Sağlık Bakanı: 93 Yeni Vakamız Var, 1 Hastayı Daha Kaybettik

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de Corona virüsü ile ilgili güncel verileri açıkladı. Bakan Koca'nın açıklamasına göre bugün 93 adet pozitif Corona virüs tanısı konuldu. Ne yazık ki bir COVID-19 hastası vefat etti.
Çin'in Wuhan kentinde 2019 yılının Aralık ayında ortaya çıkan ve çok kısa bir sürede dünya geneline yayılan yeni tür Corona virüsü, orta yaşın üzerindeki kişiler için ciddi bir sağlık riski oluşturmasıyla tanınıyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde ülkemize de giriş yapan COVID-19 (Corona virüsü) için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni bir açıklama gerçekleştirdi.

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün geç saatlerde yaptığı açıklama ile 51 yeni vakanın bulunduğunu ve toplam vaka sayısının 98'e yükseldiğini açıklamıştı. Bakan Koca'nın resmi Twitter hesabı üzerinden az önce yapılan açıklamaya göre bugün içerisinde pozitif Corona virüsü vaka sayısında 93 artış olduğu belirtildi.

Fahrettin Koca'nın Twitter hesabı üzerinde gerçekleştirilen açıklamada 63 yaşında bir erkek hastanın vefat ettiği açıklandı. Toplam hasta sayısının 191'e yükseldiğine değinene Bakan Koca, bugün sonuç veren testler ile alınması gereken tedbirlerin fazlasıyla zorunlu olduğunu sözlerine ekledi.

Dün canlı yayında yapmış olduğu basın açıklaması ile Sağlık Bakanı, 89 yaşında bir hastasını kaybettiğini üzülerek duyurmuştu. Bugünkü açıklama ile Türkiye'de COVID-19 kaynaklı gerçekleşen toplam ölüm sayısı 2'ye yükseldi.

15 Yorumlar

 1. Bu bakani cok sevdik umarim vaka sayisinda yanlis bilgi vererek krizi yonetmeye calismiyorlardir. Gercekten guvendik sayin bakana eger vaka sayisi gercegi yansitmiyorsa kendi adima cok uzulecegim

  YanıtlaSil
 2. Okullar bu gidişle açılmaz

  YanıtlaSil
 3. öğrenciler yok ama biz okuldayızz....... bu risk olmuyor mu ??? bazı kamu kurumları da tatil edilmeli bence......

  YanıtlaSil
 4. İşyerleri acilen tatile girmeli

  YanıtlaSil
 5. mümkün olduğunca evden çıkmayın kimseyle yakın etkileşimde bulunmayın kardeşlerim.

  YanıtlaSil
 6. Hala belirsizlik var. Öksüren aksıran evden çıkmasın, tamam. Ama devlet kurumunda çalışıp öksüren ne olacak? İzinli mi, karantinaya mı alınıyor? Eve git dinlen 2 hafta çıkma, ateşin çıkarsa 184ü ara mı deniliyor? Yani vatandaş evden çıkmıyor ama çalışanlar ne alemde?

  YanıtlaSil
 7. Durum gün geçtikçe kötüleşiyor umarım sonumuz İtalya gibi olmaz

  YanıtlaSil
 8. Yaradan sonumuzu hayır etsin. Vaka sayısı katlanarak yükseliyor. Tedavisi daha resmi olarak bulunabilmiş değil. Tek yapabildiğimiz her zamankinden daha temiz olup, aciliyeti olmayan hiçbir şey için dışarıya çıkmamak..

  YanıtlaSil
 9. Çok hızlı gitmiyormuyuz bakanım

  YanıtlaSil
 10. Aynı Avrupa gibi oluyoruz...
  Allah c.c. korusun... amin...
  Günden güne durum kötüleşiyor.
  Dua Edin...
  (+1)

  YanıtlaSil
 11. Her dakika ikiye kaylanırsa kap tamamıyla dolmadan önce kaç dk geçer diye bir mantık sorusu vardı. Bu gidişle ne zaman ülkenin tamamı enfekte olur sizce?

  YanıtlaSil
 12. Olayın ciddiyetini kavramayan bazı arkadaşlar var abuk subuk şeyler paylaşıp komik olduğunu zannediyorlar umarım bi an önce herkes farkına varırlar.

  YanıtlaSil
 13. Bence vaka sayımız çok yüksek ölü sayısıda birden açıklanmama sebebi ani bir kavus çıkmaması yerinde bir karar. Zaten alınan sert tebbirler bundan kaynaklı yoksa 200/300 vaka için alınacak kararlar değil

  YanıtlaSil
 14. Namaz ve Sadaka ile İnşallah bu virüsüde halledeceğiz.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorum

Daha yeni Daha eski