WhatsApp Hesabınızı 4 Cihazdan Kullanabileceksiniz

WhatsApp bir süredir çoklu cihaz desteğini test ediyor ve şirket en azından beta sürümünde bu özelliği ortaya çıkarmaya hazırlanıyor olabilir. 
O zamana kadar web sitesinden anlık mesajlaşma uygulamasının beta sürümündeki yeni özellikleri izleyen bazı ilginç bilgiler var. Bu bilgiler şu şekilde:

WABetaInfo web sitesi bir yayında kullanıcıların aynı hesap için en fazla dört cihazda WhatsApp kullanabileceğini iddia etti. Şu anda sadece, tek bir hesap yalnızca tek bir cihazda kullanılabilir. Yeni yayın ayrıca, cihazın birden fazla cihaz arasında veri senkronizasyonu için WiFi kullanacağını gösteren özelliğin bir ekran görüntüsünü paylaştı. WhatsApp'ın sadece hücresel ağlarda çalışan kullanıcılar için de benzer bir seçenek sunması bekleniyor.Anlık mesajlaşma platformunun lansmanından bu yana, WhatsApp tek bir cihazda kullanımla sınırlıdır. Şirket daha sonra Whatsapp Web desteğini yayınladı, ancak bu özellik yalnızca birincil cihaz internete bağlı olduğunda ve cihazdan kimlik doğrulaması gerektiğinde kullanılabilir. Birden fazla cihaz desteği iPad'ler dahil farklı form faktörlerine kadar uzanabilir. Bu özellik ilk olarak uygulamanın beta sürümü için kullanıma sunulacaktır.

Whatsapp'ın, kullanıcının tarihler temelinde arama yapabileceği yeni bir özellik yayınladığı da bildirildi. Bu özellik WABetaInfo tarafından tespit edildi.
WhatsApp ayrıca yeni başlatılan karanlık modda değişiklikler yapıyor. Deneyimi daha iyi hale getirmek için, anlık mesajlaşma uygulaması sohbet balonunun rengini yeni bir yeşil tonuna değiştirmeyi planlıyor.

Ne olacağını Whatsapp'ın beta sürümünün orjinal sürümü ile değiştiğinde göreceğimizi söyleyebiliriz. Yapılamayacak bir şey değil zaten kullanıcıların 4 cihaz olmasa bile birden fazla cihazda çalışması sebebi ile bu özelliği uzun zamandır beklediğini söylesek yanlış olmaz. Ancak veriler ve resimleri incelediğimizde böyle bir şeyin Whatsapp'ın gelecek sürümlerinde aynı hesap için 4 farklı cihazdan erişim özelliğini çalışmalar sona erdiğinde uygulayacağını görüyoruz.  


Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski