2021 Hyundai Santa Fe: Neler yeni? Neden Santa Fe?

Biraz lüks bir vibe ile iyi görünümlü ve pratik olan 2021 Hyundai Santa Fe, ailelere geniş bir kabin, arzu edilen özellikler ve bol miktarda kaldırım çekiciliği sunuyor. 

Alıcılar, biri turboşarjlı 2,5 litrelik dört silindirli motor ve önden veya dört tekerlekten çekişli bir çift; bir hibrit güç aktarım mekanizması da mevcuttur. Ancak herhangi bir konfigürasyonda, Santa Fe, iyi bir yakıt ekonomisi sağlamak ve sürmek için büyük ölçüde tatmin edicidir. Güvenlik özellikleriyle ilgilenenler, Hyundai'nin standart olarak bir dizi sürücü destek teknolojisi sunduğunu bilmekten mutluluk duyacaktır; Aynısı, Santa Fe'nin epeyce sunduğu en son bilgi-eğlence teknolojisinden sonra olanlar için de geçerli. Tüm bu Hyundai'nin rakipsiz garantisine, keyifli ve kontrollü bir sürüşe ve daha çarpıcı bir dış tasarıma ekleyin. 2021 için ve Santa Fe çok cazip görünüyor.


2021'de Yenilikler Neler?

Santa Fe, 2021 için daha cesur ön uç stili ve iç tasarımında iyileştirmeler içeren görsel bir tazeleme aldı. Üç yeni güç aktarma organı sunulmaktadır: 2,5 litrelik dört silindirli standart 2,4 litrelik ünitenin yerini alır, turboşarjlı 2,5 litrelik dört silindirli isteğe bağlı turboşarjlı 2,0 litrelik ünitenin yerini alır ve turboşarjlı 1,6 litrelik dört silindirli bir hibrid varyantı silindir ve bir elektrik motoru seriye katılıyor. Santa Fe, bir düğme değiştirici, yarı otonom sürüş modu, daha büyük 8,0 inç ve isteğe bağlı 10,3 inç bilgi-eğlence ekranları, isteğe bağlı 12,3 inç dijital gösterge ekranı ve standart kablosuz Apple dahil olmak üzere birkaç yeni isteğe bağlı sürücü yardım özelliği kazanıyor. CarPlay ve Android Auto. Daha büyük Palisade'in ayak izlerini takip eden Santa Fe, kapitone deri döşemeyle süslü bir Kaligrafi döşeme seviyesi de kazanır. renkli bir head-up ekran, standart dört tekerlekten çekiş, benzersiz dış vurgular ve daha lüks iç dekorasyonlar. Yeniden işlenmiş modelin 2020'nin sonunda satışa çıkmasını bekliyoruz. Hyundai ayrıca bir plug-in hibrit varyantın yolda olduğunu ancak 2021'in sonlarına kadar satışa çıkmayacağını söylüyor.


Hyundai, 2021 Santa Fe için henüz fiyat açıklamadı, ancak orta sınıf SEL modelinin bizim seçimimiz olmaya devam etmesi muhtemel. 30.000$'ın altındaki fiyat etiketi(ülkemizde ek vergi sebebiyle artış olacaktır), onu daha geniş bir alıcı yelpazesine ulaştırıyor, ancak yine de modern ailenin, ısıtmalı ön koltuklar, kör nokta izleme, ısıtmalı dış aynalar, SiriusXM uydu radyosu gibi arzulanan bulacağı birçok özellik sunuyor. ve butonla çalıştırma ile pasif anahtarsız giriş.


Motor, Şanzıman ve Performans

2021 Santa Fe, şu anda bir hibrit seçeneği de içeren mevcut üçlü güç aktarma organları lehine, standart 185 hp 2.4 litrelik dört silindirli motorunu ve isteğe bağlı 235 hp turboşarjlı 2.0 litresini çıkardı. Standart motor artık 191 hp yapan 2.5 litrelik dört silindirli bir motordur ve alıcılar 277 hp yapan daha güçlü turboşarjlı 2.5 litrelik değirmeni tercih edebilirler. Her ikisi de göze çarpmayan sekiz ileri otomatik şanzıman ve standart ön veya isteğe bağlı dört tekerlekten çekiş ile eşleşir. Hibrit model, altı ileri otomatik ile idare ediyor, turboşarjlı 1.6 litrelik dört silindirli ve 225 beygirlik bir çift elektrik motoru kullanıyor ve dört tekerlekten çekiş ile standart olarak geliyor. Yenilenmiş Santa Fe'yi sürmemiş olsak da, önceki model, günlük işler sırasında rahat ve dengeli bir sürüş ve sürüşten hoşlananları tatmin etmek için yeterli çeviklik ve direksiyon geri bildirimi sağlıyordu. SUV'larında daha canlı bir sürüş deneyimi arayanlar,Chevy Blazer veya Honda Passport'u tercih edebilir.


Yakıt Ekonomisi ve Gerçek Dünya MPG

EPA, 2021 Santa Fe ve üç yeni güç aktarma organı için yakıt ekonomisi tahminlerini henüz yayınlamadı, ancak Hyundai, 2020'nin derecelendirmelerinde kademeli iyileştirmeler olacağını tahmin ediyor. Santa Fe'yi, kapsamlı test rejimimizin bir parçası olan 75 mil/saat otoyol yakıt ekonomisi testimizde test etme şansı bulduğumuzda, bu hikayeyi sonuçlarla güncelleyeceğiz.


İç Mekan, Konfor ve Kargo

Hyundai iç mekanları, keskin tasarım ve lüks malzemelerden ziyade sağlam yapı kalitesi ve değerli özellikleriyle tanınır. Yine de Santa Fe, dijital gösterge kümesi, baş üstü gösterge, ısıtmalı arka koltuklar, havalandırmalı ön koltuklar ve daha fazlasını içeren çeşitli çağdaş seçenekler sunan çekici bir kabine sahiptir. 2021 modeli, onu daha büyük ve daha lüks Palisade SUV ile daha yakın bir şekilde hizalayan iç tasarımda küçük değişiklikler alıyor. En etkileyici özelliği, her iki sıradaki uzun yolculuklarda bir nimet olan cömert yolcu alanıdır. Santa Fe ayrıca, arka koltuğun arkasında, 15 el çantası ve arka koltuk katlanmış bir ek 18 çantayı doldurduğumuz geniş bir kargo alanına sahiptir.


Bilgi-Eğlence ve Bağlantı

Kullanıcı dostu kontroller ve istenen özellikleri içeren, ön panelin tepesinde 8.0 veya 10.3 inç dokunmatik ekranla donatılmış olan her Santa Fe, hoş bir bilgi-eğlence deneyimi sunar. Standart kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto'nun yanı sıra isteğe bağlı kablosuz şarj ve 630 watt, 12 hoparlörlü bir ses sistemi sunar.


Güvenlik ve Sürücü Yardımı Özellikleri

2021 Santa Fe, Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA) veya Karayolu Güvenliği Sigorta Enstitüsü ( IIHS ) tarafından çarpışma testine tabi tutulmamıştır . Orta boy SUV ayrıca bir ton standart sürücü yardım teknolojisine sahiptir. Temel güvenlik özellikleri şunları içerir:

  • Standart ileri çarpışma uyarısı ve otomatik acil durum freni
  • Dur-kalk teknolojisine sahip standart uyarlanabilir hız sabitleyici
  • Standart şeritten ayrılma uyarısı ve şerit tutma yardımı


Garanti ve Bakım Kapsamı

Hyundai, uzun bir aktarma organı kapsamı ile vurgulanan, piyasadaki en iyi garanti planlarından birine sahiptir. Şirket artık Toyota gibi ana rakipleri en iyi şekilde karşılayan ücretsiz planlı bakım hizmeti de sunuyor.

  • Sınırlı garanti beş yıl veya 60.000 mili kapsar
  • Güç aktarma organı garantisi 10 yıl veya 100.000 mili kapsar
  • Ücretsiz bakım, üç yıl veya 36.000 mili kapsar

Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski