Reynmen'in Rekoruna Işın Karaca'dan Tepki

Işın Karaca, müzik dünyasına rekorlarla giren Reynmen'in yeni şarkısını sahtekarlıkla suçladı.
Reynmen-ELA ön gösterim.
Türkiye'nin 7'den 70'e tüm kitlesine hitap eden fenomen Yusuf AKTAŞ, "Ela" adlı yeni şarkısı ile YouTube Türkiye'de rekor kırdı. Parçanın yayınlandıktan sonraki ilk 10 dakikasında 1 milyon izlenme başarısını elde eden Reynmen-"Ela" 60 dakikada 3.6 milyon izlenme sayısı ile bir saat içinde en fazla izlenme sayısına erişen video oldu. Üstelik YouTube açıklamasına göre dünya sıralamasında zirveye oturan ilk Türk'ün Reynmen olduğu belirtildi.

Reynmen'in bu başarısını tebrik eden ünlü isimler olduğu gibi aynı zamanda köstek olan isimlerde oldu ne yazık ki. Bu isimlerden Işın KARACA, müzik dünyasında ki rakibi Reynmen'e instagram gönderisi ile tepki verdi.

Reynmen'e öfkelenen Işın KARACA;
"Vallahi de billahi de tebrik ediyorum! Düşünsenize, dinlenmeden beğeniliyorsun, piyasa o kadar elinde!! @youtube Allowing manipulation is being part of a crime!" ("@youtube Manipülasyona izin vermek suçun bir parçası olmaktır.")
bu şekilde bir paylaşımda bulundu. YouTube zirvesinde ki Reynmen'den de cevap gecikmedi haliyle;
"Cahil olmak ne güzel ya her şeyi biliyorsun. Hayır üzülüyorum inanmış bu söylediğine baya İngilizce'sini yazıp bir de öyle inandırmış, yazık günah ya Allah'ım esirgesin."
diye Işın KARACA'ya cevap verdi.
Cengiz SEMERCİOĞLU, Ömür GEDİK gibi isimlerde Reynmen'in başarısını tebrik etmek yerine Işın K.'nın tepkisine destek verdi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan gazeteci Onur BAŞTÜRK ise "Cahil" kelimesinin hoş bir yaklaşım olmadığını ve Işın KARACA'nın müzik dünyasına yıllarını verdiğini belirtti.

Siber Hamle Kurucu&Yöneticisi R. Tayyip ÖZPOLAT;
Ülkemizin müzik dünyasında önemli bir konuma gelmeme sebebi bu olsa gerek. Tamam Işın KARACA uzun yıllardır bu işi yapıyor olabilir. Reynmen müzik pazarında eski olmasa da kısa zamanda büyük başarılar elde etti. Onu bir "TÜRK" olarak tebrik etmemiz gerekirdi. Amerikalılar izlenme sayısına önem vermezler, ama kendi vatandaşları bu pazarda bir başarı elde ettiyse bunu hep beraber kutlarlar. Ömür GEDİK'in yaptığı açıklamaya bakacak olursak, YouTube dediği gibi bir bilgisayar programı fakat insanların para kazandığı bir program bu. Robot tıklamaların af görmediği, hilenin yaptırımlara uğradığı bir program bu. Reynmen'in başarısı da tak diye ortaya atılmadı farklı IP adresleri süzgeçten geçti, robotlar elendi ortaya ham puan çıktı. Amerikalılar gibi vatandaşınızı tebrik etmek bu kadar zor olmamalıydı. Türkiye'de sanatçı olduğunu söyleyen insanlar neden birbirlerini çekemiyor? Her sanatçının bir kitlesi var. Işın KARACA daha çok orta yaşlı kitleye hitap ediyor, o da ne kadar dinlenirse artık. Yusuf AKTAŞ daha çok genç kitleye hitap ediyor, bahsi geçen genç kitle ise otobüs seyahatlerinde bile kulaklığını takıp müziğini dinleyen kitle. Yani Reynmen'in bu başarıya ulaşmış olması oldukça normal. TEBRİKLER YUSUF AKTAŞ...

11 Yorumlar

 1. Işın Karaca doğru demiş reynmen kim ki dünkü bebe ne vasıfla müzik yapabiliyor ki bu biri açıklarsa sevinirim? Şarkısını da merak edip açmadım bile

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Işın karaca anasının karnından şarkıcı mı çıktı la her şeyin bi başlangıcı var

   Sil
 2. Karaca ve diğerleri bu çocuğu çekemedikleri için boş yapıyorlar :)

  YanıtlaSil
 3. YouTube'da görüntüleme satın almak gayet mümkün ve resmi bir işlem. Tıpkı Facebook ve Instagram'da olduğu gibi çeşitli kıstaslarda satın almak mümkün ve sonrası organik olarak çığ gibi katlanarak büyüyor.

  Ömür Gedik'in yorum yapmasına ise güldüm. 2017 yılında Ferhat Göçer için YouTube'da canlı bir mini konser çekmek istediğimizde anlık izleyen sayısı çok azdı ve Ömür Hanım, "Ya bu sayı kısmını kapatamıyor muyuz?" diye sormuştu. Şimdi algoritma ustası olmuş.

  YanıtlaSil
 4. Yıllardır televizyondan tekelleşmiş müzik piyasasının çakma duayenleri; başka platformlarda ticaret amacı gütmeyen yapımcı zirvaligi olmadan bir yere gelmiş insanları daha önce parayla ünlü olduklari için ve kendine yediremedikleri için eleştiriyor, yerin dibine sokmaya çalışıyor. Bunun gibi ahmak bir sahiplenme duygusuyla müzik dünyasının kendilerine ait olduğunu sanan overrated ünlüler yavaş yavaş piyasadan silindiği için kendilerini bu tur sansasyonelimsi haberlerle gündeme getiriyor ama özenti pop kültürü ve saçma tabuları önünde sonunda def olup gidecek maalesef.

  YanıtlaSil
 5. Millet olarak az çok bir şeyler başarmış insanları kötülemekte çok iyiyiz. Beğenmiyorsanız işi yapan kişi hakkında konuşmayın ki gündeme gelmesin. Bu şekilde devam ederek çekememezliğinizi daha da belli etmeye gerek yok.

  YanıtlaSil
 6. Yahu aleyna tilki müzik yapıyor bir sürü eleştiri alıyor reynmen yapıyor eleştiri alıyor sürekli hile var vs. O kadar eleştiri yapıldığı halde dinleniyor bu insanlar neden kabul edilmiyor.

  YanıtlaSil
 7. Çok çeşitli kültür seviyesinden iş arkadaşlarım var, yüzlerce. Ben dahil hiçbirinin bu sözde fenomeni dinlediğini görmedim, duymadım. Otomatik beğendirmeler yapan robotlar dışında, Kim dinliyor hakikaten bunu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gençler dinliyor kardeş ben de reymen fanı hayranı değilim 28 yaşındayım ama instada 500 kişi paylaşım gördüm takip ettiklerimden en az yani dinliyorlar boş yapıyorlar bence bu adamlar youtuber kitlesi en fazla çevresi en fazla insanalar youtube da onların evinde gelip onları kim dinliyor demek bence geri kafalılık

   Sil
  2. YouTubeda bot kullanman için YouTube ile işbirliğinde olman lazım , şayet kullandıkları algoritmalar hileyi tespit edip zaten hesabı bloke ederdi,diyelim ki bot kullandı,ee milyonu geçen video beğenmesi var? Bunuda mı sahte fake hesaplarla yapacaklar? YouTubeda bot kullanmak direkt hesabı bloklama sebebidir,sözleşmeleri araştırıp okursanız bariz yazıyor,ayrıca şarkıyı yapanlar ve paylaşılan YouTube hesabının creators(iş yönetici ortakları) ,marka ortakları ve reklamları(videodaki lipton içme sahnesidir vs.) oyüzden biraz içi boş bu tür hile denmesi,kim dinliyor diye soracak olursan ufak yaştaki cocuklar zaten kitleyi oluşturuyor , ergenler çılgın gibi instsgramda şarkı cıkar çıkmaz hikayelerine attı etiketledi,bunu merak edenlerde bir kere bile girmesi videoya izlenmeye katkı sağlıyor, ee birde bu şarkıyı 5-10 defa YouTube üzerinde(mobil,pc,tablet) yenileyerek dinleyince bir kişiden ortalama 6-7 izlenme gitse gayet makul bir rakam ki sadece türkiyedeki düşünmemek gerekiyor,reynmen instagram hesabında dünya YouTube trend sayısını ve dünyadaki izlenmesini paylaştığında azerbaycan,almanya gibi türk olup farklı milliyete sahip insanlarında dinlediği görülüyor,birde tabi yabancı insanlar var dünya trendinde ne var diye girip bakıp merak edip tıklamasıda etkiliyor diye diye uzar gider liste,analizim bu şekildedir teşekkür ederim okuyanlara

   Sil
 8. Size hitap etmiyor demek ki bu sözde fenomen siz ve yüzlerceniz bişeyi değiştiremezsiniz zaten izlenme olarak

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorum

Daha yeni Daha eski