarıyla getirdi .


Galaxy Z Flip, önceki katlanabilir versiyonun bıraktığı neredeyse tüm kutuları kontrol etmişti. Her iki cihaz da tamamen farklı segmentlerde olsa da, Samsung dünyaya nihayet ticari olarak da uygun olan daha iyi bir ürün yapabileceğini kanıtladı. Raporlar zaten Z Flip'in 2020'de en çok satan katlanabilir olacağını tahmin ediyor . Ve son rapor doğruysa, Samsung gelecek yıl derinlere inecek.


Buna göre rapor, Z Flip2'nin Genel ve yüksek kaliteli bir modelle geleceğini söylüyor. Aslında her iki cihazın da 5G desteğine sahip olmasına rağmen teknik özellikler, özellikler bakımından farklılık göstereceğini belirtiyor. Şimdi, bunlardan biri bir tür Z Flip Lite olacaksa yorum yapmak için çok erken ve bu nedenle, hadi bekleme oyununu oynayalım.


Her neyse, görünen o ki, Samsung katlanabilirlerin kapsamını genişletmek ve halihazırda ele geçirilmiş olan Küresel pazarı (Çin dahil) 2021'de yeniden yönetmek istiyor. Ancak rapora göre, Samsung Electronics sonraki katlanabilirleri yalnızca Ağustos 2021'e kadar üretmeye başlayacak ve H2'de başlatın (ikinci yarı). Bu, yalnızca Haziran 2021'deki lansman raporunu geçersiz kılmakla kalmıyor, aynı zamanda Samsung'un H1 için S serisini ve sonraki yarı için katlanabilir konumlandırarak stratejisini yenilediğini gösteriyor.

Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski