Dünyada Bir İlk: Lenovo ThinkPad X1 Fold

Katlanabilir akıllı telefonların günümüzde çok fazla ilgi çektiğini inkar edemeyiz. O zamanlar, birisine bunun fikrinden bahsetseydiniz, muhtemelen size gülerlerdi. 
Şimdi, piyasadan bir tane alabilirsiniz ve hatta farklı tasarımlarla seçiminizi yapabilirsiniz. Sadece akıllı telefonları katlama değil, bu kez katlanabilir laptop geliyor. Lenovo dünyada bir ilki gerçekleştirebilecek mi dersiniz?

Bugün, Lenovo heyecan verici bir ön gösterim yayınladı. Videoda, bir ekranın katlandığını ve ağırlığını vurgulamak için bir terazi üzerine konulduğunu açıkça görebilirsiniz. ThinkPad X1 Fold, 1 kg'ın altında olmasıyla ilginç bir şekilde hafif. Cihazın sadece hafif olması değil ince bir gövdeye sahip olacağı da söyleniyor.
Cihaz aslında CES 2020'de ilk kez ortaya çıktı. 2048x1536 çözünürlüklü 13,3 inç LG OLED ekranla gelecek. Tamamen katlandığında dizüstünün deri kaplamasıyla kitap gibi göründüğü belirtiliyor. Bunun dışında ThinkPad X1 Fold'un teknik özellikleri ve özellikleriyle ilgili çok fazla bilgi verilmedi. Eylül veya Ekim ayında resmi bir açıklamaya sahip olması bekleniyor.

5 Yorumlar

 1. klavye yanıklarına merhaba

  YanıtlaSil
 2. İlki Surface Duo olmuyor mu :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Surface Duo, iki ayrı ekrana sahip bir cihaz. ThinkPad X1 Fold, yekpare katlanabilir bir ekrana sahip. İki cihazın birbiriyle alakası bulunmuyor.

   Sil
 3. iyi güzel ama bu tablet olmuyor mu?

  YanıtlaSil
 4. İnstagramda bir tasarımcının buna çok benzeyen bir konsepti vardı ama o daha inceydi

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorum

Daha yeni Daha eski