Sony WF-XB700 TWS Kulaklık İncelemesi

Kablosuz Stereo kulaklıklar hızla daha yaygın hale geliyor ve fiyatlar düşüyor. Neyse ki, Sony gibi sesle ilgili büyük isimler de fiyat düşüşünü takip ediyor, bu yüzden kaliteli TWS için kalitesiz ürünlerle karıştırmanız gerekmiyor. Sony WF-XB700, aktif gürültü iptali olmayan temel TWS kulaklıklarından biridir, ancak Sony  EXTRA BASS ile zirvededir. Bu TWS kulaklıkların ne kadar iyi olduğunu aşağıda ki incelememizde bulabilirsiniz.
Tasarım olarak WF-XB700 biraz büyük ve kalın olmasına rağmen hoş ve çok rahat hissettiriyor. Sadece içeri kaydırın ve her düğmeyi tam oturması için geriye doğru çevirin. Her kulaklıkta tek bir fiziksel düğme bulunur ve hem duyarlı hem de erişimi kolaydır. Sol kulaklık düğmesi ses seviyesini yükseltirken, sağ kulaklık düğmesi duraklar veya çalarken her düğme farklı bir şey yapar.

Çok fazla koşmuyorum, ancak kısa testlerimde WF-XB700, normal egzersizimin yanı sıra koşu için sıkı kaldı. AirPods'da yaşadığımız sıkıntı yok yani.
Sony WF-XB700'ün iddia ettiği gibi daha fazla BASS veya EXTRA BASS'a sahip olduklarını söyleyen cihazlarla ilgili temel sorunlardan biri, basların her şeyi dışarı attığı TÜM BASS olma eğiliminde olmaları. Neyse ki WF-XB700 için durum böyle değil çünkü her şey dengelenmiş durumda.

Olduğu söyleniyor, kesinlikle onlara sahip şarkılar ile EXTRA BASS hissedebilirsiniz. Bana kalp çarpıntısı vermek için yeterli değil ama göğsümdeki basları Hoobastank Karanlıkta Emekleme'yi ve The Rock temasının orkestra versiyonları ve Final Fantasy'den Korkma davullarını dinlerken kesinlikle hissedebiliyorum.
Sesin net bir şekilde ayrılması var, o kadar çok çeşitli enstrümanları kolayca seçebiliyorum. Film dinlemek kesinlikle bunlarla bir muamele, çünkü ilk kez duymadığım sesleri alabileceğim kadar netti. Yerleşik mikrofonlar sesinizi oldukça net bir şekilde alır, böylece hem aramalar hem de çevrimiçi toplantılar için iyi olurlar.

Bluetooth bağlantısı açısından, WF-XB700 şimdiye kadar denediğim en iyi TWS kulaklıklarından biri! Taş duvarların arkasındaki mutfakta, kapalı kapıların arkasındaki banyoda ve hatta 10m aralığının eteklerinde sorunsuz çalıştılar. Kutudan çıkardıktan sonra otomatik olarak yeniden bağlanırlar ve kasaya geri koyduktan sonra otomatik olarak bağlantılarını keserler. Ancak, Bluetooth kulaklıkların her zamanki gibi oyun oynarken belirgin bir gecikme veya gecikme süresi vardır. Yani, oyuncular dışında her şey için harika.
WF-XB700 için pil ömrü olağanüstü. USB Type C kılıfında ki kulaklıkları şarj etmek en fazla 2,5 saat sürerken, 30 Haziran 2020'de saat 10:57'de şarj etmeyi bıraktım ve kulaklıkların üzerinde ki piller bu incelemeyi 8 Temmuz 2020'de yazarken hala %100. 

İtiraf ediyorum, uzun süre müzik dinlemiyorum, ancak o hafta boyunca test yaparken günde 1 veya 2 saat müzik dinleme veya film izleme yaptığımdan emin oldum. Sony'ye göre, kulaklıkların kendileri 9 saat sürekli pil ömrüne sahip olmalı, kasa ise 9 saat daha sunacak ve kulaklıkları kasaya geri koyduğunuzda şarj edecektir.
Bir egzersiz partneri arıyorsanız, WF-XB700'ün IPX4 sıçrama direnci terli egzersiz yapanlarınız için mükemmeldir. Uzun pil ömürleri, şarj etme konusunda endişelenmenize gerek kalmadan 2 veya 3 koşu veya egzersiz yapabileceğiniz anlamına gelir. Muhtemelen, muhtemelen pilleri bitmeden egzersiziniz bitecektir.

Sony WF-XB700'ün teknik özellikleri ve özellikleri:

 • EKSTRA BAS
 • 12 mm sürücü (neodimyum mıknatıs)
 • 20 Hz - 20000 Hz (Örnekleme frekansı 44,1 kHz)
 • IPx4 Su geçirmezlik
 • 10m Bluetooth 5.0 kablosuz menzil (görüş hattı)
 • profili (A2DP, AVRCP, HFP, HSP), ses formatını (SBC, AAC) destekler
 • 2,4 GHz bant (2,4000 GHz - 24835 GHz)
 • 9 saat pil ömrü, maksimum 200 saat bekleme süresi
 • USB C Tipi şarj kutusu (9 saat pil ömrü, 3 saat şarj süresi) | 46g
 • 8.0gx 2
 • Siyah ve mavi renkleri mevcuttur

Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski