Sekizinci Nesil Volkswagen Golf'ten İlk Görseller Geldi

Alman otomobil üreticisi Volkswagen, popüler hatcback modellerinden biri olan Golf'ü daha da yüzeysel geliştirerek modern çağa erişti.
Volkswagen Golf 8
Geride bıraktığımız aylarda otomobil dünyasının çokça konuşulan isimlerinden olan Golf 8, en büyük değişimini ön ızgara kısmında yapmış. Biraz özentilik gibi dursa da klasik Golf serisinin parlayan yıldızı olmayı hak etmiş. Bu arada özentilikten kasıt ön ızgaranın Tesla modellerinden alışık olduğumuz bir tasarıma sahip olması. Günümüzde pek çok otomobil markası da araçlarını üretirken Tesla'nın ince detaylarını uyguluyor.

Lansmana az bir zaman kala ortaya çıkan fotoğraflar ile 8. nesil Golf'ü biraz tanımış olduk. Anlaşılan o ki serinin en fiyakalı ve iddialı  tasarımı 8. nesilde karşımıza çıkıyor.
Klasik Golf karakteristik çizgisini aşmayan 8, en boş paketinde bile önce ki Golf'lerden bildiğimiz R tampon ile sunulacak. Fakat tamponun hemen üst kısmına göz gezdirecek olursak bizleri Tesla modelleri karşılıyor gibi. Tesla'dan farklı olan yanı ise ön ızgaranın uçtan uca LED far ile donatılmış olması.

Şirketin lansman öncesi yaptığı açıklamaya göre ise daha geniş ve verimli bir motor kullanıcılarını karşılayacak ayrıca araç konfor donanımı ile üst düzey süspansiyon teknolojisine sahip olacak.
Aracın kokpit tasarımına bakacak olursak bizi önce ki modellerinden gördüğümüz sade sport direksiyon karşılıyor. Gösterge paneli ise oldukça iddialı sanki bir Maybach teknolojisi barındırıyor. Gelişmiş eğlence donanımına sahip olan araç çok işlevli dokunmatik ekranları ile satışa sunulacak.

8. nesil Golf'ün aralık ayında pazara çıkması bekleniyor.

Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski