Zoom'a Zorlu Rakip: Facebook Messenger Rooms

Bugün Facebook, neredeyse dünya çapında gerçekleşen COVID-19 ile ilgili kilitlenmelerin son birkaç haftasında Zoom'un çılgın büyümesine verdiği tepkiyi açıkladı.
Facebook Messenger Rooms
Facebook Messenger zaten görüntülü sohbet işlevine sahipti, ancak hem katılmasına izin verilen toplam kişi sayısı hem de hepsinin bir Facebook hesabına sahip olması gerekliliği ile sınırlıydı.

Yeni Messenger Odaları ile bu değişiyor. İlk olarak, en fazla 50 kişilik görüntülü sohbetlere ev sahipliği yapabilirsiniz ve Facebook hesabı olmayanlar da katılabilir. Oluşturduğunuz odaya bir bağlantı alırlar. Tek bir tıklama ile, tıpkı Zoom'da olduğu gibi konuşmaya katılabilirler. Daha da önemlisi, Messenger Odaları'nın hiçbir zaman sınırı yoktur.

Messenger uygulaması aracılığıyla bir Odaya katılırsanız, AR efektleri ve sürükleyici arka planlar ve ruh hali aydınlatması gibi yeni özelliklerle oynayabilirsiniz. Bir Odanın yaratıcısı, kimin görebileceğini ve ona katılabileceğini seçer ve herhangi bir zamanda herhangi bir kişiyi görüşmeden kaldırabilir ve başka birinin girmesini istemiyorsa Odayı kilitleyebilir. Ve tabii ki istediğiniz zaman bir Odadan çıkabilirsiniz. Bir Facebook Grubu aracılığıyla oluşturduğunuz odalar varsayılan olarak o Grubun üyelerine açıktır.

Odalar özelliği uçtan uca şifreli değildir, çünkü büyük gruplarla görüntülü görüşme için bu tür bir şifreleme sağlamak için "önemli zorluklar vardır". Ancak Facebook, gelecek için aktif olarak bunun üzerinde çalıştığını söylüyor. Bu arada, Oda içeriği katılımcılar ve Facebook sunucuları arasında şifrelenir ve bunlar güçlü hukukun üstünlüğü olan bir avuç koda yerleştirilir. Şirket ayrıca sesli veya görüntülü aramalarınızı izlemeyeceğini veya dinlemeyeceğini vaat ediyor.

Messenger Rooms bu hafta bazı ülkelerde sunuluyor ve önümüzde ki haftalarda global olarak genişleyecek.

Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski