Netflix Logolu Sahte USB Belleklere Dikkat

Çevrimiçi yayın platformlarından olan Netflix, kullanıcılarına ve takipçi şirketlerine karşı büyük risk taşıyan tehlikeyle karşı karşıya.
Adınıza veya şirketinize özel olarak paketlenip gönderilen Netflix USB'leri gün geçtikçe daha fazla kullanıcının eline geçiyor. Kim tarafından gönderilmediği bilinmemekle beraber, ne için gönderilmiş  olabileceğide bilinmiyor. Fakat son kurbanlardan biri olan R10.net forum üyelerinden biri şahsına özel olarak gönderilen USB'yi şüpheli bir şekilde incelerken, korsanların kurmuş olduğu tuzağı en ince ayrıntısına kadar çözdü.

Üzerinde Netflix logosu yer alan USB belleklerle beraber gelen mini kartta, bu bellek ile Netflix'i bedava olarak kullanabileceksiniz gibi kısa bir metin ve tebrik mesajı yer alıyor. Ancak forum üyesinin şüpheleri doğru çıktı. Bellekler aslında içerisinde klavye yazılımı yer alan ve kullanıma erişildikten sonra uzak ağlardan bilgisayar klavyesini yönetebilen bir casus yazılım aletiymiş.

Aynı zamanda içerisinde bir anten bulunan USB'ler bilgisayarınızı ele geçirdikten sonra tüm bilgileri, resimleri, hesap şifrelerini düzeneği kuran hackerlara iletiyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan Netflix şirketi, olayın hiçbir şekilde kendileri ile bağlantısı olmadığını ve isim hakkı ihlali yaptıkları gerekçesiyle bilgisayar korsanlarının peşini bırakmayacağını kullanıcılarına bildirdi.

Yorum Gönder

Yorum (0)

Daha yeni Daha eski