2021 Ford Edge: İnceleme ve teknik özellikler

 Çoğu orta büyüklükteki SUV üç sıralı düzenlerle büyürken, 2021 Ford Edge, maksimum insan taşıma yerine iki sıralı konforu önceliklendiren daha nadir bir grup arasında yer alıyor. 

Aynı zamanda keskin görünümlü bir teçhizat, ancak Chevy Blazer , Honda Pasaportu , Hyundai Santa Fe ve Volkswagen Atlas Cross Sport gibi rakiplerin şiddetli rekabetiyle karşı karşıya . Çoğu Edge modeli, turboşarjlı dört silindirli bir motorla çalıştırılır, ancak daha sportif ST modeli, çoğu rakibi tozda bırakabilecek 335 beygir gücüne sahip güçlü bir çift turbo V-6 alır. Edge'in kabini dört yetişkin için sessiz ve rahat ama biraz eski görünmeye başlıyor. Neyse ki, 2021 için bir bilgi-eğlence güncellemesi çok daha büyük bir ekran sağladı veFord'un en yeni Sync 4 işletim sistemi . Şeritte kalma yardımı ve otomatik acil frenleme dahil olmak üzere bir dizi sürücü yardım özelliği de standarttır.


2021'de Yenilikler Neler?


Edge serisinin tamamı yeni tekerlek tasarımlarını alıyor ve palete iki yeni gri renk katılıyor. Tüm modellerde ayrıca ekstra ses yalıtımı için ön yan camlarda akustik lamine cam ve standart arka park sensörleri bulunur. Bilgi-eğlence sistemi Sync 4 arayüzüne yükseltilir ve 12 inçlik bir ekran kazanır. En üst düzey ST modeli, standart olarak altı yönlü elektrikli ayarlanabilir yolcu koltuğu ve ısıtmalı direksiyon simidi ekler.

Fiyatlandırma ve Hangisi Satın Alınır


ST modelinin güçlendirilmiş V-6 gücü cazip gelse de fiyatı başka bir şey değil. Turboşarjlı dört silindirli orta sınıf SEL modelini tercih ederek taviz verdik. SE'den SEL'e yukarı çıkmak, deri kaplı direksiyon simidi, otomatik karartmalı dikiz aynası, kısmen dijital gösterge ekranı, dokuz hoparlörlü stereo sistemi dahil olmak üzere fiyat artışını garanti etmek için birçok özellik ekler. altı yönlü elektrikli ayarlanabilir yolcu koltuğu, LED sis lambaları, ısıtmalı dış aynalar, gövde renginde ayna kapakları, krom dış kaplama ve tavan rayları ile ısıtmalı ön koltuklar.


Motor, Şanzıman ve Performans


Temel turboşarjlı dört silindir 250 beygir gücü üretiyor ve sıradan hızlanmasına rağmen çoğu müşteri için yeterli gücü sağlamalıdır. Sıfırdan 60 mil / saate kadar bir Volkswagen Golf GTI hızına ayak uydurabilen bir SUV - ve aynı zamanda diğer pek çok fermuarlı araba - 335 hp çift turbo şarjlı Edge ST kutusunu işaretleyin. 2,7 litre V-6 ve standart dört tekerlekten çekiş. Ayakları üzerinde , atletik Mazda CX-9 (crossover yol tutuşu için referans noktamız) kadar hafif değil, ancak Edge'i sürmek oldukça keyiflidir ve virajlarda güven verici denge sağlar; Direksiyonu, özellikle iletişimsel olmasa da hoş bir şekilde ağırlıklandırılmış ve sürüşü kusurlu yol yüzeylerinde rahat.

Yakıt Ekonomisi ve Gerçek Dünya MPG


Dört silindirli modeller EPA tarafından 29 mpg'ye kadar otoyol için derecelendirilmiştir ve sportif ST modeli bile 26 mpg otoyol derecesi kazanmayı başardı. Dört silindiri yeni sekiz ileri otomatik ile henüz test etmedik, ancak 200 mil otoyol yakıt ekonomisi döngümüzde ST 25 mpg başardı, sözünün sadece 1 mpg gerisinde.


İç Mekan, Konfor ve Kargo


Dört yetişkin için oldukça geniş olan Edge'in kabini, bir yolculuk veya bir yolculuk için rahat bir yerdir. Kabindeki malzemeler iyi seçilmiş, ancak panel uyumu ve bitişi daha iyi olabilir; test aracımızda birkaç yanlış hizalanmış gösterge paneli parçası fark ettik. Aksi takdirde, iç tasarım basit ve abartısız, insanlar ve kargo için bolca yer var. Bagaja çöp koymak sizin için önemliyse, iki sıralı geçiş bölümü harika bir kolaylaştırıcıdır. Arka koltuklar katlanmış haldeyken Edge, el bagajımızın 29'unu barındırıyordu. Rakiplerinin hepsi kargo odasıyla yakından eşleşiyor, ancak Edge'in düşünceli saklama bölmeleri ve biraz daha geniş kabini anlaşmayı tamamlayabilir.

Bilgi-Eğlence ve Bağlantı


2021 için tüm Edge modelleri, Ford'un 12.0 inç büyüklüğünde dokunmatik ekranlı en yeni Sync 4A yazılım arayüzü ile birlikte gelir. Hem Apple CarPlay hem de Android Auto standarttır ve kablosuz bir bağlantıyla çalışabilir; Ford ayrıca tüm Edge modellerinde bir Wi-Fi bağlantı noktası sunar ancak gösterge paneli içi navigasyon isteğe bağlı bir özellik olarak kalır.

Güvenlik ve Sürücü Yardımı Özellikleri

Edge, Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi'nden ( NHTSA ) beş yıldızlı güvenlik derecesi aldı ve Karayolu Güvenliği Sigorta Enstitüsü ( IIHS ) tarafından En İyi Güvenlik Seçimi seçildi . Sürücü yardım özelliklerine artık daha erişilebilir; Otomatik acil frenleme, şerit tutma yardımı ve kör nokta izleme gibi bazı özellikler artık standarttır. Temel güvenlik özellikleri şunları içerir:

  • Standart otomatik acil frenleme
  • Standart şerit tutma yardımı
  • Standart kör nokta izleme

Garanti ve Bakım Kapsamı

Edge'in garanti kapsamı konusunda sinir bozucu hiçbir şey yok - segment için kesinlikle ortalama bir değer ve tüketicilerin dikkatini çekmesine yardımcı olacak hiçbir şey yok.

  • Sınırlı garanti 3 yıl veya 36.000 mili kapsar
  • Güç aktarma organı garantisi 5 yıl veya 60.000 mili kapsar
  • Ücretsiz planlı bakım yok

Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski