Yeni BMW 5 Serisi Facelift

BMW 5 Serisi Facelift, yenilenen bir dış tasarım, kabin çekiciliği ve tutarlı bir teknik yenilikler ve yenilikler paketi ile sahneye çıkıyor.
İkonik 5 Serisinin G30/G31 nesli, kariyerinin yarısına ulaştı. Lüks yönetici araçların rekabetçi segmentinde alakalı ve çekici tutmak için BMW, şimdi hem 5 Serisi Sedan hem de 5 Serisi Touring modelleri için LCI nesillerinin prömiyerini yapıyor. Temmuz 2020'den itibaren, yeni 5 Serisi facelift küresel pazarın lansmanını kutlayacak. Bu tutarlı yenileme ile 5 Serisi başarı öyküsünün yeni bir bölümünü yazıyor.


Satış rakamları 5 Serisi'nin başarısını doğruladı

İlk nesil E12'nin tanıtıldığı 1972 yılına dayanan bir geçmişe sahip olan yeni 5 Serisi LCI, hem stil hem de temellere aktarılan özellikle dinamik ve rafine karakteri sayesinde sınıftaki nihai trend belirleyici olarak konumunu sağlamlaştırıyor.

G30/G31 model serisi, 2017'nin başlarındaki tanıtımından bu yana dünya çapında 600.000'den fazla birim sattı, bu da mevcut 5 Serisi neslini hem müşteriler arasında hem de BMW için tüm zamanların en çok satanlar arasında özellikle popüler bir seçenek haline getiriyor.Hem içeride hem de dışarıda yeni bir görünüm

Yeni BMW 5 Serisi modelleri, net bir şekilde yapılandırılmış yüzeylere ve göz alıcı ayrıntılara sahip, keskinlik, karakter ekleyerek ve otomobilin premium hissini ve genel dinamik zarafetini artıran, önemli ölçüde yenilenmiş bir görsel kimliğe sahiptir.

Yeni 5 Serisi, ana merkez noktaları yeni farlar, yeniden şekillendirilmiş böbrek ızgarası ve yeni hava deliği bölümü olmak üzere yeniden yorumlanmış bir ön fasya ile birlikte geliyor.
Gündüz sürüş farları “L” harfi şeklinde yeni bir imza tasarımına sahipken, yeni radyatör ızgarası daha büyük ve daha geniş, böylece ek kas ve mevcudiyet sergiliyor.

G30/G31 artık standart LED farlarla birlikte geliyor. Tamamen Uyarlanabilir LED farlar artık matris fonksiyonlu bir seçenek olarak sunulacak.
Gerçek yenilik, tüm otomobil varyantlarında ilk kez isteğe bağlı ekipman olarak sunulacak BMW Lazer farlardır. 7 Serisi'nde olduğu gibi, LCI 5 Serisi de sis farlarını ortadan kaldırıyor.

5 Serisi LCI'nin arka ışıkları, hem gündüz hem de gece sansasyonel bir etki için net, üç boyutlu bir görünüm, yenilenen iç grafikler ve karartılmış bölümler sergileyen yeni bir stil felsefesine sahiptir.
Sport Line, Luxury Line ve M Sport trim varyantlarının tümü, aralarında kolayca ayırt edilebilen yeni bir özel stille birlikte gelir. En etkileyici olanı, ilhamını 7 Serisi LCI için aynı paketten alan M Sport versiyonu olmaya devam ediyor.


Yeni jant tasarımları, renkler, BMW Individual özellikleri ve M Performans Parçaları

Yeni BMW 5 Serisi ayrıca Bernina Grey Amber Effect, Phytonic Blue metalik veya Aventurine Red ve Tanzanite Blue'nun Bireysel tonları gibi ek standart ve BMW Individual dış cephe boya çalışmalarını da ön plana çıkarıyor.

Ayrıca yeni 5 Serisi, M Sport, Luxury Line ve Sport Line ekipman döşeme seviyeleri için bir dizi yeni alaşım jant tasarımını tanıttı.
Yeni 5 Serisi neslin bir başka görsel vurgusu, şimdi tüm güç versiyonlarında standart olan arka uçtaki trapezoidal egzoz borusu kaplamaları.

Şu anda 390 kW/530 PS (523 hp) olarak derecelendirilen aralıklı M550i xDrive varyantı, Cerium Gray gövde aksanları, özel model yazısı ve yan camlar için BMW Individual parlak Shadow Line süsleri ile ayırt edilir.

İsteğe bağlı olarak, yüksek performanslı M fren sistemini seçerken, M fren kaliperleri kırmızı veya mavi renkte boyamayı da tercih edebilirsiniz.Yeni BMW 5 Serisi aynı zamanda markanın önde gelen ilklerinden biri: aerodinamik olarak optimize edilmiş BMW Bireysel Hava Performans Tekerlekleri.
Toplam 20 inç çapında, bu yeni tip jantlar, iki renkli bir kaplama ve sürtünmeyi azaltma, yakıt tüketiminde bir azalma ve etkileyici bir görsel tutum sağlayan karmaşık bir tasarım sunar.

Yeni 5 Serisi'nin getirdiği bir başka yenilik de, parlak Siyah Krom dış süslemelerini tamamlayan BMW Individual Shadowline farlardır.

Bu paketi seçerek, müşteriler yeni 5 Serisi'nin farların üst kenarlarındaki karartılmış dolgularla görsel çekiciliğini artırabilir.

Geçmişte sadece M5'e ayrılırken, Donington Grey metalik dış cephe boyası ve M çok işlevli koltuklar artık M Sport trim varyantı için kullanılabilir hale geldi.

Yeni neslin lansmanını kutlamak için BMW, özel ekipman ve BMW Individual randevularıyla donatılmış 5 Serisi M Sport Edition'ı piyasaya sürdü.

Yeni 20 inç Hava Performans Tekerlekleri, parlak Shadowline süs eşyaları ve Donington Grey metalik boya kaplaması tarifin bir parçası.

Yeni 5 Serisinin görünümünü daha da artırmak için, G20/G31 LCI model üretimi için Temmuz 2020'de piyasaya sürüldüğünden itibaren yeni bir M Performance Parts programı sunulacak.


Yeni 5 Serisinin kokpiti: rafine ve tamamen bağlı

Yeni 5 Serisi'nin kabini rafine malzemeler, yeni ön panel kaplamaları ve yeni standart Sensatec ve BMW Individual deri döşemelerle şımartılmaktadır.
Ayrıca, G30/G31 LCI modelleri, BMW Live Cockpit Plus ve üst düzey BMW Live Cockpit Professional paketlerinin bir parçası olarak sunulan BMW OS 7.0 bilgi-eğlence sisteminin tam entegrasyonuna sahiptir.

10.25 inçlik Kontrol Ekranı, tüm 5 Serisi varyantlarında standart ekipman haline gelir ve BMW Live Cockpit Professional bilgi-eğlence ekipmanını seçerseniz, yeni 5 Serisi 12,3 inçlik yanı sıra 12,3 inçlik devasa bir Ekranla tamamlanır. sayısal gösterge tablosu.


Yeni 5 Serisinin motorları: temiz, tutumlu, elektrikli

Yeni BMW 5 Serisi, sürekli olarak optimize edilmiş benzinli, dizel ve plug-in hibrid güç aktarma organlarıyla birlikte geliyor. Tüm üniteler artık EURO 6d-TEMP standardına uygun ve 48V yumuşak hibridizasyon özelliğine sahip.
En önemli yenilik, 2020 Sonbaharında piyasa tanıtımını kutlayan yeni 545e xDrive Sedan plug-in hibritidir. 394 PS'de (388 hp), 545e, 530e elektrikli varyant üzerinde 100 hp'lik bir avantaja sahiptir.

Ayrıca, Entegre Aktif Direksiyon artık yeni 5 Serisi ürün yelpazesinde isteğe bağlı donanım olarak yaygın olarak mevcuttur. İlk defa, bu akıllı teknoloji şimdi yeni BMW 5 Serisi'nin plug-in hibrid versiyonlarında sunulabilir.


Yeni BMW Maps bulut tabanlı navigasyon ve zenginleştirilmiş bağlantı

Estetik ve motor güncellemelerinin yanı sıra, yeni 5 Serisi, şerit dönüş fonksiyonlu Şerit Kalkış Uyarısı, Sürüş Asistanı sisteminin bir parçası ve Aktif Navigasyon gibi son teknoloji yardım ve güvenlik sistemleriyle tamamen donatılmıştır. En üst seviyedeki Driving Assistant Professional paketinde yer alan Lane Change Assistant.
Opsiyonel Park Asistanı artık ek geri vites fonksiyonuna sahiptir. Yeni BMW 5 Serisi, isteğe bağlı Drive Recorder sistemi ile de sunulabilir.

Son olarak, G30/G31 LCI, hızlı, hassas ve gerçek zamanlı rehberlik ve rota hesaplamanın yanı sıra herhangi bir kelime belirterek adresleri aramak için uygun bir yol sağlayan BMW Maps bulut tabanlı navigasyon sistemini ön plana çıkarır hedef seçmek için.

Yeni 5 Serisi nesli ayrıca mevcut iki akıllı telefon arabirimi arasından seçim yapma olanağı sunuyor: Apple CarPlay ve yakın zamanda piyasaya sürülen Android Auto.
Ayrıca, G30/G31 yüz germe modelleri, uzaktan kumandalı Yazılım Yükseltme programının ve akıllı telefonu sanal bir araba anahtarına dönüştürmeye yardımcı olan BMW Dijital Anahtarın kullanılabilirliğinden de yararlanıyor.

Elbette, yeni BMW 5 Serisi modelleri geleceğe uygun ve G30/G31 neslinin başarılı kariyerine devam etmek için tam donanımlı.
Kapsamlı bir şekilde yenilenen, geliştirilen ve bağlanan yeni BMW 5 Serisi Facelift tamamen güncel hale getirildi ve yönetici otomobil segmentinin trend belirleyicisinin tepesini savunmaya hazır.

Sipariş, Mayıs 2020'de, ilk teslimatların Temmuz 2020'de yapılmasıyla başlıyor.


4 Yorumlar

 1. Skoda sandım ya ilk bakışta...

  YanıtlaSil
 2. Giriş seviyesi dediği 530 i burada 850.000 TL bu nasıl giriş seviyesi

  YanıtlaSil
 3. 20 sene sonra belki ilk arabam olur

  YanıtlaSil
 4. Almanya'da 50.000€
  Türkiye'de 600.000 TL
  Euro'ya çevirsen bile dünyanın farkı çıkıyor 30.000€ gibi...

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorum

Daha yeni Daha eski