Nürburgring Tur Rekoru Tesla Roadster'dan

Tesla, ikinci nesil Roadster'ın mühendislik paketini tamamlıyor ve Elon Musk , dünyanın en korkutucu yarış pistini geçeceğini onayladı.
Dünyanın en saygın spor otomobillerinin birçoğu, Almanya'daki ünlü Nürburgring'i geçerek vakit geçirmekle doğrulanıyor. Eyfel ormanı boyunca tırmanan ve serpantinli olan bu 20.8 km'lik yol, mekanik kavrama, frenleme ve viraj alma kabiliyetinin en zorlu testi olarak değerlendiriliyor.Bir araba Nürburgring'i sekiz dakikadan daha kısa sürede geçebilirse, en zorlu kamu kara yolu ağı dağ geçidini bile ezmesi gerekir.

Elektrikli arabalar Nürburgring'de hafif bir dezavantajdır, çünkü bunlar karşılaştırılabilir büyüklükteki benzinli araçlardan daha ağırdır. Bunun nedeni bataryalarının ağırlığından kaynaklanıyor, bu da frenin solmasına neden oluyor - özellikle de Nürburgring kadar uzun bir yolda.
Zorluklara rağmen, Tesla araçlarını efsanevi 'Ring'de test etmekten korkmuyor. Eylül 2019’da, Model S, Nürburgring’de yeni bir elektrikli araç lap rekoru kırdı.Yeni Roadster'ı oluşturmak için doğru olan, mekanik dengeyi ve kullanım dinamiklerini mükemmelleştirmek için Eyfel ormanında biraz zaman geçirecek.

Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski