95 Euro Fiyatla Satılan PS4 İzdihama Neden Oldu

Fransa'daki bir mağaza açılışında PlayStation 4'ün sadece 95 euro fiyatla satışa sunulması izdihama yol açtı. Büyük indirimi duyanların mağaza önünde oluşturduğu kalabalık, polis müdahalesiyle karşılaştı.
Koronavirüs salgınına karşı savaşta sosyal mesafenin önemi sıklıkla vurgulanıyor. Ancak Alman mağaza zinciri olan LIDL'in Fransa'daki yeni mağazasının açılışına özel olarak duyurduğu PlayStation 4 indirimi, sosyal mesafenin tamamen unutulmasına ve izdiham oluşmasına neden oldu.

Oyun konsolları, koronavirüsün getirdiği ekonomik buhrandan en çok etkilenen ürünlerden oldu. Alman mağaza zinciri LIDL, oyunseverlerin ilgisini çekmek için Fransa'da açtığı yeni mağazasına özel olarak PlayStation 4'ü sadece 95 eurodan satışa sundu. Binlerce insan, ülkede 250-300 euro bandında satılan konsol için büyük indirimi kaçırmak istemeyince mağazada izdiham yaşandı.
Yaşanan izdiham, kısa sürede kaosa da yol açtı ve mağaza kapılarına dayanan kalabalık gruba polis müdahele etti. Hatta polis, kalabalığı dağıtmak için göz yaşartıcı gaz dahi kullandı. Birçok insanın yaralandığı olayda yetkililer, grubu sakinliğini korumaya, düzgün bir şekilde sıraya girmeye ve dükkanın önünde kalabalık oluşturmaktan kaçınmaya davet etti.


4 Yorumlar

 1. ah türkiyem üzümlü kekim üzülme bizde 95 tl ye neler neler yapılır o parayla ...
  düşündümde biey yapılmaz galiba :(

  YanıtlaSil
 2. İki tane koltuk altıma, bir bacak arasına, birde çene-bacak-göbek üçgenine sığdırıp tavşan gibi zıplaya zıplaya giderdim kasaya. Biz burada 95 liraya ps1 veya atari arasında seçim yaparız ancak.

  YanıtlaSil
 3. Düşünsenize lan o fiyata aldığınızı , paralel evren falan deyip almadan ayrılırım o kadar alışık değiliz.

  YanıtlaSil
 4. Bizde değil 95 birim harbi harbi 95 euro artık 700 TL mi edio, olsa o fiyat izdiham bunun 10 katı olur

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorum

Daha yeni Daha eski