Iphone 11 Modeli Çin'e Özel Seri İle Gelecek

Apple iPhone 11 serisinde Çin'e özel jest yaptı.
iPhone 11
Türkiye'de araba fiyatlarının giderek arttığı gibi Çin'de de elektronik üzerinde zorlayıcı fiyatlar standart Çinli aileyi iPhone fiyatlarında zorluyordu. Geçtiğimiz dönemlerde de Çin'de giderek azalan iPhone satışlarını artırmak için Çin versiyonlarına çift SIM kart girişi ekleyen şirket bu sefer, maliyeti yüksek olan Face ID özelliğini kaldırıp yerine parmak izi sensörü yerleştirecek.

Cihazlarında yer ayırttığı ekipmanlardan maliyeti en yüksek olan Face ID olan Apple Çin'de satışlarını artırmak üzere pek çok yola başvurmuştu. Ancak çoğu kez başarısız olan şirket, çift SIM özelliği ile Çin pazarına sunduğu modelinde bi tık yükseliş elde etmeyi başarmıştı. Şuan için aldığı Face ID kararı ise çok yüksek satış oranı yakalayacaklarına inandırıyor.
Pazarda ki rakipleri ekrana gömülü parmak izi özelliğini her yeni modelinde geliştirirken Apple'ın sadece satış oranı sebebiyle bu yola başvurması ise kullanıcılarından büyük tepkiye yol açtı.

Apple şirketinin bu tepkiye cevabı ise gelecek yıllarda patenti ile çalışacağı akustik dokunmatik ekran sistemi oldu. Akustik ekran diğer modellerin sahip olduğu tek nokta parmak izi okuyucu yerine ekranın her noktasından işlevi gerçekleştirebilecek bir teknoloji olacak.

1 Yorumlar

  1. İphone şu ios la orta segment tel cıkarsa piyasayı siler dua etsinler cıkarmıyolar. Herzaman en üst kalitede ürün çıkarıyor.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yorum

Daha yeni Daha eski