Samsung 108 MP Kamera Sensörü Üretecek

Samsung Galaxy S20 Ultra, en etkileyici kameralardan birine sahip olabilir, ancak donanımdan çıkan sonuçlar en iyisi değil. 
Samsung 108 MegaPiksel Kamera Lensleri
İncelememizde, Samsung'un kamerayı ayarlamak için daha fazla çalışması gerektiğini kanısına vardık, DxOMark Ultra 6. konumda. Şirket hala donanımına güveniyor ve ISOCELL Bright HM1'in neden büyük bir potansiyele sahip olduğunu gösteren bu videoyu yayınladı.

Samsung bu sensörden ilk kez bahsetmedi. Daha önce, 9'u 1 arada piksel binmesinin (hücre dışı) sensörün iki kat daha fazla ışık yakalamasına nasıl yardımcı olduğunu kapsıyordu. Bu, onu 4'ü 1 arada binning ile sınırlı olan ISOCELL Bright HMX sensöründen ayırıyor (HMX, Xiaomi’nin 108MP telefonlarında kullanılıyor ve muhtemelen benzer bir şey yeni Moto Edge+'da da var).
Neyse, ISOCELL nedir? Bir hafta önce Samsung, teknolojiyi açıklayan bir video yayınladı, Bölüm 2 birkaç gün önce çıktı ve HM1 ve diğer sensörlerde kullanılan ISOCELL Plus'a odaklanıyor.
PS. Bölüm 1, Ön Taraf Aydınlatmalı (FSI) sensörlerden Arka Taraf Aydınlatmalı(BSI)'ya geçişi detaylandırıyor. Nokia 808 PureView’un sensörü fiziksel olarak HM1'den (1/1.2” ve 1/1.33”) daha büyük olmakla birlikte, daha eski bir teknolojidir ve ışık hassasiyetini azaltan bir FSI tasarımı kullanır. Nokia hala daha büyük piksellere sahip ve satışta olmadan önce piksel binning yapıyor.
Ancak BSI, tam olarak ISOCELL'in çözmek için tasarlandığı konular olan yeni sorunlar getirdi.


Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski